KVÍZ: Pohoria a vrchy na Slovensku – vieš určiť, kde sa nachádzajú?

Slovensko ukrýva ohromné množstvo prírodných krás, kultúrnych pokladov a jedinečných zákutí, ktoré skrátka musí človek aspoň raz za život vidieť. Nemožno pochybovať o tom, že naša krajina je krásna a má čo ponúknuť. O tom svedčia aj mnohí zahraniční turisti, ktorí sa rozhodnú spoznať práve naše malé a možno nenápadné, no za to malebné Slovensko.

Stačí sa pozrieť napríklad len na to, koľko tu máme jedinečných pamiatok, ktoré sú súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Medzi kultúrne, prírodné aj nehmotné UNESCO pamiatky patrí napríklad Banská Štiavnica, historické jadro mesta Bardejov, Vlkolínec, viacero drevených kostolíkov v slovenskej časti Karpatského oblúka či niektoré jaskyne. Čo ďalšie nám Slovensko ponúka?

Slovensko plné kopcov, pohorí a vrchov

Ak niečo rozhodne vyhľadávajú nielen slovenskí turisti, ale aj tí zahraniční, tak sú to bezpochyby naše hory. Slovensko nepatrí k rovinatým krajinám, práve naopak. Naše kopce, vrchy a pohoria nám môže závidieť nejedna okolitá krajina. Mohlo by sa zdať, že keď sa človek na Slovenku obzrie ktorýmkoľvek smerom, vždy sa aspoň v diaľke budú na obzore črtať nejaké vrcholky. 

Patríte medzi milovníkov slovenských hôr aj vy? Máte pochodený nejeden turistický chodníček? V tomto prípade si svoje vedomosti a prehľad preverte v našom kvíze. Zistíte, ako dobre viete určiť polohu našich pohorí, či to, ktoré z vrchov sú ich súčasťou. 

Skús ďalší kvíz: WHO či NATO – poznáš medzinárodné organizácie a ich skratky?

1 komentár
Elena Švachová

Elena Švachová

22.02.2022 22:52

Vaša úspešnosť je 70% :-) ... Naše hory milujeme, najčastejšie chodíme do Vysokých Tatier, tie máme prejdené na 90%. Západné, Vysoké, aj Belianske sú krásne a hlavne na jeseň. Už sa teším, kedy ich zas uvidím.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE