Diéta podľa krvnej skupiny - AB a B

Ak sa rozhodnete stravovať podľa krvných skupín, malo by sa vám podľa odborníkov zlepšiť zdravie, znížiť hmotnosť, vypracovať figúra a zvýšená energia je už len bonusom. Každá zo štyroch krvných skupín je podľa svojho vzniku určená pre iné druhy potravín. Ak zvolíme tie nesprávne, ťažšie nám bude fungovať trávenie, zbaviť sa nafúknutého bruška nemusí byť vôbec jednoduché a podobne ani nadbytočných kíl.

 

Vytvorenie jedálnička podľa krvnej skupiny sa začalo objavovať už v 80-tych rokoch 20.storočia. Jej základom je fakt, že človek s určitou krvnou skupinou má iný metabolizmus, ako ten, čo má inú krvnú skupinu. Preto by sme sa mali stravovať rozdielnejšie.

 

Odporúčame prečítať: Diéta podľa krvnej skupiny - 0 a A

Diéta podľa krvnej skupiny - AB a B

Zdroj: Shutterstock®

Krvná skupina AB

 

Kombináciou krvnej skupiny A a B vznikla AB skupina, ktorá je na svete tou najvzácnejšou. Má ju údajne len okolo 5% populácie, na druhej strane je vraj ale najlepšie prispôsobená modernej dobe a súčasným podmienkam. Osoby s touto krvnou skupinou môžu konzumovať v podstate všetky druhy potravín, ale ich jedálniček by mal obsahovať najmä zdravú a vyváženú stravu. Chýbať by nemalo ovocie, zelenina, mliečne výrobky, ryby, aj mäso.

Nemali by sa ale prepchávať a uprednostňovať niektoré potraviny pred inými. Tieto osoby by mali posilňovať svoje srdiečko, ako aj imunitný systém.

 

Čo by nemali: čo najmenej, ideálne vôbec by nemali konzumovať červené mäso. Od neho totiž priberajú najľahšie, podobne na nich pôsobí aj kukurica, fazuľa a pšeničné výrobky. Ťažšie stráviteľná je pre nich tiež pohánka, zo zeleniny a ovocia najviac priberajú z avokáda, dobre im nerobí ani paprika, olivy, či reďkovky. Keď chcú schudnúť mali by si odoprieť tiež zmrzlinu, parmezán, plesnivé syry aj mlieko, či kukuričná kaša.

 

Neutrálne potraviny: medzi ne patria paradajky, ktoré by nemali jesť napríklad osoby s krvnou skupinou

 

Na chudnutie: Z mäsa vám najlepšie robí jahňacina, ktorá nemusí chýbať ani na vašom jedálnom lístku. Môžete tiež králika, morčacie mäso, morské riasy, pstruhy, makrely, sardinky, červenú repu, zemiaky, karfiol, či brokolica.

 

Pitie: Určite a vyhnite destilátom, ak už alkohol tam maximálne pohár vína. Na bežné pitie sú pre vás vhodné zelené a bylinkové čaje, z byliniek najmä echinacea, ženšen, či harmanček. Dopriať si môžete aj minerálky a kávu, radšej však v menšom množstve. 

 

Odporúčame prečítať: Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Diéta podľa krvnej skupiny - AB a B

Zdroj: Shutterstock®

Krvná skupina B

 

Táto krvná skupina je v Európe menej rozšírená, najčastejšie ju majú Mongoli, Japonci, Číňania, ale tiež Indovia, či Židia. Predkovia s touto krvnou skupinou patrili najčastejšie ku kočovníkom. „Béčkari“ by mali dbať na to, aby v sebe nastolili harmóniu medzi fyzičnom a psychickou stránkou. Majú pomerne silné trávenie a môžu si dopriať potraviny z každej kategórie. Ale samozrejme s mierou, inak sa priberaniu neubránia ani oni.

 

Sústreďte sa hlavne na to, aby ste na svojom tanieri mali dostatok potravín, ktoré obsahujú vitamíny C, A, B, E a taktiež železo. Dopĺňať by mali tiež horčík.

 

Čo by nemali: váš metabolizmus spomaľujú najmä tuky, ale tiež šošovica, či pšenica. Dobre vám nerobia ani plesnivé syry, priveľa mliečnych výrobkov, tekvica, arašidy, či zmrzlina.

 

Neutrálne potraviny: neublíži, ale ani nejako obzvlášť nepomôže jahňacie mäso, teľacie morka, či vnútornosti ako pečeň. Podobne pri rybách je to napríklad žralok.  

 

Na chudnutie: pri varení sa snažte používať olivový olej, na svoj jedálniček zaraďte najmä ryby ako tuniak, losos, pstruh, treska, či makrela. Zo zeleniny siahajte najmä po tej zelenej, z mäsa je vhodná divina. Z ovocia vám veľmi dobre robí hrozno, ktorá dodáa energiu, podobne banán, slivky vás zas prečistia a ananás detoxikuje.

 

Na pitie: Medzi neutrálny nápoj môžete zaradiť čiernu kávu, nevhodné sú ale energetické drinky, aj malinkovky, či koly. Naopak za nápomocné sa považuje šalvia, zelený čaj, čistá voda, šťava z kapusty, cvikly, či hrozna. 

 

Odporúčame prečítať: Chudnite s ananásom

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE