Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Hneď v úvode môžeme spomenúť mená ako Jennifer Aniston, či Heidi Klum, ktoré na túto citrónovú diétu nedajú dopustiť. Diéta sľubuje úbytok váhy už za sedem dní, no to nie je všetko. Citrónová diéta nám má dodať aj vitalitu, odstrániť z tela nazbierané toxíny a dodať zdravie a krásu našej pleti, vlasom aj nechtom. A to všetko za pomoci prírodných vitamínov. Keďže nám to nedalo, pozreli sme sa bližšie na to, v čom spočíva jej čaro...

 

Už jej názov nám napovedá, že hlavnú úlohu pri našom chudnutí bude zohrávať citrón, respektíve veľa a ešte raz veľa citrónov. Ak nemáte rady ich kyslosť, možno s diétou skoncujete už v prvý deň. Naopak, ak patríte k milovníčkam citrónov o 7 dní by ste mali nabehnúť do butikov a zakúpiť si nové rifle, nohavice, sukne...

 

Odporúčame prečítať: Solíme veľa, prečo je to nezdravé?

Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Zdroj: Shutterstock®

K diéte sa vám zíde aj odšťavovač. Pripravte sa na to, že v najbližších dňoch bude vaším najlepším priateľom, budeme si totiž robiť naozaj litre citrónovej šťavy. Keďže predpokladáme, že počas celého týždňa nebudete sedieť len doma, nachystajte si pre istotu dostatok fliaš, v ktorých si citrónovú šťavu budete brávať so sebou, kamkoľvek sa vydáte.

 

Odporúčame prečítať: Šošovica, ktorá vyrieši problémy s nadúvaním

 

Ako začať?

 

Prv než začnete oficiálne diétovať, pripravte svoj tráviaci systém na to, že sa ide chudnúť. Taký deň – dva pred samotnou diétou sa rozhodne neprepchávate, odporúča sa skôr taký ľahký detoxikačný deň, počas ktorého budete dodržiavať pitný režim, jesť ľahšie jedlá a vyhnete sa káve, cigaretám, sladkostiam, aj alkoholu.

 

1.DEŇ – nadviažete na detoxikáciu spred nultého dňa a budete v nej pokračovať ešte o čosi prísnejšie. Pripravte si citrónovú limonádu, ktorú budete piť počas celého dňa. Do vody vyžmýkajte citrón, ochutiť môžete kajanským korením, prípadne aj lyžičkou škorice.  

Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Zdroj: Shutterstock®

Detoxikačná polievka – pripravíte si ju uvarením mrkvy, stonkového zeleru, reďkovky, hrášku, aj feniklu. Polievku varte cca 10 až 15 minút. Môžete si ju dopriať už v prvý deň diéty.

 

2. a 3. DEŇ

 

V pití veľkého množstva citrónovej vody pokračujete aj tieto dni. Mali by ste sa ale tiež poriadne naraňajkovať, diéta povoľuje napríklad ovsené vločky, ovocie, aj biely jogurt. Môžete si dať ale aj varené vajíčko, paradajky, ideálne je aj jablko. Na obed si opäť môžete dopriať zeleninovú polievku, na večeru si dajte zeleninový šalát napríklad s kúskom ryby, alebo kuracieho mäsa (pripravte za spolupráce citrónovej šťavy). Ak počas dňa pocítite hlad napite sa, ak to už bude neúnosné dajte si pár kúskov mandlí, alebo sušeného ovocia. Počas týchto dní by ste mali naštartovať svoj metabolizmus a začať naozaj spaľovať tuky.

 

4. až 7. DEŇ

Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Zdroj: Shutterstock®

Počas týchto štyroch dní by ste mali využívať silu citrónov vo všetkom, čo sa len dá. Na štvrtý deň si napríklad do každého jedla, ktoré jete dajte lyžicu čerstvej citrónovej šťavy. Pokojne si doprajte raňajky, desiatu, obed, olovrant, aj večeru. Vždy by to ale mali byť ľahké jedlá, využívajte veľa ovocia, zeleniny, rôzne semiačka, ryby, povolená je aj hydina, jogurty či vajíčka.

 

Nezabudnite zakaždým piť veľa citrónovej vody, tiež sa hýbte a neporušujte zdravý jedálniček. Aby sa vám kilá nevrátili závratnou rýchlosťou späť, jojo efektu sa vyhnete tak, že pri zdravej strave aj pohybe ostanete. 

 

Odporúčame prečítať: Nie všetky "éčka" sú škodlivé

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.04.2015 17:16

citróny sú skvelé - citrónovú vodu pijem celý deň , citrón používam aj do rôznych šalátov , niečo sa mi podarilo aj schudnúť aj keď to ešte nie je úplne ono :-), pretože nie vždy odolám aj trošku menej zdravým potravinám

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.05.2015 22:21

citrusy sú naozaj veľmi dobré :) pijem citrónovú šťavu, ale aj pomarančovú či grepovú + mäta mňam!

Vaše meno:

Eva Fará

Eva Fará

14.11.2015 11:52

Nie je citrónová diéta nebezpečná skrz jojo efekt?

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE