Ako spáliť vianočné kalórie? Udrž si váhu aj počas sviatkov!

Vianoce patria k najkrajším sviatkom v roku. Spájajú sa s domácou pohodou, láskou, pokojom, ale aj darčekmi a chutnými jedlami. Práve tie jedlá sú pre mnohé z nás často poriadnym pokušením. Ak si nedokážete odoprieť tretiu dávku vianočného šalátu a po polnočnej neváhate zaklincovať Štedrý večer plným tanierom koláčov, pokúste sa aspoň tieto vianočné kalórie spáliť. Nemusíte sa vyhovárať na to, že počas sviatkov je vaše obľúbené fitness centrum zatvorené. Zaskákať si môžete aj doma. A dokonca nemusíte ani skákať! Kalórie sa totiž dajú spáliť aj všelijako inak.

Odporúčame: Retro Vianoce: Poď si spolu s nami na ne zaspomínať

Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Ako na spaľovanie kalórií?

Vedeli ste, že cca 250 kalórií dokážete spáliť aj typickými vianočnými činnosťami? Takže smelo do toho! Ako na to?

  • Píšte vianočné pozdravy.
  • Spievajte vianočné koledy.
  • Objímajte sa so svojimi blízkymi.
  • Postavte snehuliaka.
  • Choďte sa von guľovať.
  • Doprajte si so svojou polovičkou romantiku v posteli.
  • Poupratujte po návšteve, namiesto umývačky riadu sa postavte tentokrát k umývadlu vy.
  • Urobte si dôkladný upratovací servis.
  • Veľa sa bozkávajte.
cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Samozrejme, najlepším spôsobom, ako spáliť vianočné kalórie, naďalej ostáva šport. Ak sa vám nechce vychádzať do zimy, zacvičte si trochu doma. Zaskáčte na švihadle, urobte zopár brušákov, alebo si len tak zatancujte pri vianočných skladbách. Ešte lepšie je kalóriám sa úplne vyhnúť, prípadne ich obmedziť. Ako to dokázať?

Vyhýbajte sa alkoholu! Prázdne kalórie s alko drinkom sa na vás lepia ako malé beštie. Ak budete popíjať len nealko nápoje, vyhnete sa chuti na slané pochutiny ako oriešky či chipsy.

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Vedľa koláčov postavte misu s ovocím a zeleninou. Urobte si ju pre svoje oči čo najlákavejšie. Buďte pokojne kreatívne a dbajte aj na farebnú pestrosť. Ak si namiesto punčového rezu dáte napríklad mandarínku, vaše telo vám po pár dňoch poďakuje. Na Vianoce uvarte len toľko, koľko zjete. Vianočné menu by ste mali dojedať možno ešte na svätého Štefana. Od 27. decembra sa ale vráťte späť k svojej klasickej strave.

Vyhnite sa z vianočného menu všetkému nezdravému! Ako na to, sa dozviete aj v našom článku AKO ZOSTAŤ FIT AJ POČAS VIANOC.

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

13.01.2014 18:28

ono sa to dobre píše len to chce strašne pevnú vôľu odolávať dobrotám cez vianočné sviatky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE