10 spôsobov ako schudnúť rýchlejšie

Chudnutie sa môže stať nekonečným príbehom. V jednej jeho kapitole ste posadnuté rátaním všetkých kalórií, a v tej druhej na akékoľvek počty zabúdate a so štipkou hanby sa vrháte na obľúbený punčový rez, zobete chipsy a neohrdnete ani Mojitom...a potom sú tu ďalšie dni na váhe a nespokojný výraz tváre.

A pritom chudnutie nemusí byť vôbec zložité. Isteže, chce to nejaké to sebazaprenie, trpezlivosť aj sebadisciplínu.,.Okrem toho je ale dobré vedieť aj zoštíhľujúce triky, ktoré nie sú vôbec náročné a cieľ - štíhlejšia postava - vám priblížia o čosi rýchlejšie.

dieta

Zdroj: Shutterstock®

1. Menej reštaurácií

 

Platí to najmä pre tie dámy, ktoré sú počas pracovnej prestávky v čase obeda navyknuté zájsť do najbližšej reštaurácie a vybrať si aktuálne menu. A neraz je to sýta polievka, vyprážané, či pečené mäsko, tučné omáčky s cestovinami...prípadne zdravšia alternatíva kuracieho šalátu v obrovskej mise. Ak inak nedáte, rozhodnite sa len pre jeden reštauračný deň a ostatné dni si do práce noste vlastné jedlo - zdravo pripravované v menších dávkach. Nielenže ušetríte, ale aj skôr schudnete...

 

Odporúčame prečítať:  Je čokoláda zdravá?

 


2. Zbavte sa zásob pochutín

 

A pri ďalšom nákupe v obchode ich IGNORUJTE :) patria tam všetky chipsy, slané tyčinky, pukance, čokoládové keksíky, solené arašidy... všetko, čo jeme, len zo zvyku a zbytočne z nich priberáme.

 


Odporúčame prečítať: Zemiaky a diéta - Áno môžete !

Slané pochutiny

Zdroj: Shutterstock®

3. Raňajkujte - a nie hocijako

 

Chce to mix zdravých proteínov, vlákniny, dobre vám urobí aj ovocie a bylinkový čaj, ktorý telo naštartuje. Ak rady počítate, raňajky by mali obsahovať 300 kalórií.

 

Odporúčame prečítať:  Skvelý tip na tekuté a zdravé raňajky

 


4. Cvičte kedy sa len dá 

 

Stačia malé "fit záchvaty". Viete, že máte ešte 10 minút do odchodu ( resp. do hocičoho), využite to na pár brušákov, drepov, klikov, na fitlopte, bicykli...každý pohyb je malým krôčikom k štíhlejšej postave.

 

Odporúčame prečítať:  Začnite deň s citrónovou šťavou

 

 

5. Cigarety nahraďte fitness centrom 

 

Prídete na iné myšlienky, a budete sa cítiť zdravšie ako kedykoľvek predtým.  Zbavíte sa aj rizika, že priberiete, ako sa to niektorým fajčiarom stáva.


Odporúčame prečítať: Skoncujte s fajčením už dnes!

fajčenie

Zdroj: Shutterstock®

6. Urobte si poriadok v kuchyni

 

V kuchyni a hlavne v potravinovej skrinke. Všetky zbytočnosti (áno aj sladkosti, ktoré skladujete len tak pre istotu) vyhoďte, alebo ešte lepšie darujte miestam, kde im pomôžu. Vďaka takejto revízii si aj ľahšie uvedomíte, ktoré potraviny majú priveľa kalórii a čím ich môžete nahradiť.

 

Odporúčame prečítať:  Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

 


7. Voľný čas trávte aktívnou formou

 

Ak ste zvyknuté stretávať sa s priateľkami pri pravidelnej kávičke, vínku, či koláčiku, skúste aspoň jeden takýto večer v týždni zameniť napríklad za beh, či stretko vo fitku, alebo na plavárni. Vo väčšine je tiež sila, takže ak sa vám aj náhodou nebude chcieť, máte záruku, že vás naštartuje a potiahne jedna z kamarátok.

 

Odporúčame prečítať: Mýty a fakty o formovaní brušných svalov

cerstva zelenina

Zdroj: Shutterstock®

8. Dajte sa na zeleninu 

 

A pridávajte ju do všetkého, čo vám len napadne. Polievky, pizza, chlebíky... Zvyšujte jej množstvá a naučte sa ju mať v láske:) Zelenina je sýta, plná vitamínov a málo kalorická, takže nemôže to byť až také ťažké.  


Odporúčame prečítať:  Mýty o vegetariánstve

 

 

9. Cvičte jogu 

 

Okrem posilnenia svalstva, vám zmení aj váš pohľad na jedlo. Ak vás trápia návaly hladu (obzvlášť toho nočného:) joga vám ich eliminuje. Nočný hlad odstránite aj pomocou jednoduchého pravidla. Určite si, že po 19-tej už žiadne jedlo. Keď ste hladné, napite sa vody. Chvíľku to možno bude kruté, no nakoniec svoj organizmus naučíte aj na tento spôsob fungovania. 

 

Odporúčame prečítať:  Prezradíme všetko potrebné o cvičení jogy

joga

Zdroj: Shutterstock®

10. Zabudnite na fast food 

 

Ak patria jedlá typu hranolky, hot-dogy, hamburgery, pizza a podobne k vašim obľúbeným, skúste na seba "ušiť" búdu. Najbližšie si namiesto kuriatka, hranoliek, a hamburgeru, vyberte trebárs len ten hamburger. Znižujte postupne dávky, sťaby pri odvykačke. Za ušetrené peniažky sa potom odmeňte niečím užitočnejším, než je fast foodové jedlo.
 

Odporúčame prečítať:  Hamburgery na domáci spôsob

11 komentárov
Zuzana Beranková

Zuzana Beranková

17.10.2014 16:36

a večer sa neprežierajte je dost doležité :-) menej sladkého a slaného či vyprážaného a cvičte aspon brušáky..

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.10.2014 17:10

dobré rady len keby ich človek dokázal poctivo dodržiavať :-)

Vaše meno:

Lucia Koňaková

Lucia Koňaková

17.10.2014 17:34

Keby to všetko bolo také jednoduché, všetky by sme boli modelky a nečítali podobné články :-)...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.10.2014 20:07

skvelé ,skvelé čítanie no a potom prečo je na svete tolko obezných Miliarda ľudí vo svete má nadváhu alebo trpí obezitou Iba desať percent všetkých obéznych ľudí má šancu schudnúť. Zvyšok je odkázaných na tukové vankúšiky, nech robia čo chcú.

Vaše meno:

Zuzana Stretavská

Zuzana Stretavská

19.10.2014 21:14

hlavne mať odhodlanie a pevnú vôľu :) ale ak človek chce tak všetko ide

Vaše meno:

Martin Furman

Martin Furman

26.10.2014 10:14

kto naozaj xce, ten schudne aj bez nejakého návodu..ide o to, kolko je ochotný pre to spraviť. Budúcnosť chudnutia je v genetickej úprave ludského organizmu, kedže vieme, že existujú ludia, ktorí zjedia hocičo a furt sú chudí, proste im to dobre spaluje. No a tento proces sa bude dať nastaviť aj u ostatnej populácie, len ešte nevieme ako presne to docieliť, ale už je to len otázka času...

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

07.11.2014 10:54

príjemné a užitočné rady,ktoré ma hneď naštartovali a povzbudili

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

12.11.2014 12:58

aký krásny pohľad na tú čerstvú zeleninku

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

06.04.2015 21:18

super čitanie , pekné články, dobre rady

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.04.2015 16:33

treba mať hlavne pevnú vôľu a pôjde to :)

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

08.04.2015 14:32

akosi všetko dodržat to chce silného človeka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE