Techniky líčenia - Highlighting a Contouring verzus Strobing

Nie ste spokojné s kontúrami vašej tváre? Trápia vás nevýrazné lícne kosti, kruhy pod očami či široký nos? Možno to považujete za nepríjemný problém, no existuje naň jednoduchá pomoc.

 

Kontúrovanie a rozjasňovanie (známejšie najmä pod názvom contouring and highlighting) dokážu takmer nemožné.

 

Ak sa rozhodnete so svojou vizážou pracovať a ,,vykúzliť" si vysnívanú tváričku práve touto technikou, ste na správnej adrese. Začíname!

 

V prvom rade budete potrebovať menšiu dávku trpezlivosti a paletku určenú na kontúrovanie tváre. Kúpite ju v drogérii, na internete, v špecializovaných predajniach, jednoducho všade. Na výber máte zo širokej ponuky možností, stačí si už len vybrať tú správnu. Dôležitou pomôckou sú kozmetické štetce. Tie zabezpečia precízne nanášanie a dokonalý výsledok.

 

Odporúčame prečítať: Zázračný kokosový olej a jeho skvelé využitie

techniky-líčenia

Zdroj: Shutterstock®

Paletka obsahuje širokú škálu odtieňov, ktoré sa postarajú o správne vytvarovanie, zvýraznenie alebo prekrytie. Najsvetlejší tón nanesený pod očné okolie rozžiari a otvorí pohľad, zamaskuje unavené a kruhmi poznačené oči. Priamo na špičke nosa sa postará o efekt rozkošného ,,nošteka", opticky zväčší pery, rozžiari líčka a dodá im zdravý vzhľad.

 

Tmavý tón zúži široký nos, vytvaruje lícne kosti a jamky, ,,bacuľkám" zoštíhli línie tváre. Postará sa o bronzový efekt pokožky.

 

 

Po nanesení prichádza veľmi dôležitý krok. Vhodným mäkkým štetcom je potrebné rozmazať farby do stratena. Mali by do seba plynule zapadať, a to bez viditeľných prechodov. Vaša tvár musí pôsobiť prirodzene, akoby ste na nej nemali nanesené absolútne nič a dokonalé kontúry ste jednoducho dostali do vienka. Lícne kosti jemne poprášite bronzerom, a tak nedáte šancu bledej a unavenej pokožke. Nezabudnite ani na oblasť krku. Viditeľný rozdiel farby tváre a krku je tabu. Túto procedúru vykonávajte pri veľkom zrkadle, ideálne za denného svetla, aby bol výsledok dokonalý.

 

Odporúčame prečítať: Minuli sa vám očné linky? Vyrobte si vlastné!

techniky-líčenia

Zdroj: Shutterstock®

Kontúrovanie tváre môžeme pokojne nazvať ,,photoshopom" v make-upe. Medzi celebritami ho preslávila predovšetkým Kim Kardashian. Je to takmer ako zázrak, založený na kontrastoch dvoch odtieňov, tak prečo ho nevyskúšať? 

 

Pokojne sa usaďte a pozrite si priložené video. Uvidíte v ňom spôsob a postup kontúrovania, ale zároveň aj porovnanie s metódou strobing. O čom hovorím? Strobing je nové beauty ,,šialenstvo", ktoré je v porovnaní s kontúrovaním jednoduchšie a časovo nenáročné. Zameriava sa výhradne na rozjasnenie v oblastiach, kde by denné svetlo prirodzene zasiahlo našu tvár (lícne kosti, stred čela, špička nosa, brada). Vaša pleť bude žiarivá, svieža, zdravá a nebude zaťažená hrubými vrstvami líčidiel. Je len na vás, ktorú techniku zvolíte. Veľa šťastia pri novom looku.

 

Odporúčame prečítať: Kocka ľadu - pokožka bez vrások, nerovností a tmavých kruhov

 

Zdroj foto:

 

Zdroj foto: Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com, www.youtube.com

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.12.2015 22:04

Taketo licenie je veru umenie, asi je lepsie nechat na odbornikov.

Vaše meno:

Zuzana Boháčiková

Zuzana Boháčiková

10.12.2015 10:59

Toto je naozaj skvelý článok a teším sa, že ho čítam. Už sa teším, kedy prídem domov z práce a kontúrovanie budem skúšať. :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

26.12.2015 20:00

vyzerá to skvele

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

30.12.2015 15:05

pekné a užitočné videá

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE