Ako si doma dopriať zdravotný kúpeľ?

Po dlhom dni v práci – najmä v zimných mesiacoch - nie je asi nič lepšie ako dlhý horúci kúpeľ vo vani obklopenej sviečkami. Pomôže nám sa uvoľniť, zrelaxovať a prísť na iné myšlienky. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, že si doma môžete pripraviť aj tzv. zdravotný kúpeľ, napríklad na natiahnuté či preťažené svaly?

 

 

Ponoriť sa do vody, zhlboka dýchať a cítiť ako sa uvoľňujú stuhnuté svaly, je niečo, čo vám iná kúpeľová kozmetika – napríklad pena do kúpeľa – ponúknuť nemôže. Dovoľte nám priblížiť vám koncentráty do kúpeľa, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravotný stav.

 

Odporúčame prečítať: Wellness pre vaše nohy

žena vo vani

Zdroj: Shutterstock®

Značka tetesept ponúka kúpeľové koncentráty, ktoré sa zameriavajú na niekoľko zdravotných problémov, my vám predstavíme dva – tetesept Kúpeľ Svaly a kĺby a tetesept Relaxačnú prísadu do kúpeľa. Obe pracujú na troch úrovniach – spájajú éterické oleje, farebnú terapiu a aromaterapiu. Vysoká koncentrácia éterických olejov má priaznivý efekt na telo a myseľ, zlepšuje cirkuláciu krvi a tým zlepšuje dýchanie.

 

Farba kúpeľa efekt éterických olejov podporuje a aromaterapia zlepšuje celkový blahobyt. Cieľom zdravotných kúpeľov tetesept je úľava symptómov a na jeden kúpeľ stačí pritom len 15ml koncentrátu. Sú dermatologicky testované, bez alkalických mydiel a bez minerálnych olejov.

 

Odporúčame prečítať:  Wellness pre vaše ruky

zdravotný kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

tetesept Kúpeľ svaly a kĺby

 

Je blahodarný zdravotný kúpeľ na uvoľnenie napnutých a unavených svalov a kĺbov. Kombinuje éterické oleje z mäty, citróna, rozmarínu, gáfru a eukalyptu. Bylinky pridané do kúpeľa boli starostlivo vybrané, každá z nich má svoj význam. Je známe, že vtieranie mätového oleja tlmí nervy prenášajúce bolesť a preto mäta pomáha utišovať svalové bolesti. 

 

Odporúčame prečítať:  Mliečny kúpeľ - relax pre kráľovné

žena sa kúpe

Zdroj: Shutterstock®

Éterické oleje z citróna zlepšujú prekrvenie a tým uvoľňujú natiahnuté svaly. Rozmarín má pozitívny vplyv na krvný obeh, vďaka čomu zmierňuje bolesti a opuchy kĺbov a uvoľňuje svalové kŕče. Gáfor zase svaly prekrvuje a sťahuje. Poslednou zložkou je eukalyptus, ktorý zmierňuje svalové a reumatické bolesti a tiež dodáva výraznú vôňu, ktorá spríjemní celkový pocit z kúpeľa. Požadovaný účinok zabezpečí 15 ml koncentrátu.

 

Odporúčame prečítať:  Masáž pre budúce mamičky

 

Cena: 6,99 € , dostupný v sieti dm drogerie markt , hypermarketoch Tesco, Carrefour a nezávislých lekárňach.

tetesept Kúpeľ svaly a kĺby

Zdroj: Shutterstock®

tetesept Prísada do kúpeľa Relaxačná 

 

Je blahodarný zdravotný kúpeľ na dosiahnutie príjemného pocitu uvoľnenia tela a mysle. Obsahuje éterické oleje z pomaranča, mandarínky, limetky a levandule. Pomáha k zotaveniu tela a duše pri nadmernej záťaži. Unikátna kombinácia cenných liečivých bylín prispieva k vnútornému pokoju a odbúraniu stresu.

 

Pomaranč je vďaka svojej ovocnej vôni jedinečný prostriedok na upokojenie nervovej sústavy. Stres, hnev či frustrácia sa pomaly stráca, podľa niektorých odháňa aj melanchóliu či pocit úzkosti. Má oranžovú farbu, ktorá navodzuje pocit dobrej nálady a slnečného dňa.

 

Odporúčame prečítať:  Vyskúšajte osviežujúcu jogurtovú masáž

žena v kúpeli

Zdroj: Shutterstock®

Mandarínka upokojuje psychiku, zlepšuje náladu a pomáha aj pri problémoch so zaspávaním či migrénami. Éterický olej z limetky sa často používa pri liečbe depresií, posilňuje myslenie a zlepšuje koncentráciu. Levanduľa je zase často označovaná ako balzam na dušu. Používa sa v prírodnom liečiteľstve na zlepšenie spánku, zníženie stresu a celkovom upokojení organizmu. Na dosiahnutie požadovaného účinku stačí 15 ml koncentrátu.

 

Odporúčame prečítať:  Pripravte si domáci bylinkový kúpeľ

 

Cena: 6,99 € , dostupný v sieti dm drogerie markt , hypermarketoch Tesco, Carrefour a nezávislých lekárňach.

tetesept relaxation bath

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.10.2014 14:39

takýto kúpeľ v týchto jesenných sychravých dňoch určite poteší nielen telo ale aj myseľ

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

06.10.2014 22:07

škoda v garzonke mám len sprchový kút

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

12.10.2014 21:57

mám rada takéto kúpele

Vaše meno:

Lucia Magátová

Lucia Magátová

13.10.2014 16:04

Práve včera som sa kúpala v tetesept guličkách jazmím. Pôvodne som to kúpila na Valentína priateľovi, ale kradnem mu to, lebo je to úžasné. Pekné zafarbí vodu, rozvonia celú kúpeľňu a človek si v takom príjemnom prostredí musí oddýchnuť, aj keby nechcel :)

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

20.10.2014 14:32

takéto kúpele mám veľmi rada,potom šup do perín a spím ako vo vatičke

Vaše meno:

Lenka

Lenka

01.11.2014 20:56

Kúpanie je skvelý relax.

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

02.11.2014 08:53

na oddych a odreagovanie je kúpeľ priam stvorený

Vaše meno:

Monika Mikovčáková

Monika Mikovčáková

06.11.2014 23:13

milujem kúpeľ, vyleziem až keď sa pomaly roztápam :)
.. tie mandarínky ma nadchli, potrebujem zlepšiť náladu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE