Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa správne zvoliť odličovač!

Odličovanie býva občas hotová veda. Každá z nás má iný typ pleti a vybrať správny odličovač býva niekedy naozaj problém.

 

Nesprávne zvolený odličovač, ktorý používame dlhodobo, môže na našej pleti spôsobiť poriadnu neplechu. Výnimkou nie je ani trvalé poškodenie pleti.

Našťastie existuje veľa spôsobov odličovania, a ten svoj si nájde určite každá jedna z nás.

 

1. Pleťové mlieka

Ten najklasickejší odličovač na svete. Odličovanie pleťovým mliekom vyhovuje asi každému typu pleti, pretože sú dostupné vo všetkých možných verziách.

 

Po dôkladnom odlíčení tampónikom je vhodné tvár opláchnuť vodou z vodovodu alebo termálnou vodou, aby ste odstránili zvyšky pleťového mlieka z pleti. Samozrejmosťou je dočistenie a tonizovanie pleťovou vodou.

Ak vám vyhovuje konzistencia, môžete mliekom odstrániť aj očný mejkap – záleží na citlivosti vašich očí.

 

Náš tip: Aqua MINERAL Basic Facial Care čistiace mlieko – bohaté čistiace mlieko s minerálmi z Mŕtveho mora, ktoré využíva oleje zo sladkých mandlí a zrniek hrozna pre hydratáciu pleti.

 

Odporúčame tiež: Dokonale čistá pleť - ako ju dosiahnuť?

Odlíčovanie pleťovými olejmi

Zdroj: Shutterstock®

2. Pleťové oleje

V prípade, že trpíte nadmerne suchou pleťou, vyskúšať môžete aj pleťový olej. Niektoré oleje z pleti musíte aj zmyť vodou, ak sú ale prírodné, pokojne ich na tvári ponechajte. Výsledkom bude hebká pleť bez vysušených miest, pripravená na ďalšiu starostlivosť.

 

Náš tip: MATIS Réponse Jeunesse čistiaci olej – obsahuje brusnicový, marhuľový a slnečnicový olej, ktoré sa starajú o revitalizáciu, výživu a ochranu pleti. Pri kontakte s vodou sa premieňa na hladkú, mliečnu emulziu, ktorá efektívne odstráni aj vodeodolný mejkap.

 

Odporúčame tiež: Zopár zlatých pravidiel odličovania

Odlíčovanie s micelárnou vodou

Zdroj: Shutterstock®

3. Micelárne vody

Ak je vaša pleť citlivá alebo dehydrovaná a zároveň ste tak trošku pohodlné, vyskúšať môžete odličovanie micelárnou vodou. Micelárna voda obsahuje tzv. micely, ktoré na seba viažu nečistoty a odličovanie aj vodeodolného mejkapu je veľmi pohodlné a efektívne.

 

Po odlíčení už nemusíte aplikovať pleťovú vodu, tá micelárna ju plne nahradí. V súčasnosti už existujú aj micelárne vody rozdelené podľa typov pleti, takže si vyberie určite každá. Odličovanie ňou vyhovuje väčšinou aj citlivým očiam.

 

Náš tip: COLLISTAR micelárna voda na normálnu až suchú pleť – odlíči a vyčistí pleť tváre, očí a pier rýchlo a efektívne.

 

Odporúčame tiež: Čistenie nie je ODLIČOVANIE

Odličovanie s gélmi, krémami, penami, emulziami, púdrami

Zdroj: Shutterstock®

4. Mokré odličovanie - gély, krémy, emulzie, peny, púdre

Odličovanie gélmi, krémami alebo emulziami je vhodné väčšinou pre normálnu až mastnú pleť. Ak ale nie ste citlivé na obyčajnú vodu, pokojne vyskúšajte tento spôsob odličovania aj v prípade, že máte pleť suchšiu. Výrobok spravidla v dlaniach speníte s troškou vody, tvár umyjete a opláchnete čistou vodou. Pri tomto druhu odličovania je potrebné použiť aj pleťovú vodu.

 

Špeciálnou a nie celkom tradičnou kategóriou sú čistiace púdre. Neobsahujú mydlové zložky, napriek tomu dokážu skvelo peniť a odstrániť mejkap. Postup je jednoduchý. Malé množstvo púdru speníte s troškou vody a tvár umyjete, následne opláchnete.

 

Náš tip: JUVENA Pure Cleansing čistiaca pena – rozjasňujúca pena, ktorá dokonale čistí a osviežuje pleť.

 

Náš tip: DECLARÉ Soft Cleansing čistiaci púder – pri zmiešaní s malým množstvom vody sa transformuje na delikátnu penu, ktorá efektívne odstraňuje mejkap, odumreté bunky a nečistoty z pleti.

 

Odporúčame tiež: Malé triky vizážistov, ktoré vám zmenia život!

Odlíčovanie s dvojfázovými odličovačmi

Zdroj: Shutterstock®

5. Dvojfázové odličovače

Samostatnou kategóriou sú dvojfázové odličovače. Tie obsahujú dve zložky – jednu na báze oleja, druhú na báze vody. Obe zložky pred aplikáciou na tampónik musíme dôkladne pretrepať, aby sa premiešali a odstránili tak i vodeodolný mejkap.

 

Dvojfázové odličovače bývajú zväčša určené na odličovanie očí a pier, na trhu sa ale dajú nájsť aj odličovače na celú tvár.

 

Náš tip: COLLISTAR jemný dvojfázový odličovač na oči a pery – rýchlo odstraňuje všetky typy mejkapu, vrátane vodeodolného. Zároveň hydratuje a poskytuje očným viečkam pocit pohodlia.

 

Odporúčame tiež: Čo by mala zahŕňať večerná pleťová starostlivosť?

Spoznajte možnosti odličovania a naučte sa vybrať ten správny!

Zdroj: Shutterstock®

6. Dobrá rada na záver

Oči ani pleť nikdy príliš nedrhnite a nenaťahujte. Riskujete tak nielen vrásky, ale aj polámané mihalnice.

 

No a nezabudnite, že výsledkom každého odličovania musí byť dokonale čistý tampónik! Len vtedy je čistá aj vaša pleť a môžete na ňu aplikovať ďalšie prípravky. A len čistá pleť môže žiariť zdravím a krásou.

 

Všetkých týchto skvelých odlišovacích pomocníkov nájdete v sieti FAnn parfumérií.

 

 

Odporúčame tiež: Aké chyby robíme najčastejšie pri umývaní tváre?

 

 

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

23.03.2017 08:09

líčim sa už veľmi a málo a príležitostne, takže najradšej používam micerálnu vodu pre citlivú pleť

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

23.03.2017 17:39

u mňa jednoznačne micelárna voda

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 19:42

Na líčenie používam iba špirálu a na jej odstránenie sa mi najviac osvedčil dvojfázový olejový odličovač. Momentálne je pre mňa top prírodný odličovač od Yves Rocher s nevädzou :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE