Relaxujte zdravo v domácej infrasaune

Či je leto a či zima, na pravidelné saunovanie nedáte dopustiť? Infrasauny v poslednom období zažívajú svoj veľký boom. Prečo? Pravidelné saunovanie má totiž blahodarné účinky na ľudský organizmus. Posilňuje imunitu, uvoľňuje svaly, uľavuje od bolesti kĺbov. Dokonca zlepšuje i stav pleti, vyhladzuje ju a dodáva jej pružnosť.

 

Ako infrasauna funguje?

 

Infrasauna prehrieva telo tak, že prenáša teplo infražiarením. Účinkuje nielen na povrch tela, ale pôsobí hĺbkovo. Dochádza tak k rýchlejšiemu prehrievaniu a nástupu intenzívneho potenia než pri klasickom saunovaní. Ďalšou výhodou je aj nižšia teplota vzduchu v kabíne, ktorá dosahuje 50-65 °C.

domáca infrasauna

Zdroj: Shutterstock®

 

Aký model si vybrať?

 

Na trhu dnes nájdete infrasauny so zabudovaným ionizátorom, ktorý obohacuje vzduch o množstvo záporne nabitých iónov (aniónov). Prospievajú ľudom s astmatickými a alergickými ťažkosťami. Zároveň pozitívne pôsobia proti ochoreniam dýchacích ciest, migrénam a znižujú nespavosť. Navyše stimulujú myšlienkovú činnosť a zlepšujú pamäť. Preukázateľne zvyšujú aj duševnú a fyzickú výkonnosť.

domáca infrasauna

Zdroj: Shutterstock®

K dispozícii sú infrasauny napríklad pre 1 až 3 osoby v štandardnej alebo rohovej úprave. U Infrasáun vyrobených zo saunovacieho dreva hemlock oceníte jeho odolnosť voči tvorbe a množeniu mikroorganizmov. Cédrové drevo je zas imúnne proti vlhkosti, pretože poskytuje lepšiu tepelnú izoláciu než bežné ihličnany a navyše vás poteší svojou príjemnou vôňou. Pri výbere infrasauny by ste mali venovať pozornosť tomu, aký ohrievač je v nej použitý. Kvalitné karbónové ohrievače, v porovnaní s bežnými keramickými, zabezpečujú rovnomernejšie rozloženie tepla v kabínke, vyššiu energetickú úspornosť, väčšiu bezpečnosť, rýchlejšie a účinnejšie prehrievanie organizmu. 

domáca infrasauna

Zdroj: Shutterstock®

O pravú relaxáciu sa postarajú infrasauny, ktoré poskytujú svetelnú terapiu na báze LED osvetlenia. Inštalácia infrasáun zvyčajne nevyžaduje žiadne náročné stavebné úpravy. Jednoducho ich zložíte a zapojíte do zásuvky 230 V.

 

Náš tip:

Vyskúšajte napríklad infrasaunu Goddess Lanzarote 2ION pre 2 osoby. Je vyrobená zo saunovacieho dreva hemlock. Obsahuje rádio, CD mechaniku, prehráva MP3 a disponuje aj vstupom pre USB. Je vybavená ionizátorom. Poskytuje svetelnú terapiu na báze LED osvetlenia. Ovládať ju môžete elektronicky. Viac na: www.goddess.sk

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE