Trápi vás v lete mastná T-zóna? Poraďte si s ňou!

Tie z nás, ktoré dostali do vienka mastnejšiu pleť, veľmi dobre poznajú kritické miesto na tvári známe aj ako T-zóna. Tá označuje hlavnú časť našej tváre, pekne krásne do písmena T. Ide o čelo, nos a bradu, kedy práve tieto tri kritické miesta sú „bohatšie“ na maz, a dávajú nám to pekne krásne najavo. Spravidla je to tá najkomplikovanejšia časť našej tváre. Okrem nepekného lesku T-zóna prináša aj ďalšie problémy. Zvýšený maz v nej upcháva póry, pleť sa tak na týchto miestach ťažšie čistí, horšie dýcha a vytvárajú sa tu jednoduchšie vyrážky, neraz zapálené.

 

V lete, keď je poriadne horúce a tešíme sa z tropických teplôt nám pri make-upe nestačí obyčajná úprava. Leskne sa už po pár chvíľach strávených na slnku, ale nemyslite si, nie je to stratené. Aj problematická T-zóna sa totiž dá v lete pekne zamaskovať. Chce to len zvoliť trochu iný prístup ako obvykle.

 

Odporúčame vám prečítať: Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

Trápi vás v lete mastná T-zóna? Poraďte si s ňou!

Zdroj: Shutterstock®

V prvom rade nepodceňujte čistenie. Tým, že sa v lete viac potíte, jednoduchšie sa nám na tvár prichytia kadejaké nečistoty. Niežeby si v zime nebolo potrebné tvár pravidelne čistiť, ale v lete je takáto starostlivosť viac než nevyhnutná.

 

Voľte čistiace pleťové vody presne na typ vašej pokožky. Tvár si vyčistite každé ráno, aj každý večer. Nezabúdajte tiež na peeling, vďaka ktorému z nej odstránite zhrubnutú kožu, ale aj nečistoty a pleť doslova odľahčíte.

 

Čistením pleti zmiernite príznaky, ktoré vaša T-zóna v lete ukazuje veselo všetkým naokolo. Nevyberajte si však vody obsahujúce alkohol, iba ju podráždite. Pristupujte k nej jemne, ideálne čo najprírodnejšie a také, ktoré nezanášajú póry.

 

Hydratujte! Nemyslite si, že ak sa vám čelo, nos a brada lesknú, že nepotrebujú hydratačné krém. Práve naopak, hydratácia ich pomôže oživiť, vybrať si len musíte vhodný krém. Aj je vaša T-zóna priveľmi mastná, vyberajte ľahké krémy bez textúry s olejom. Ak máte zvyšok tváre suchý (obvykle práve líce), tie si natierajte iným krémom, ktorý ich viac premastí. Krémovať by ste si mali tvár každé ráno, aj večer, vždy po čistení.

 

Odporúčame prečítať: Tajomstvo ružovej pleťovej vody

Trápi vás v lete mastná T-zóna? Poraďte si s ňou!

Zdroj: Shutterstock®

Dvojaké pleťové masky. Na mastnú T-zóna aplikujte aspoň dvakrát do týždňa pleťovú masku s čistiacim účinkom, na zvyšok tváre za hydratačnú. Takáto dvojaká starostlivosť vám prinesie „ovocie“ ani sa nenazdáte. Najmä v tej komplikovanej časti tváre.

 

V lete nechajte pleť dýchať. Snažte sa na tvár nanášať čo najmenej makeupu a ak už to cez bez neho nevydržíte, tak aspoň voľte nejaké soft. V noci bezpodmienečne nechoďte spávať nalíčené, ak máte T-zónu priveľmi mastnú, vyhnite sa raz dvakrát aj jej krémovaniu. 

 

Odporúčame prečítať: Líčenia stvorené pre leto. Ako sa nalíčiť?

Trápi vás v lete mastná T-zóna? Poraďte si s ňou!

Zdroj: Shutterstock®

Púder v lete zaručene pomôže. Ak už sa cítite bez make-upu ako nahé, a napriek všetkému sa vám počas dňa T-zóna predsa len leskne, majte pri sebe vždy púder a čelo, nos, aj bradu ním prepúdrujte.

 

Pomôcť môže aj matnejší make-up, pred jeho nanesením si tvár od posledných zvyškov mazu očistite vreckovkou, či servítkou.

 

V obchodoch zoženiete aj papieriky so zmatňujúcim efektom, tie stačí počas dňa priložiť na problémové miesta a mastnotu do seba vpijú. Podobne nájdete aj špeciálne čistiace obrúsky pre T-zónu v jej tvare.

 

Odporúčame prečítať: Aké beauty procedúry absolvovať pred dovolenkou?

 

Ako sa v lete zbavujete lesku na tvári?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.07.2015 15:02

presne môj prípad :/

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE