Lymfodrenáž okrem iného zlepšuje metabolizmus tukov. Kedy ju skúsiť?

Lymfodrenážna masáž je vyhľadávaná kvôli svojim zdravotným, ale aj estetickým účinkom. Jej hlavnou úlohou je odviesť z tela toxíny. Táto masáž je oveľa jemnejšia ako iné masáže, pretože sa pri nej nemasírujú svaly, ale podkožie. Využívajú sa pomalé ťahy s malým tlakom. Masáž pomáha správnemu toku a odvádzaniu lymfy, ktorá zbavuje bunky toxických látok.

Prečo je lymfodrenážna masáž dobrá?

Ochabnuté svaly, nedostatok pohybu či jednostranná záťaž majú za následok nedostatočné odvádzanie toxínov a hromadenie škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Prejavom bývajú tzv. ťažké nohy, opuchy, celulitída a oslabenie imunity. Lymfodrenážna masáž tieto opuchy zmierňuje, znižuje bolesť svalov, zlepšuje prekrvenie, napomáha k odtoku prebytočnej vody z tela. Podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti tela. Z estetického hľadiska sa využíva pri celulitíde, vráskach na krku, tvári a v dekolte.

Pozri aj: Mini záhradka v skle: Ako si ju pripraviť a aké kvety do nej použiť?

účinky lymfodrenáže

Zdroj: Shutterstock®

Celulitída

Lymfodrenážna anticelulitídna masáž je zameraná hlavne na zadnú časť nôh, stehná a bruško. Celulitída vzniká nedostatočnou činnosťou lymfatického obehu, prekyslením organizmu a narušením metabolizmu tukov. Ak sa jej chcete zbaviť, mali by ste odstrániť prekyslenie organizmu a podporiť lymfatický systém. To znamená, že by ste mala dodržiavať správnu výživu s prevahou zásaditých potravín, dodržiavať pitný režim 2-3 litre vody denne, aktívne sa hýbať – športovať a pravidelne si dopriať lymfodrenážnu anticelulitídnu masáž.

masáž tela

Zdroj: Shutterstock®

Kedy je vhodná?

  • pri strese a psychickom vyčerpaní
  • po operáciách, úrazoch
  • pri reumatických opuchoch
  • ako prevencia pre ľudí, ktorí sú celý deň na nohách
  • na rýchlejšiu regeneráciu po fyzickej záťaži
  • pri detoxikácii organizmu
  • pri migréne
  • pri estetických problémoch a ich predchádzaniu – vrásky a celulitída
  • na podporu podkožného metabolizmu tukov a modelovanie postavy

Naopak ju nie je vhodné podstupovať pri zhubných ochoreniach alebo bakteriálnych a infekčných ochoreniach, ako je napríklad chrípka, hnisavá angína a ďalšie.

Pozri aj: Pásiky na oblečení sú späť: Túto sezónu si k nim opäť nájdeme cestu

3 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

17.12.2013 11:56

Tak túto masáž môžem len odporučiť. A pokiaľ si ju doprajete pravideľne, tak výsledky budú videteľné. Treba si len nájsť naozaj kvalifikovaného maséra na tento typ masáže.

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

18.01.2014 17:39

Určite by som neodmietla, len nájsť dobrého maséra, lebo niekedy narobí zlá masáž viac škody ako osohu, zažila som to na vlastnej koži.

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

03.11.2014 11:35

juj tak pred letom som abolovlala asi 1 mesiac lymfodrenaze lebo mi opuchali nohy.. no perfektne, az som sa nadnasala :) necitila som sa ako balon a tazko ale lahucko... urcite si to doprajem zas...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE