Balkón: Ako sa zariadiť skutočnú oázu pokoja?

Blíži sa leto, teplo, čiže obdobie, kedy radi trávime svoj čas na čerstvom vzduchu. Dokonalý prísun potrebného vzduchu a sviežosti si pritom môžeme dopriať i v pohodlí domova. Ako? Stačí predsa využiť balkón. Či máte veľký alebo malý balkón, vždy sa dá zariadiť tak, aby sa pre vás stal akousi oázou pokoja. Balkón je pre mnohých perfektným miestom na oddych, kde je možné si vychutnať kávičku, prečítať noviny či pár strán obľúbenej knihy. Ako však takúto oázu zariadiť? Rozjasnite balkón farbami a vašimi obľúbenými kvetinami. Zútulnite ho pomocou sviečok, lampášov a dekoračných drobností. Ani mini jazierko nie je problém vytvoriť. V našom článku nájdete množstvo inšpirácie, pomocou ktorej si aj svoj balkón premeníte na oázu pokoja, oddychu a relaxu.

Zariaďujeme balkón

Čím menší balkón, tým viac sa pohrajte s jeho farebnosťou. Pohodlné sedenie dotvorte farebnými vankúšmi a dekami, no nezabudnite ani na podlahu. Mala by byť praktická, ale aj dekoračná. Každý balkón by sa tiež mal poriadne zelenať. Na menší balkón neváhate voliť rôzne závesné črepníky, pokojne si však vytvorte aj vertikálnu záhradku. Ak nechcete na balkóne pracovať, ale len oddychovať, radšej naň nevysádzajte bylinky či zeleninu, ale len okrasné rastlinky. Nezabudnite si na začiatku stanoviť, či túžite po moderne vyzerajúcom balkóne, alebo máte naopak v obľube prírodné materiály. Podľa tohoto voľte nábytok, napríklad stôl so stoličkami. Skvelé posedenie sa však dá urobiť napríklad aj z obyčajných paliet. Samozrejme, čím väčší máte balkón, tým viac sa dá vymýšľať a tvoriť. Inšpiráciu môžete načerpať aj v nasledujúcej galérii.

Galéria - Balkónové inšpirácie

4 komentárov
Danka

Danka

06.07.2013 10:51

U nás doma máme na balkóne malú pohovku pre cca 3 ľudí a skrinku na ktorej sú rôzne kvety/bylinky a celý je ladený do žltej farby :)

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

17.01.2014 20:41

odstahoval som sa do garzónky a má aj balkón tak tieto tipy sú fajn

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 03:07

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 03:07

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE