Ako získať dokonale krásne nohy? Tieto triky fungujú!

Už ako malá som snívala o dlhých, dokonale tvarovaných a elegantných nohách. Pekné nohy sú zaručene sexi, bez akéhokoľvek gýču. Pravdou je, že niekedy proste len nezdedíme gény perfektne tvarovaných nôh. Svoje nohy by sme však počas tréningu nemali zaiste zanedbávať. Prekrásne nohy nám dodajú vyššie sebavedomie. Leto nám už klope na dvere, takže je najvyšší čas začať.

Odporúčame prečítať: Rozmaznávajte vaše nohy

športovanie

Zdroj: Shutterstock®

Prečistenie jedálnička

Na nohy má veľký vplyv naša hmotnosť. Bohužial. Nehovoríme o postave modelky. Ideálna hmotnosť neexistuje. Jednoducho sa musíte vo svojom tele cítiť dobre a šťastne. Preto sa spýtajte najprv seba samej, s akou váhou ste spokojná. Odpovedali ste si? Fajn, takže je načase prečistiť svoj jedálniček. Pokúste sa po dobu šesť týždňov obmedziť alebo úplne vyradiť sladkosti, sladké nápoje a biele pečivo zo svojho stravovania.

Sladkosti nahraďte čerstvou zeleninou a ovocím. Sladké nápoje vymeňte za vodu a čaje bez sladidiel. Rovnako sa zamerajte na to, koľko porcií počas dňa skonzumujete. Päť malých porcií je tou najideálnejšou voľbou.

kardio

Zdroj: Shutterstock®

Kardio kráľovná

Teraz, keď už vieme čo a ako často jesť, je čas začať s pohybom. Kardiovaskulárne cvičenie nám pomôže udržať naše nohy vypracované a pevné. Navyše toto cvičenie má pozitívny vplyv na zdravie celkovo. Mnoho z nás si myslí, že ide konkrétne o beh. Omyl. Chôdza do kopca, skákanie cez švihadlo, box alebo bicyklovanie. Pre ktorú možnosť ste sa rozhodli? Kardiovaskulárne cvičenie zaraďte do svojho režimu každý druhý deň. Tréning by nemal trvať menej ako 30 minút. Nikdy nerobte kardio dva dni za sebou. Nechajte svojmu telu deň na zotavovanie.

štíhle nohy

Zdroj: Shutterstock®

Svalové šialenstvo

Ak ste sa nazdávali, že získate dokonalé nohy pomocou kardia, ďalší omyl. Teraz je čas trochu zamakať. Najlepším cvikom pre krásne nohy sú drepy. Preto ich zaraďte do svojho posilňovacieho harmonogramu. Plne postačí, ak si na drepy nájdete čas tak 3- alebo 5-krát do týždňa. Ďalším skvelým cvikom sú výpady. Nohy majte pri sebe, keď budete pripravená, spravte krok vpred a zase naspäť. Prestriedajte si obe nohy. Chrbát držte čo najrovnejšie.

Odporúčame prečítať: Cviky na chudé lýtka

Aké finty používate na dosiahnutie krásnych nôh práve vy?

8 komentárov
Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

30.05.2013 15:45

no od dnes pridam k byciklovaniu aj drepy...pretoze ani ja nepatrim medzi tie ktore priroda obdarila peknymi nohami..

Vaše meno:

Leonnie

Leonnie

01.06.2013 15:50

take nohy by som brala :)

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

06.06.2013 12:01

aj ja hcem takeee....

Vaše meno:

Danka

Danka

14.06.2013 22:14

Tak ja som celkom spokojná, aj ked pravidelne cvičenie praktizujem stále :)

Vaše meno:

helena kravcová

helena kravcová

07.08.2013 16:49

pekne nony no nemôže mat každy...

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

21.04.2014 22:21

kráááásne nožičky, zišli by sa :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 09:34

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 09:34

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE