Ako skrášliť toaletu: Prinášame ti niekoľko skvelých tipov!

Toaleta – či už je priestranná alebo malá, spojená s kúpeľnou alebo len doplnená o umývadlo, je neoddeliteľnou súčasťou našich príbytkov. Samozrejme, v prvom rade chceme, aby bola čistá, príjemná, účelná, s moderným dizajnom. Často pri jej zariaďovaní nevenujeme veľkú pozornosť dekoráciám či dizajnovým doplnkom. Stačí nejaká tá skrinka na skrytie toaletných papierov, hygienických a čistiacich potrieb. Praktické a jednoduché riešenie.

A čo tak vašu toaletu premeniť na vkusnú a štýlovú miestnosť vo vašej domácnosti? Nie, nemusíte búrať steny alebo si zaplatiť profesionálneho dizajnéra. Prinášame vám zopár tipov, ktorými môžete vašu toaletu premeniť na nepoznanie.

Pozri aj: Matná čierna v interiéri: Elegantná farba, ktorá by nemala chýbať v tvojej domácnosti

Farby

Zdroj: pinterest.com

Nebojte sa farieb

Biela, krémová, bledohnedá, šedá – tieto farby sú veľmi častými pri zariaďovaní toalety. Pôsobia nevtieravo a sú ľahko kombinovateľné. Pri výbere farby buďte trochu odvážni. Nebojte sa staviť na tmavšie odtiene, ktoré však skombinujte s bledšími farbami, najmä v prípade malých priestorov, aby sa nestalo, že vaša toaleta bude pôsobiť ako taká farebná škatuľa. Tí odvážnejší si môžu vybrať tapety s rôznymi motívmi. Výbornou voľbou sú i obklady a dlaždice, kde sa môžete vyhrať s odtieňmi. Pri výbere farby zvážte veľkosť toalety a premyslite si, či steny chcete obložiť, namaľovať celé alebo len do určitej výšky. 

Toaleta

Zdroj: pinterest.com

Police

Využite priestor nad záchodom, vedľa neho, pod umývadlom a umiestnite tam niekoľko políc, ktoré budú slúžiť ako skvelý úložný priestor. Máte doma nevyužité pletené košíky? Výborne. Dajte to nich toaletné papiere, uteráky na ruky, hygienické potreby, prípadne časopisy. Police môžete doplniť o malé umelé sukulenty, obrázky, vázu so sušenými kvetmi, vkusný osviežovač vzduchu. Aj takýmito doplnkami môžete z vašej toalety urobiť príjemné miesto.

Neprehliadni: Osvedčený návod na čistenie žalúzií: Rýchly a jednoduchý!

Umenie

Zdroj: pinterest.com

Umenie na toalete

Obrazy sú krásnym a jedinečným prejavom umenia. A čo tak umiestniť jeden z nich i na toaletu? Nemáme teraz na mysli olejomaľby s krajinkou. Napríklad také abstraktné obrazy vyzerajú naozaj nápadito. Ak ste veselá kopa, zaveste na stenu alebo uložte na poličku jednoduchý rám s vtipným odkazom alebo obrázkom. 

Rastliny

Zdroj: pinterest.com

Rastliny

Kvety a rastliny majú nielen škrášľovaciu funkciu, ale prispievajú i k čistejšiemu a kvalitnejšiemu ovzdušiu. Samozrejme, nie všetky z nich prežijú v tmavých priestoroch bez okien. Rastlinami vhodnými na toaletu je napríklad bambus, nenáročný lopatkovec, rozkošné chryzantémy, svokrin jazyk, ktorý pohlcuje toxíny, brečtan popínavý, ktorý bojuje proti plesniam. Vložte ich do vkusných kvetináčov a máte krásny, živý doplnok.

Pozri aj: TOP izbové rastliny s farebnými listami: Upriamia na seba všetku pozornosť!

3 komentárov
Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

10.10.2020 14:31

super článok, akurát sa chystáme prerobiť našu kúpeľňu, vďaka za inšpiráciu

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

11.10.2020 06:32

Skvelé tipy, napríklad abstraktné obrazy vyzerajú naozaj nápadito!

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

12.10.2020 09:28

dobré nápady, aj ja mám na toalete na stenách umenie a hneď to inak vyzerá

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE