Bezlepková diéta - ako vám dopomôže ku krásnej postave?

Bezlepková diéta je novým trendom, vďaka ktorému si môžete dopomôcť k dokonalej postave. Aj keď sa nám už leto pomaly, ale isto blíži ku koncu, môže to byť správny krok pre formovanie postavy. Najmä v zime sa z nás stávajú "medvede" vďaka rôznym maškrtám a nedostatočnému pohybu.

 

V prvom rade je však táto bezlepková diéta určená najmä pre tých, ktorí majú neznášanlivosť na lepok – teda pre celiatikov. V jednoduchosti môžeme povedať, že ide o diétu, kedy z potravy vyradíte potraviny obsahujúce lepok (glutén). Základom tejto diéty je z jedálnička vyradiť potraviny ako pšenica, raž, ovos, jačmeň a, samozrejme, aj výrobky z nich. Pri tejto diéte je potrebné sa vzdať múky, pečiva (celozrnného, ale aj bieleho), krupice, cestovín, ovsených vločiek, müsli a ďalších výrobkov, ktoré obsahujú pšeničný škrob (mliečne výrobky, cukrovinky, pivo....).

 

Odporúčame tiež: Pochutnajte si na hruškách! (Recept na pečené hrušky s orechmi)

K dokonalej postave vďaka bezlepkovej diéte

Zdroj: Shutterstock®

Táto bezlepková diéta je ideálnym riešením pre odstránenie tuku z najproblematickejšej partie na ľudskom tele – a to z brucha. Cítili ste sa už niekedy naozaj plné? Lepok je známy tým, že sa po zjedení čo i len malého množstva jedla môžete cítiť nafúknuté. Ak odstránite lepok z vašej stravy, ušetrí vás to nadúvania, ale aj prebytočného tuku na brušku. 

 

Odporúčame tiež: Sankhapraksalana - metóda jogínov na očistu čriev

K dokonalej postave vďaka bezlepkovej diéte

Zdroj: Shutterstock®

Strava pod kontrolou

Vďaka tejto bezlepkovej diéte budete mať pod kontrolou vašu stravu. Namiesto bezmyšlienkového hádzania potravín do nákupného košíka začnete starostlivo skúmať každú potravinu, ktorú si skutočne chcete odniesť domov.

 

Odporúčame tiež: Zbavte svoje telo ťažkých nebezpečných kovov

K dokonalej postave vďaka bezlepkovej diéte

Zdroj: Shutterstock®

Okrem toho, táto je skvelým riešením pre udržanie si optimálnej hladiny cukru v krvi. Tým, že sa dáte na túto diétu, budete prijímať potraviny s nízkym glykemickým indexom, čím sa vám ustáli hodnota inzulínu, a preto máte menšie riziko vzniku cukrovky. 

Avšak, ak sa rozhodnete pre túto diétu, je potrebné lepok nahrádzať inými potravinami. Tým dáte šancu zdravším potravinám, ktoré tak zaradíte do svojho jedálnička. Obvyklé raňajky teda môžete vymeniť za miešané vajcia s bezlepkovým chlebom. 

 

Odporúčame tiež: 5 dôvodov, prečo jesť ľanové semienka

4 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

30.08.2016 12:43

Som na bezlepkovej a nie je to take obmedzujuce ako si niekto možno mysli,tých nahradnych potravin je dost,staci si najst to spravne pre seba.

Vaše meno:

Katarina Hovancova

Katarina Hovancova

30.08.2016 17:31

začína to byť velmi moderná, ale je to aj velmi účinná dieta

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

30.08.2016 22:09

niečo na tom bude

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

31.08.2016 00:25

jednoznačne súhlasim

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE