Športy, ktoré nezaťažia vaše kĺby

Pozitívne účinky športovania sa v poslednej dobe stále viac dostávajú do povedomia ľudí. Šport prospieva po fyzickej i psychickej stránke tela a preto je vhodný pre každého človeka.

 

Je potrebné však myslieť na správny výber aktivity, ktorá bude prospievať nášmu organizmu a zbytočne ho nezaťažovať. Jeden z veľkých problémov je nájsť šport, pri ktorom sa nemusíme báť o naše kĺby. 

 

Aquaaerobik 

 

Ako naznačuje už názov športu, jedná sa aktivity vo vode. Cvičenie prebieha v bazéne s teplejšou vodou, aby sa spaľovanie tukov urýchlilo. V rytme hudby, pod vedením trénerky precvičujete cviky a ste neustále v pohybe. Pri tomto druhu cvičenia vás voda nadľahčuje a preto vaše kĺby nezaťažujete toľko, ako pri bežnom aerobiku. Po hodine cvičenia vo vode spálite až 2000 kJ.

 

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

Jazda na bicykli

 

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode je bicyklovanie ideálnym športom. Nielen že zlepšuje kondíciu, ale taktiež pri ňom zhodíte kilá navyše a posilníte svoje nohy. Hodí sa pre obéznejších ľudí, pre ktorých sú iné športy veľmi náročné.  

 

Pilates 

 

Cvičenie, ktoré je v mnohých ohľadoch podobné jóge. Jeho cieľom je prepojiť myseľ s telom a uvoľniť sa. Každý cvik sa zameriava na inú svalovú skupinu a tým postupne formujete celú postavu. Keďže sa jedná o pomalé cviky, pri ktorých vaše kĺby nemusia odolávať silným nárazom, je to vhodný typ cvičenia pre vás.

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Fitball

Zdroj: Shutterstock®

Fitball

 

Fitball je cvičenie pri ktorom budete potrebovať veľkú gymnastickú loptu. Cviky na nej sú vhodné pre všetky vekové generácie, či už pre malé deti alebo starších ľudí a už len sedením na lopte prospievate vašej chrbtici a spevňujete celé telo. Cvičenie nie je náročné, no pomôže vám zbaviť sa bolestí chrbtice a nezaťažovať kĺby. 

 

Plávanie

 

Plávanie patrí k obľúbeným športom mnohých ľudí. Dokážete pri ňom spáliť veľké množstvo kalórií za pomerne krátky čas a zároveň precvičiť celé telo. Tento šport vám vyformuje prsné svaly, svaly na rukách, nohách a taktiež vám vyformuje chrbtové svalstvo. Podobne ako pri aquaaerobiku vás voda nadľahčuje, takže kĺby plávaním nezaťažíte.  

 

 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

29.04.2015 13:18

bicykel môže byť a to každý deň, tiež mám problémy s klbami a preto mi vyhovuje bicykel

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.05.2015 16:38

Mám prodlém kľby aj chrbtica pobolieva rada bicyklujem a plávám

Vaše meno:

Brenda Bolibruchová

Brenda Bolibruchová

31.10.2018 16:32

mne na chytené kĺby veľmi pomáha kolobežkovanie a dokonca moja elektrokolobežka od motokolobezky mi pomohla za tri mesiace schudnúť 5,5 kila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE