Zabojujte s lymfodrenážou proti celulitíde

Či chceme alebo nie, leto je neodmysliteľne tu. K nemu patrí aj odhaľovanie tých partií, ktoré sa nám v zime darí úspešne ukrývať. Ak ste pri skúšaní plaviek s hrôzou v očiach zistili, že neslávne známa pomarančová koža sa týka aj vás, nezúfajte. Ešte stále sa môžete pustiť do boja s ňou. Pomôcť vám môže aj procedúra známa ako lymfodrenáž. Môžete vyskúšať jej manuálnu podobu, prípadne tú mechanickú. Za ručnú lymfodrenáž si priplatíte, keďže je náročnejšia na výkon. Pokiaľ chcete len zistiť, aké účinky na vás bude mať, odporúčame vám odskúšať tú prístrojovú.

 

Odporúčame prečítať: Ako na dlhotrvajúcu manikúru v pohodlí domova?

Zabojujte s lymfodrenážou proti celulitíde

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú účinky lymfodrenáže?

 

Tým základným a zároveň najdôležitejším je naštartovanie a doslova prebudenie vášho lymfatického systému. Ten keď je ospalý ovplyvňuje v podobnom duchu celý náš organizmus. Máme málo energie, sme unavené, ubolené, vystresované, nedarí sa nám schudnúť a k tomu sa môžu pridružiť aj rôzne ochorenia.

 

Lymfodrenáž tak napomáha tomu, aby náš metabolizmus fungoval ako mal, teda v rovnováhe. Pomáha odstraňovať celulitídu, zatočiť ale vie aj s kŕčovými žilami, či tukovými vankúšikmi. Nohám dodá ľahkosť, odstráni svalovú únavu, spevní pokožku a ozdraví ju.

 

Odporúčame prečítať: Viete, ako správne používať BB krém?

 

Ako to prebieha?

 

Pod slovíčkom mechanická lymfodrenáž si predstavte akési zvláštne, nazvime ich tlakové nohavice. So sebou je najlepšie priniesť si nejaké legíny a ponožky, ktoré si na seba oblečiete prv než vojdete do spomínaných nohavíc. Tie vám vo wellness centre dôkladne zapnú a na prístroji nastavia tlak. Ten sa pohybuje od čísla 20 až po 160. Na prvý raz sa odporúča menej, okolo 70-80. Keď si nie ste isté reakciou vášho tela, zvoľte si na začiatok len 30 minútovú procedúru.

Zabojujte s lymfodrenážou proti celulitíde

Zdroj: Shutterstock®

Lymfodrenáž prebieha tak, že tie špeciálne nohavice sa nafukujú a vytvárajú na vaše telo tlak. Možno to prirovnať k pocitu, keď si meriate krvný tlak na ruke. Okrem toho má však lymfodrenáž aj akýsi masážny charakter. Počas doby procedúra pôsobí na vaše telo postupne a venuje sa všetkým partiám, ktoré pokrýva. Nevynechá ani bruško, zadok, boky, stehná, lýtka aj samotné chodidlá.

 

Odporúčame prečítať: Čistenie nie je ODLIČOVANIE

 

Miestami môžete mať pocit tlaku, avšak práve ten stojí za nabudením vašej lymfy. Po absolvovaní procedúry by sme mali piť čo najviac vody, aby ste uľahčili vyplavovanie toxínov. Lymfodrenáž môžete absolvovať pokojne aj dvakrát do týždňa. S každou ďalšou návštevou si môžete postupne zvyšovať tlak. Tak napríklad keď začnete na čísle 75, druhú procedúru odskúšajte tlak 80. 

6 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

25.06.2016 06:36

Našťastie tento problém nemám, ale možno v budúcnosti ma čaká, tak už viem, ako s ním budem bojovať.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.06.2016 08:35

...no a myslim si ze ruka v ruke s cvicenim a s vhodnym stravovanim, inak by to asi nemalo ziadany efekt

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

25.06.2016 09:36

Tiež si myslím,že to treba brať komplexne,cvičenie,strava a pomáhať si takýmito zázrakmi.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

25.06.2016 17:57

lymfodrenáž je určite veľmi účinná

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

28.06.2016 13:47

ja tuto proceduru si doprajem uz druhe leto.. citim sa lepsie, lahsie a aj pleti a teda celulitde to pomaha aby z nej ubudlo :)

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

14.07.2016 19:16

Myslím, že za tú sumu radšej do fitka s kamoškou a rovno si aj pokecať ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE