Ako kombinovať jedlo a chudnúť, čo najrýchlejšie? Toto musíš vedieť!

Možno si aj vy myslíte, že chudnutie nie je žiadnou vedou. Možno stačí nejaká diéta alebo pravidelné cvičenie a kilečká pôjdu dole. Ale bohužiaľ, asi vás sklameme. Totižto niektorí ľudia cvičia len preto, aby mohli jesť. Iní zase cvičia preto, aby chudli. No celé tajomstvo chudnutia spočíva v správnej a hlavne vyváženej strave.

 

Počítanie kalórii, dostatočný príjem bielkovín, tukov, sacharidov, vlákniny – to všetko dokáže ovplyvniť váhu človeka. Ako teda kombinovať potraviny a chudnúť tak čo najrýchlejšie, a hlavne najefektívnejšie? 

 

Pozri aj: Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

ovsená kaša a čučoriedky

Zdroj: Shutterstock®

Ovsené vločky a čučoriedky

Začnite raňajkami. Už neraz sme vám na KAMzaKRÁSOU.sk písali, aké sú ovsené vločky prospešné, a prečo ich konzumovať hlavne na raňajky. Ak ich navyše skombinujete s čučoriedkami, získate najideálnejšiu raňajkovú kombináciu.

 

Ovsené vločky znižujú cholesterol (vďaka obsiahnutej vláknine) a pekne nasýtia, zatiaľ čo čučoriedky zásobia organizmus množstvom antioxidantov, draslíkom a vitamínom C. Tým, že ich spojíte dohromady, zvýšite produkciu hormónov v organizme, ktoré sú zodpovedné za kontrolu vašej chuti do jedla, preto budete mať o celé doobedie postarané. 

ryža a šošovica

Zdroj: Shutterstock®

Šošovica a ryža

Kombinácia šošovice a obilnín je správnou kombináciou pre tých, ktorý dbajú na kvalitnú a dobre vyváženú stravu. Táto kombinácia je vhodná hlavne vtedy, ak potrebujete doplniť hladinu bielkovín. Navyše, táto kombinácia šošovice a ryže    poskytne vášmu telu aminokyseliny a zlepší trávenie. 

cestoviny a zelenina

Zdroj: Shutterstock®

Cestoviny a zelenina

Touto kombináciou ideme búrať akékoľvek mýty a predsudky voči cestovinám. Mnohí doposiaľ tvrdili, že cestoviny slúžia na „výkrm", preto sa z nich priberá. Dôležité však je, vedieť si kontrolovať porciu, ktorú si na tanier nakladáte. 

 

Takže, ak ste sa vzdali cestovín, tak je načase ich znova zaradiť do jedálnička. Cestoviny pomáhajú dobrému tráveniu a navyše, ak ich kombinujete so zeleninou, tak vášmu organizmu doplníte tiež vlákninu. Inými slovami, budete tak kontrolovať nadbytočné množstvo glukózy, a tým zabránite prírastku hmotnosti. 

 

Odporúčame: Orgánové hodiny: Kedy je najlepšia hodina na prijímanie liekov?

11 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

22.11.2017 01:18

Celkom sa mi pozdávajú takéto raňajky (až na tú divnú kombináciu ryže so šošovicou) .. podstatné je, že sú zdravé, že ma zasýtia a nebudem začínať deň s pocitom hladu..

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

22.11.2017 12:03

Raňajkujem vločky, ale s jogurtom - vyskúšam iné. Šošovicu mám veľmi rada, s ryžou som to ešte neskúšala - uvidíme :) a cestovina so zeleninou je príjemná kombinácia aj keď som bola tiež presvedčená o priberaní z cestovín.

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

22.11.2017 12:20

Na ovsené vločky sa len chystám..kolegyňa si ich robí s kokosovým mliekom, ktoré si tiež doma pripravuje. Čučoriedky sú super doplnok.

Ryža a šošovica...neviem si predstaviť tú spojiťosť, ale vraj to niekto konzumoval ako súčasť diéty. A cestoviny so zeleninou...jedinečná kombinácia. Zeleninu beriem ako zdravý regulátor v tele. :o) Vďaka

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

22.11.2017 19:39

ovsené vločky nemusím, radšej si dám čučoriedky do jogurtu

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.11.2017 20:51

cestoviny a zelenina - to sa mi páči

Vaše meno:

Ludmila

Ludmila

23.11.2017 07:46

cestoviny mám veľmi rada, jedávam ich dosť často, zatiaľ som z nich nepribrala. Ale keď som chudla, tak som ich obmedzila. TAk ako aj iné sacharidové jedlá. Ale kombinácie sú to super. Aj ryža a šošovica, keď je to dobre dochutené.

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

23.11.2017 12:58

dobre dobre.. skúsim pokombinovať tu šošovicu s ryžou... videla som to už párkrát ale neskusila...

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

23.11.2017 15:41

jem vločky na x spôsobov, s kokosom, makom, ovocím, orechami,arašidovým maslom.. no jasné že nie všetko dokopy..

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

12.12.2017 08:01

tieto kombinacie sa mi pacia, nieco uz pojedame, a tu sosovicu s ryzou vyskusame.

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

12.12.2017 19:19

Já mám za to, že pri chudnutí ide hlavne o množstvo jedla ...

Vaše meno:

Mária Liščinská

Mária Liščinská

24.05.2018 01:49

Každý z popísaných chodov sa mi páči a určite napr. tie cestoviny jednoznačne, aj ryžu v kombinácii so šošovicou zaradím opäť do jedálnička. :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE