Prečo nemôžem schudnúť? Čo ak nepomáha diéta ani pohyb?

Pár dní po Vianociach váha asi nepatrí medzi veci, o ktorých spoločnosť stojíme. Na depresiu nám predsa stačia aj krátke dni a dážď do toho. Keď o ňu však predsa len zakopneme, väčšinou z nej zliezame s mobilom v ruke vyťukávajúc do “gúglu” čarovnú formulku – fakt zaručená diéta. Existuje však vôbec taká? 

Väčšina odborníkov nás nepoteší. Tvrdia totiž, že diéty nikdy dlhodobo nefungovali, nefungujú, ani fungovať nebudú. Ak by to totiž tak bolo, nebolo by ich toľko a nevznikali by nové. Takže sa neoplatí skúšať ďalšiu a treba sa naopak zmieriť s tým, že niekomu schudnutie nie je skrátka dané?

Neprehliadni: Ako na minimalizmus mimo šatníka? Odľahči si život od zbytočností!

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Schudnúť dokáže každý

„Ale nie. Schudnúť dokáže každý z nás, väčšina ľudí si však neuvedomuje, že dôležitou časťou ich chudnutia je psychika, dokonca zásadnou. Mala som množstvo klientok, ktoré dodržiavali diétu, hýbali sa a kilá sa ich napriek tomu držali, kým si nevyriešili boľačky na duši, ktoré tam zostávali zablokované a ich chudnutiu bránili,“ vracia nám nádej koučka zdravého životného štýlu Lenka Černá, podľa ktorej máme síce tuk v tele kvôli ochrane vnútorných orgánov, ukázalo sa však , že rovnakú robotu robí aj pre naše emócie. „Ja dokonca tvrdím, že väčšina žien má skôr takzvaný „emočný“ tuk a to je ten, čo nám komplikuje život. Funguje totiž ako určitá ochrana emócií každej ženy, ktorá bola v minulosti nejakým spôsobom zranená.”

ako najrýchlejšie schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Čo nás trápi, to sa zaguľatí

Niektoré výskumy dokonca ukazujú, že tuk sa ukladá v konkrétnych častiach tela v súvislosti s problémom, ktorý ženu trápi. „Ak má napríklad žena tukové zásoby v oblasti stehien a panvy, ide o zranenia v partnerstve a ženských témach. Oblasť brucha je naopak oblasťou životnej stability a celkového postoja k životu. Jednoducho povedané, žena sa tukom chráni pred ďalším zranením. Dôležité je teda najskôr sa vysporiadať s týmito minulými bolesťami a traumami, ktoré nám spôsobili,“ radí odborníčka.

Pozri tiež: Ako ušetriť čas? Toto sú najzákladnejšie kroky k jeho úspore

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.01.2019 06:56

Psychika je naozaj zásadnou časťou tohto procesu.

Vaše meno:

Helena Zobková Šimurdová

Helena Zobková Šimurdová

18.01.2019 18:29

To, že psychika je aj za týmto problémom som vedela, ale že má podelené oblasti ukladania tuku, to je pre mňa novinka. Musím sa nad tým pozastaviť.

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

21.01.2019 11:44

psychiku veľakrát podceňujeme

Vaše meno:

Janka Jurasova

Janka Jurasova

24.01.2019 07:38

veru všetko je to o psychike netreba po tom ísť a chcieť schudnúť za týždeň

Vaše meno:

Anton Mularčík

Anton Mularčík

26.01.2019 16:32

psychiku veľakrát podceňujeme všetko je to o psychike

Vaše meno:

Miriama Tamasova

Miriama Tamasova

29.01.2019 14:07

Ach tá psychika :(

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

08.02.2019 19:07

chudnutie začína v hlave

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE