Vieš, ktoré základné štetce potrebuješ na líčenie? Určite tieto!

V kozmetickej taške by vám okrem základných produktov ako make-up, rúž, špirála a farba na líčka nemali chýbať kvalitné štetce.

 

Medzi základné produkty dekoratívnej kozmetiky patria aj kvalitné pomôcky na nanášanie farbičiek. Pre dokonalé líčenie by vám mali stačiť štyri základné typy štetcov. 

 

Samozrejme, okrem základných štetcov existujú aj doplnkové, ktoré využívajú prevažne profesionálne vizážistky alebo dámy zručnejšie v oblasti líčenia. Napríklad štetec na make-up môže mať niekoľko podôb. Existujú ploché, hrubé, husté štetce. Syntetické či prírodné. Pri základnom dennom líčení príliš nezáleží, aký druh štetca máte. Vo všeobecnosti platí, že čím je kvalitnejší vlas štetca, tým lepšie nanášanie make-upu dosiahnete. 

 

Pozri si: Tieto fakty o vlasoch sú iba fikciou! Čomu sme doposiaľ verili?

správne štetce na makeup

Zdroj: Shutterstock®

MÁTE ZÁKLADNÉ ŠTETCE DEKORATÍVNEJ KOZMETIKY?

Štetec na podkladovú bázu a make-up

Štetec na make-up môže mať vlas syntetický, prírodný alebo kombinovaný. Stačí si len vybrať, ktorý najviac vyhovuje vám. Niekomu syntetický štetec prekážať, pretože zvykne zanechávať na pleti šmuhy, ak s ním dámy nevedia dobre pracovať.

 

Prírodný štetec zase dokáže do vlákna vsať príliš veľa farby a s jeho použítím môžete minúť viac kozmetického prípravku. Kombinovaný štetec by mohol byť pre začiatočníkov ideálny. No dnešné moderné syntetické štetce môžu byť veľmi kvalitné a dokonale napodobňujú prírodný vlas. Prípravky sa s nimi dobre nanášajú, sú príjemné na dotyk a dlho vydržia. 

 

Pozri tiež: Ako vyzerá základ dekoratívnej kozmetiky? Týchto top 10 musíš mať!

make-up na podkladovú bázu

Zdroj: Shutterstock®

Štetec na lícenku

Farbu na líčka môžete nanášať štetcom, ktorý je jemne skosený, niekomu ale vyhovuje na lícenku štetec okrúhly.

 

Prírodný vlas by mohol začiatočníčkam namaľovať líčka ako Marfe z Mrázika. Farba namaľovaná prírodným vlasom je oveľa intenzívnejšia ako farba nanesená syntetickým štetcom. 

 

Pozri si: Najčastejšie chyby v líčení obočia: Čomu sa pri dokresľovaní vyhnúť?

štetec na líčka

Zdroj: Shutterstock®

Štetec na púder

Vyčleňte si špeciálny štetec na púder. V tomto prípade siahnite po prírodnom štetci, nanesie púder na celú pleť rovnomerne bez neželaných máp. Husté prírodné štetce môžu byť pomerne drahé, ale pri správnej starostlivosti vám vydržia aj niekoľko rokov. Niektoré dámy používajú rovnaký štetec na líčka a na púder. Neodporúča sa to, pretože na štetci môžu ostať ružové odtiene z lícenky, čo pri nanášaní púdru spôsobuje ružovkastý nádych. 

 

Pozri tiež: Zapletané obočie: Bláznivé trendy neustále pribúdajú!

štetce na púdre

Zdroj: Shutterstock®

Štetec na očné tiene

Očné tiene si možno nezvyknete nanášať denne, avšak tento typ štetca patrí do základnej výbavy. Môže byť plochý alebo okrúhly, menší alebo väčší. Záleží len na tom, ktorý typ vám vyhovuje. Najzákladnejší je však okrúhly a dostatočne hustý, aby ste s ním dokázali naniesť farbu rovnomerne. Veľkosť záleží od veľkosti vášho oka. Obyčajne sa tieto štetce delia na veľkosť S, M, L a dokonca XL. Pre začiatok vám bude bohato stačiť univerzálna veľkosť M. 

štetec na tiene

Zdroj: Shutterstock®

Štetec na rúž

Štetec na rúž majte vždy po ruke. Rúž ním nanesiete precíznejšie a farba vďaka nemu vydrží na perách podstatne dlhšie. Vysúvací alebo obyčajný, je to na vás. Použite syntetické vlákno. Neštiepi sa, a preto ním dokážete naniesť farbu oveľa presnejšie. 

štetec na pery

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.10.2017 07:50

myslím, že aj mám...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

11.10.2017 08:34

už si vystačím s minimom líčidiel, takže aj štetce sa zredukovali

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

13.10.2017 21:37

Mám zatiaľ 4 najzákladnejšie a s tými si vystačím..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE