Telový olej – zázrak pre telo i myseľ

Bez ohľadu na to, v akom ročnom období sa nachádzame, mali by sme dbať o správnu hydratáciu pokožky.

 

Zima prináša nedostatok vlhkosti a prekúrený vzduch, čo vašu pokožku doslova ničí a vysušuje. Väčšina z nás rieši suchú pokožku pomocou telových mliek. Tieto sú však ľahké a majú málo hutnú konzistenciu, čo znamená že o chvíľku je pokožka opäť suchá. Alternatívou sú telové oleje.

 

 

Toto sú najväčšie výhody používania telových olejov: 

 

 

Odporúčame prečítať: AROMA RITUAL BODY OIL - GRAPE & LIME

olej

Zdroj: Shutterstock®

SÚ EKONOMICKEJŠIE NEŽ MLIEKA

 

Používaním telového oleja oproti mliekam môžete ušetriť celkom pekné peniaze. Toto tvrdenie môže vyznieť nepravdivo, lebo kvalitný olej stojí predsa viac než telové mlieko, ale myslite na to, o koľko dlhšie vám vydrží! Oleja stačí oproti mlieku naozaj málo a urobí rovnakú službu. Ak chcete ušetriť ešte viac, natierajte sa olejčekom rovno po sprche. Doslova uväzní v pokožke molekuly vody a tým hydratuje kožu ešte viac. 

 

Odporúčame prečítať: BioBeauty Aromatický telový olej - mango

olej telový

Zdroj: Shutterstock®

BALZAM NA DUŠU

 

Niektoré telové oleje sú naozaj zázrakom . Sú plné esenciálnych olejov a ich vôňa je doslova zázrakom pre dušu. Použitím oleja môžete zvýšiť relaxáciu a celkovú úroveň emocionálnej pohody. 

 

 

olej

Zdroj: Shutterstock®

MASÁŽNA POMÔCKA

 

Nielen že hydratujete svoju pokožku, ale ešte sa aj príjemne uvoľníte. Olej je masážnou pomôckou číslo jeden. Zlepšuje trenie a teda znižuje nepohodlie, keď masér pracuje s vašimi svalmi. Nielen že olej skvele vonia, masáž sama o sebe tiež ponúka mnoho osvedčené zdravotné výhody.

 

Okrem zmiernenia každodenných bolestí, štúdie ukázali, že masáž znižuje tuhosť a zvyšuje funkciu kĺbov pre tých, ktorí trpia osteoartrózou, znižuje príznaky rakoviny a vedľajšie účinky jej liečby a zmierňuje úzkosť a depresiu.

 

Odporúčame prečítať: Hýčkajte sa ako Kleopatra

masáž

Zdroj: Shutterstock®

LEPŠIA HYDRATÁCIA

 

Na rozdiel od telových mliek, olej hydratuje kožu oveľa lepšie. Najlepšie a najvhodnejšie sú telové oleje bez akýchkoľvek chemikálií, čisto na prírodnej báze. Mohlo by sa zdať, že olej má tendenciu držať sa na pokožke dlho a tým vytvárať určité nepohodlie a pocit mastnoty. Toto sa dá vyriešiť ľahko a to kompletným peelingom tela pred použitím samotného oleja. Pár minút kým olej stihne pokožka vstrebať by malo byť samozrejmosťou. Neobliekajte sa skôr ako po 15 minútach od aplikácie oleja na telo.

 

Odporúčame prečítať: Aromatická masáž masážnou sviečkou

 

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

21.12.2014 22:33

taká olejová masáž- no to by som veru neodmietla :-)

Vaše meno:

Beata Mintalova

Beata Mintalova

08.04.2015 08:55

oleje určite pomahaju telu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE