Chudnutie podľa feng shui – ako na to vďaka jednoduchým zásadám?

Filozofia feng shui má silný vplyv na podvedomie, preto je ideálnou technikou, pri ktorej môžete schudnúť pár kíl. Namiesto toho, aby ste prácne počítali kalórie, pritom stačí urobiť pár jednoduchých trikov, aby ste v sebe naštartovali samotný proces chudnutia. A keďže isto samé dobre viete, že tak ako všetko, aj štíhla línia je z istej (a nie malej!) časti aj o psychike, začneme presne tu. Šikovnými feng shui trikmi.

Používajte štvorcové taniere

Tie okrúhle v nás totiž podporujú zvedavosť a tá akosi automaticky podporuje túžby našich chuťových buniek na samé gurmánske zážitky. Zo štvorcových tvarov zároveň vyžaruje spokojnosť, a tak vám jedna porcia viac než postačí.

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia – časť I.

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Do jedálne umiestnite zrkadlo

Ak sa v zrkadle na stene uvidíte, podvedome vám pohľad na seba samu pripomenie vaše predsavzatie schudnúť či udržať si štíhlu líniu. Vďaka takémuto fitness triku si budete zaiste dopriavať menšie a hlavne zdravšie porcie. Prekvapivo nebudete jesť ani tak často, a tak roztiahnutie vášho žalúdka skutočne nehrozí.

Vymaľujte si kuchyňu v zemitých farbách

Tie vo vás totiž nabudia pocity spokojnosti. Vhodnými farbami sú jemné zemité tóny, ako je napríklad hnedá či béžová alebo vanilková. Naopak svieže sýte farby, ako žltá či oranžová podporujú chuť na jedlo, vyvolávajú totiž pocity hladu a privádzajú vás do pokušenia prejedať sa.

Pozri aj: Trendy účesy pre mužov: Čo sa nosí tento rok?

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

V kuchyni majte párny počet stoličiek

Ten totiž pôsobí podobne ako zemité farby na našu myseľ aj chuťové poháriky pokojnejšie. Naopak nepárne číslo stoličiek, podvedome podnecuje našu psychiku k nešpecifikovanej nervozite a tú si v kuchyni naša myseľ už jednoducho pretransformuje do pocitov hladu.

Pravidelne upratujte

A hlavne neuchovávajte vo vašej kuchyni žiadne zbytočnosti. Kuchyňa, rovnako ako aj jedáleň, by mali dýchať, priestor nesmie byť zaplnený a zaprataný vecami. Vyčistite chladničku, povyhadzujte staré potraviny, všetko dôkladne vyumývajte. Podobne urobte poriadok aj v kuchynskej linke, zbavte sa všetkého, čo nepoužívate a zbytočne vám zaberá miesto. Čistotou by sa mal lesknúť aj odpadkový kôš. Poriadok potom presuňte do celého vášho bytu. Aby sa nestalo, že vás vlčí hlad zachváti trebárs v obývačke, kde to žije chaosom.

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Varte si samy

Niet nad domácu stravu a vie to aj filozofia feng shui. Vďaka tomu, že si budete jedlo pripravovať samy, budete mať jasnú predstavu o tom, čo jete. Doma pripravované jedlá sú aj omnoho zdravšie než polotovary, nehovoriac o kalóriách.

Odporúčame prečítať:  Užitočné rady, ako schudnúť v zime

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

01.08.2014 10:02

zaujímavé, čo všetko môže pomôcť pri chudnutí

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

01.08.2014 21:04

vyskúšame dobré rady.

Vaše meno:

Jana Fuchsová

Jana Fuchsová

01.08.2014 21:41

veľmi zaujímavé čítanie, vyskúšam.

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

17.09.2014 19:22

Tie štvorcové taniere musím vyskúšať :D

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

20.09.2014 08:33

dobrý výber pri chudnutí má táto filozofia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE