Vyberáme si parfém pre jarné obdobie

Jar už pomaly klope na dvere a nás čaká obdobie plné príjemných vôní z rozkvitajúcich stromov a niekedy ešte zubatého slnka, ktoré sa však už onedlho chystá na svoj veľký návrat.

 

S nastávajúcou jarou by sme si mali zvoliť aj vhodný parfém. Ten nahradí ťažšie vône, ktoré sme nosili počas zimy. Veselou jarnou kvetinovou vôňou určite nič nepokazíte.

 

 

 

Predstavíme si preto zopár jarných stálic a zastavíme sa aj pri voňavých jarných novinkách. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Farby nočnej oblohy

parfum

Zdroj: Shutterstock®

 Chanel – Chance

 

Ľahká a svieža vôňa, ktorá pôsobí optimistickým dojmom. Ide o kvetinovú vôňu, ktorá je určená pre ženu, ktorá si svoj život rada vychutnáva a rada sa smeje. Vo vôni sa snúbi korenie a hyacint, srdce dopĺňa vetiver s jazmínom a v základe rozvoniava ambra, pižmo, pačuli a kosatec.

 

 

 Lanvin – Éclat d´Arpége

 

Osviežujúca a nežná vôňa čistoty. Tak by sa dal predstaviť tento parfém, ktorý nám svet spríjemňuje už niekoľko rokov (od roku 2003). Éclat d´Arpége získal obľubu u mnohých žien a drží si ju dodnes. Základ vône tvorí céder, ambra a pižmo, v srdci sa nachádzajú tóny pivonky, vistérie, čaju a broskyne, hlavu dopĺňa osviežujúci citrón a orgován. 

 

 

Odporúčame prečítať: Permanentný make-up - pre a proti

lanvin chanel

Zdroj: Shutterstock®

 Chloé – Chloé

 

Ľahká kvetinová vôňa odštartovala v roku 2008 hotové šialenstvo a Chloé ste cítili snáď všade. Ani po rokoch jej popularita neutíchla a mnoho žien oslovuje táto mydlová vôňa, ktorá vonia po ružiach, frézii a jazmíne. V jej základe nájdete ambru či céder, srdce tvorí magnólia, konvalinka a ruža, hlavu dopĺňa pivonka, frézia či sladké liči.

 

 

 Chanel  - Coco Mademoiselle

 

Sladká kvetinová vôňa je určená všetkým tým, ktorý túžia po elegancii. Vhodná na denné, večerné či slávnostnejšie príležitosti, vás osloví tónmi ruží, vanilky a sladkého krému. Základ tvorí spomínaná vanilka, pižmo, pačuli a vetiver, srdce dopĺňa ruža, jazmín a liči, hlavu uzatvára osviežujúci pomaranč a grapefruit.

 

 

Odporúčame prečítať: Lacná verzus drahá kozmetika?

chloe chanel

Zdroj: Shutterstock®

Aby sme však nehovorili iba o známych vôňach, predstavíme si aj nejaké novinky, ktoré môžu byť pre jarné obdobie zaujímavé.

 

 

 Chloé – See by Chloé Si Belle

 

Kvetinová kompozícia bude svedčať všetkým moderným usmiatym ženám. Vôňa, ktorá odkryje pôvab a ženskú jemnosť. V základe nájdeme biele pižmo, srdce vytvára kvet pomarančovníka a gardénia, hlavu dopĺňajú neroli a brezové listy.

 

 

 Dolce&Gabanna – Dolce Floral Drops Eau de Toilette

 

Vôňa čerstvo odtrhnutých bielych kvetov, na ktorých sa nachádza svieža ranná rosa. V základe sa nachádza kašmír, santal a pižmo, srdce vytvára biely amarylis, biele lekno a biely narcis, hlavu dopĺňajú lístky neroli a kvet papáje. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V hlavnej úlohe - dramatická fialová

chloe dolce

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ktorá je vaša najobľúbenejšia jarná vôňa? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com, www.fragrantica.com

5 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

02.03.2015 07:58

mám rada tažké orientálne vône no na jar a leto používam nestarnúcu klasiku CHLOE-CHLOE

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.03.2015 16:51

mám veľmi rada ovocno kvetinové vône a rada ich striedam, práve sa mi míňa môj obľúbený parfum tak sa budem musieť poobzerať po nejakej vôni vhodnej na jarné obdobie - s vami spomínaných ma zaujala vôňa Chanel- Chance

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

03.03.2015 05:29

já mám ráda jemné květinové vůně Chloé

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

15.03.2015 10:11

na veru by sa mi už zišla nejaká nová vôňa ktorou by som "privítala jar" :-) rada vône striedam a nemôžem preto povedať ktorá je moja najobľúbenejšia

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

26.03.2015 19:36

chanel zbožňujem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE