Detská izba podľa feng shui

Ak chcete svojim ratolestiam dopriať čo najharmonickejšiu detskú izbu, vyskúšajte ju prispôsobiť filozofii feng shui. Jej cieľom je totiž rozprúdiť pozitívnu energiu, zbaviť sa tej negatívnej a zabezpečiť pohodu a bezstresové prostredie počas dňa aj noci. Pri zariaďovaní detskej izby musíte klásť dôraz na to, akú úlohu izbička vášho drobca spĺňa. Podľa toho, koľko má rokov má aj svoje funkcie. Ak vaše dieťa ešte nechodí do školy, jeho izba má dve základné funkcie. Slúži na spanie a hranie. S pribúdajúcim vekom neskôr pribudne aj zóna učenia.

 

Izbu sa snažte usporiadať tak, aby ste vytvorili, čo najotvorenejší priestor. Zbavte sa zbytočných vecí, ktoré v nej vyvolávajú zmätok. Myslite na to, že akékoľvek prekážky v izbe môžu spôsobiť v dieťatku chaos. Keď priestor necháte dýchať, bude ním môcť voľne prúdiť energia. 

Detská izba podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Na hračky a všelijaké drobnosti nájdite dieťatku užitočné úložné boxy. Vďaka nim sa tieto veci nebudú povaľovať na zemi a nebudú tak zavadzať. Ani vám, ani vášmu drobcovi ani energii čchi.

 

Odporúčame prečítať: Privolajte si do bytu jar

 

VYHNITE SA:

 

  • masívnemu nábytku
  • poličkám nad posteľou
  • posteli pri elektrických zásuvkách
  • počítač, televízor by nemali byť pri mieste spania
  • elektrickým káblom pod posteľou
  • kaktusom v detskej izbe
  • otvoreným dverám počas noci
Detská izba podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa materiálov týka, tak ako pri iných miestnostiach aj tu sa snažte zvoliť prírodu – nábytok by mal byť napríklad z dreveného masívu, vhodný je aj ratan, či bambus. Samotné drevo je však najlepšou voľbou, u detí okrem iného podporuje aj aktívne správanie. Podobne sa dívajte aj na textílie, prevahu by mali mať 100% bavlna, či ľan. Vhodná je aj vlna, alebo hodváb. Z farieb vyberajte pestré a veselé, pokojne aj „dúhové“. Báť sa nemusíte ani vzorov, nechajte prípadne výber na vašom dieťatku. Od zvieratiek, cez kvetinky, hviezdičky, rozprávkové postavičky. Z detskej izby by mala sálať radosť a dobrá nálada. Iba tak sa v nej bude príjemne cítiť aj vaše dieťa. Vo všeobecnosti platí, že žltá farba je farbou aktivity a kreativity, ružová – čím jemnejšia tým nežnejšie city prináša, pre deti trpiace ADHD (hyperaktivitou) zvoľte čo najmenej červenej farby. Pre oddych a relax je vhodná zelená a modrá.

 

Odporúčame prečítať: Dokonalá feng shui obývačka

Detská izba podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Detská izba podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Ak si to môžete dovoliť určite aj smer detskej izby. Správny a hlavne zdravý vývoj u detí by mali podporovať svetové strany východ a juhovýchod. Západ a sever, respektíve severovýchod sú spojené skôr s hraním a zábavou. SV strana prináša ale tiež súperenie, čo nie je vhodné, ak detskú izbu obývajú súrodenci.

 

Odporúčame prečítať: Dokonalá feng shui spálňa

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE