Cvičte v pohodlí domova, rovno na gauči! (názorné videá)

Pravidelná návšteva fitness centra nevyhovuje každému a mnohé ženy uprednostňujú cvičenie doma. Pre tie, ktoré by najradšej cvičili doma z gauča máme skvelé cviky, pri ktorých si tento malý sen môžu splniť. Pri pozeraní svojho obľúbeného seriálu alebo filmu môžu pracovať na svojej vysnívanej postave a spojiť tak príjemné s užitočným. Stačí len trochu sebazaprenia a o niekoľko mesiacov môžete mať aj z cvičenia na gauči peknú postavu!

 

Spevnenie stehien

 

Cvik pri ktorom nemusíte ani vstať z gauča vám môže zabezpečiť krásne vyšportované stehná a bruško. Sadnite si na gauč a trochu sa zakloňte dozadu. Ruky si položte vedľa seba a nohy pokrčte do 45 stupňového uhla. Pomaly nohy vystierajte dopredu a späť, aby ste cítili svaly na bruchu a bočnej strane stehien. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Spevnenie rúk

 

Pri tomto cviku môžete použiť gauč ako svoju skvelú pomôcku pri robení klikov. Nohy vyložíte na gauč, dlane dáte na zem a nezabúdajte na to, že zadok a chrbát majú byť v jednej línií. Pokrčíte ruky v lakťoch a pomaly sa priblížite k zemi a späť hore. Ideálne je urobiť aspoň 10 opakovaní. 

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Spevnenie lýtok

 

Ľahnite si na chrbát. Ruky položte vedľa seba a nohy spoločne zdvíhajte čo najviac k sebe. Ak je tento cvik pre vás náročný, začnite najskôr s menším stupňom zdvíhania nôh. Pri tejto polohe môžete taktiež cvičiť známy „bicykel“, ktorý zvládnu aj začiatočníčky. Ako pri každom cvičení nezabudnite na správne dýchanie, ktoré vám uľahčí každý cvik. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako strečing pomáha pri chudnutí?

 

Spevnenie celej postavy

 

Na tento cvik budete potrebovať jeden vankúš z vášho gauča. Postavíte sa pred gauč, nohy dáte od seba, chrbát majte vzpriamený. Obomi rukami chyťte vankúš. Urobíte drep pri ktorom sa váš zadok gauča len dotkne. Počas toho ako robíte drep, rukami zdvíhajte vankúš nad hlavu a ako náhle sa z drepu vraciate, rukami sa vraciate späť dolu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cviky na dokonalý pevný zadok

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE