Starostlivosť o krásu v lete: Ako sa postarať o pokožku či vlasy?

Slnko, more, horúci vzduch. Leto so sebou neprináša len pohodu a oddych, ale tiež isté riziká ohrozujúce našu krásu. Letné horúčavy pri zanedbanej starostlivosti môžu narobiť poriadnu neplechu na pleti a pokožke celého tela, ako aj oslabiť naše vlasy.

Ako sa teda o seba v lete správne starať?

Určite nepodceňujte silu slnka. Krémy s ochranným faktorom by mali byť v povinnej výbave každej z nás, rovnako tak balzam na pery a vyživujúca kozmetika. Pleť treba v lete obzvlášť hydratovať a rozmaznávať, preto nezabúdajte ani na produkty s hydratačnými vlastnosťami a hlavne veľa pite! Káva a alkoholické drinky sa však nerátajú. Pravidelný pitný režim by mal v lete pre dospelú ženu zahŕňať minimálne dva až tri litre vody denne.

Odporúčame prečítať: Vyrobte si domáci opaľovací krém

ako sa starať o vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa rady opaľujete, pamätajte na silu, ale tiež škodlivosť silných slnečných lúčov. O tom, že nadmerné opaľovanie zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože už istotne dávno viete. A keď zalovíte v pamäti, určite si spomeniete aj na to, že slniečko môže vyvolať rýchlejšie starnutie pokožky a tým pádom vrásky. Opaľovacie krémy, krémy po opaľovaní a, samozrejme, kvalitný krém proti vráskam by mali vytvárať vašu letnú trojicu nutných pomocníkov. Nezáleží na veku, obzvlášť v lete pri starostlivosti o pleť! Ak ešte stále hľadáte vhodnú kozmetiku zameranú na boj proti vráskam, možno ju nájdete aj TU.

Podobne zodpovedne by ste sa mali správať aj pri starostlivosti o svoje vlasy. Suchý horúci letný vzduch im na zdraví nepridáva. V kombinácii s chlórovanou vodou v bazénoch či slanou morskou vodou už dupľom. Ak si vlasy farbíte, siahnite aspoň v lete po kvalitnejších farbách, ktoré využívajú aj profesionáli. Tie s obsahom keratínu, vitamínu C a argánového oleja ponúka napríklad aj Kadernícky servis.

ako sa starať o pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Pokožku svojho tela by ste v lete mali chrániť tiež pred vznikom rôznych ekzémov a alergií. Vyhnite sa umelým látkam, ktoré v kombinácii s horúčavou a potom môžu na tele vyvolať podráždenia. Rovnako tak pozor pri šperkoch. Ak sa neviete vzdať ligotavých okrás ani pri kúpaní, namiesto lacnej bižutérie, voľte radšej kovy. Veľmi obľúbený je titán, ktorý je pevný, odolný voči mechanickým poškodeniam a vôbec neoxiduje. Titánové prstene si môžete vybrať z bohatej ponuky aj na prstene.sk.

Odporúčame: Pamätáš sa na tieto retro účesy? Možno si jeden z nich nosila aj ty

4 komentárov
Zuzka Hanuliaková

Zuzka Hanuliaková

11.08.2013 21:26

treba sa o seba starať stáále , nielen v lete

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.01.2014 13:22

už aby tu bolo leto

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 17:23

veľmi dôležitá starostlivosť aj o vlasy, pleť ale v každom ročnom období

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 06:23

Veľa krémovať, ale hlavne vyhýbať sa slniečku medzi 11:00 až 15:00 :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE