Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

Klasické diéty sú stresujúce. Čím viac si človek niečo odopiera, tým viac má na to chuť. 21. storočie však so sebou prináša revolučné techniky v chudnutí. Jednou z nich je pre nás úplne prirodzené dýchanie. Zdá sa, že je to až príliš jednoduché, aby to bola pravda.

 

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako stráviť 20 minút denne praktizovaním dýchania, ktoré vám pomôže zhodiť z váhy.

 

 

Stačí k tomu iba týchto 5 krokov:
 

 1. Je to veda

Celé čaro tejto metódy spočíva v takzvanej vnútornej oxidácii tukov, ktoré opúšťajú naše telo prostredníctvom exhalácií. Zámerné a sústredené dýchanie bolo teda navrhnuté tak, aby bol tento proces urýchlený. Výskum potvrdil, že dýchanie vonkajšieho - čerstvého vzduchu urýchľuje tento proces ešte viac, ako dýchanie vzduchu z vnútorného prostredia.

 

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať hodinu ashtanga jogy?

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

2. Učme sa od detí

Keď si všimnete ako dýchajú malé deti, môžete vidieť, že ich bruško pekne stúpa a klesá. Ide o takzvané brušné dýchanie. Dospievaním však človek prechádza na plytké dýchanie, ktoré si už ani neuvedomuje. Nastal čas, aby ste sa k brušnému dýchaniu vrátili.3. Je to o štyroch sekundách 

Ak sa vám lepšie sedí, nájdite si stoličku na pokojnom mieste a sadnite si rovno. Ak je vám to pohodlnejšie ležať, tak si ľahnite na chrbát a pokrčte kolená, aby ste mali chodidlá na podlahe. Budete si počítať. Nadýchnite sa, aby ste cítili ako sa vám brucho nadvihuje. Vzduchom naplnte najprv brucho a potom pľúca, až kým v nich nebudete mať maximum. Nadýchnite sa počas doby 4 sekúnd a následne zadržte dych taktiež na 4 sekundy. Vydychujte  z brucha a pľúc, opäť 4 sekundy. Je dôležité, aby bol výdych skutočne pomalý. No a po výdychu zadržte dych na 4 sekundy.


Odporúčame prečítať: Akú regeneráciu dopriať telu na jeseň?

ako schudnúť pomocou dýchania

Zdroj: Shutterstock®

 

4. Myslite len na dýchanie

Na dýchanie zamerajte všetku svoju pozornosť. Nájdite si pokojné miesto, napríklad v prírode. Počúvajte zvuky a vypustite všetky zlé myšlienky. Pri dýchacom cvičení je dôležité myslieť na to, ako správne dýchať. Cvičenie praktizujte po dobu 5 minút, časom sa môžete dopracovať až na 20 minút denne. Okrem toho, že vám táto metóda pomôže pri chudnutí, naučíte sa aj správne ovládať vaše svaly a myseľ.

 

 

5.  Cvičte jogu

Joga je spôsob, ako stimulovať váš tráviaci systém v rôznych pózach, v kombinácii s rytmickým dýchaním. S každým dychom zapojíte vaše orgány do harmonickej práce a všetky zlé toxíny sa z tela odplavia. Únava a náladovosť budú pojmami, ktoré už nebudete poznať. Joga a správne dýchanie majú nespočetné množstvo výhod na našu fyzickú aj psychickú stránku. Tak dýchajte!  

 

Odporúčame prečítať: Spáľte tuk pomocou jogy!

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Dýchanie má však ďaleko viac funkcií, ako je tá primárna - udržať nás živých. Môžete sa pomocou neho naučiť ovládať nielen temperament, náladu, ale aj chuť do jedla a zároveň vám pomôže zhodiť zopár kíl. Urobte niečo pre svoje zdravie!

 

Ide o 20 minút denne, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre. 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.11.2015 21:10

Výborný článok!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.06.2019 20:16

Rada dom si ptečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE