Praktické triky na chudnutie: S nimi bude boj s kilami ľahší!

Mnoho žien má svoju jasnú predstavu o tom, ako by mala vyzerať ich vysnená postava. Ak ste momentálne na ceste k nej, uľahčite si chudnutie jednoduchými a lacnými trikmi, ktoré poľahky zakomponujete do svojho každodenného života!

Domáce fitness

A nemáme na mysli seriózne vybavenú posilňovňu. Chudnúť sa dá aj pri obyčajných domácich prácach. Veď posúďte samé – pranie (68 kalórií), príprava stola (85 kalórií), sadenie kvetov na záhrade (102 kalórií). Tieto hodnoty platia pre človeka s hmotnosťou 65 kg pri polhodinovej činnosti.

Odporúčame: Krémová karfiolová polievka: Rýchla, jednoduchá a hlavne lahodná!

maškrtenie

Zdroj: Shutterstock®

Odučte sa od sladkého

Akýmsi malým a večným démonom pri chudnutí sú sladkosti. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí si jednoducho svoj život bez sladkej drobnosti nevedia ani len predstaviť, vyskúšajte na sebe zopár fínt. Vymeňte bežné cukrovinky za horkú čokoládu, med alebo ovocie. Ak to nepomáha, zaveďte na sebe ešte prísnejšie tresty a to peňažného charakteru. Za každú zjedenú sladkosť vhoďte peniaze do pokladničky. Výdaje sa vám tak znásobia, a keď budete za sladkosti takto platiť, ľahšie si odvyknete od ich konzumácie.

Miešajte

Nie jedlo, ale nápoje. Dostali ste neodolateľnú chuť na sladučkú malinovku? Nalejte si ju len do polovice pohára a zvyšok dolejte čistou vodou. Tak bude aj vlk sýty, aj ovca celá. V každom pohári tak obmedzíte počet kalórií o 85. To predstavuje ročne asi 3 schudnuté kilogramy. Podobne to môžete robiť aj s ovocnými džúsmi. 

olivový olej

Zdroj: Shutterstock®

Olivový olej nadovšetko

Prestaňte kupovať maslo, tuky aj klasické oleje. Svoju domácnosť zahrňte hlavne tým olivovým. Je omnoho zdravší a pomôže vám aj menej jesť. Ľudia, ktorí používajú častejšie olivový olej než maslo, obmedzujú pri každom jedle príjem kalórií o 52.

Varte doma

Stravovanie v meste päťkrát za týždeň alebo ešte častejšie predstavuje o viac ako 300 kalórií denne. Pripravte si radšej vlastný obed. Stačia menšie porcie a hlavne budete presne vedieť, čo konzumujete. Nehovoriac o ušetrených peniazoch.

polievky

Zdroj: Shutterstock®

Spoľahnite sa na polievky

Vyberajte si hlavne polievky, ktoré obsahujú čo najväčší podiel zeleniny. Nasýtite sa oveľa rýchlejšie a v potrave prijmete o 20 kalórií menej než v prípade polievky, ktorá bola zahustená múkou alebo smotanou.

Veďte si denníček

Zapisujte si, čo zjete. Aj také drobnosti, ako dva cukríky či štyri chipsy. Každé jedno viac menej nepotrebné zobnutie má vplyv na vašu konečnú váhu. Ak skutočne bojujete s nadváhou, vylúčte všetky nepotrebné maškrty, ako sú pukance, gumové cukríky či hrozienka v čokoláde.

Pozri aj: Zmenšenie uhlíkovej stopy prostredníctvom jedla: 5 tipov, ako na to!

5 komentárov
Mária

Mária

28.10.2013 11:13

Veď to, odučiť sa od sladkého. No snažím sa.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.01.2014 13:12

dobre sa to číta ale to pokušenie sladkosti sú akési silnejšie

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

06.02.2014 09:09

No neviem, snáď postupne by sa dalo čosi vyskúšať, aj tie sladkosti, aj keď niekedy nemám vôbec na ne chuť, všetko sa mi zdá až príliš sladké.

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 16:38

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 16:38

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE