„Slamka“ na pitie čistej vody v prírode

 

LifeStraw je jednoduchá slamka, ktorá zaručuje pitie čistej vody kdekoľvek v prírode. Vznikla ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami. Z tohto dôvodu ju stanica CNN zaradila medzi najlepších 10 nápadov, ktoré menia svet.

LifeStraw filtruje vodu rýchlo a ľahko. Produkt nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely, a filtruje minimálne 1000 litrov vody po dobu jeho životnosti. LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky a taktiež z fľaše alebo pohára. 

 

Odporúčame prečítať: 7 faktov, ktoré ste o pitnom režime nevedeli

LifeStraw® Go!

Zdroj: Shutterstock®

Vďaka svojej nízkej hmotnosti a úzkemu telu sa ideálne hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. LifeStraw využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999 percent baktérií (napr. Escherichia coli , Vibrio cholerae , Salmonella typhi) a 99,9 percent z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw, tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutia chorôb ako napr. týfus, úplavica alebo hnačka. Distribútorom na SR a ČR je spoločnosť HeartBeat, s.r.o..

 

Odporúčame prečítať:  Zázrak menom citrón pomáha nášmu zdraviu

čistá voda vďaka slamke

Zdroj: Shutterstock®

V priebehu mesiaca október 2014 bude poskytnutých 1642 LifeStraw Community filtrov do 299 škôl v Keni, čo zabezpečí pitnú vodu pre viac ako 125000 detí.

 

Odporúčame prečítať:  Pripravte si doma ľadovú kávu

 

LifeStraw® Go! Odporúčaná cena: 39,99 EUR s DPH

hmotnosť: 225 gramov; objem: 650 ml rozmery: priemer 8,0 cm; výška 23,5 cm.

1 komentár
Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

11.10.2014 10:29

šikovná vecička,určite by ju každý využil

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE