Poznáte TRX pásy?

V každom článku z rubriky fitnes spomíname na pravidelnej báze najrôznejšie cvičebné metódy, či pomôcky.

 

Dnešok nebude výnimkou. Predstavíme si novinku z oblasti cvičenia. Ide o cvičebnú pomôcku známu ako TRX pásy - popruhy. 

TRX ( total – body rezistence exercises) pásy sú vhodné najmä pre ľudí, ktorým sa z akéhokoľvek dôvodu nechce zdvíhať ťažké činky, ale radšej uprednostnia vlastnú váhu. Sú vynálezom bývalého vojaka a pôvodne boli určené práve na tréning profesionálnych vojakov.

 

Dnes sú súčasťou takmer každého fitnescentra. Ich veľkou výhodou je, že ich môžete použiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí ich zavesiť na pevný oporný bod a môžete smelo cvičiť ! 

 

Odporúčame prečítať: BOSU – keď je cvičenie zábavou

trx cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Princíp celého cvičenia spočíva v tom, že do popruhov zavesíte jednu časť tela, zatiaľ čo ostatné časti sú na položke na zemi. Následne cvičíte konkrétny cvik, či zostavu. Cvičenie je zábavné, svieže a ženy ho milujú ! Závesný systém pásov sa upevňuje na akúsi „hrazdu“. 

 

Tréneri vo fitkách si ich pochvaľujú, lebo dokážu precvičiť aj tie časti tela, na ktoré klasické stroje nemajú dosah. Napríklad hlboké kostrové svaly.

 

TRX je vynikajúcim prostriedkom pre posilnenie stability tela a celkovej koordinácie. Nepochybne aj preto je súčasťou rehabilitačných kliník ako rehabilitačná pomôcka. 

 

Odporúčame prečítať: Cvičte doma s vlastnou váhou

trx cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ ste začiatočníčka, odporúča sa aspoň prvých pár tréningov absolvovať s trénerom. Osvojíte si správny uhol cvičenia a cvičebné techniky.

 

Preto, ak chcete spáliť množstvo kalórii zábavnou formou, neváhajte a vyskúšajte cvičenie s TRX popruhmi. Určite si ich obľúbite ! smiley

 

trx cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

thinkstockphotos.com

2 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

24.02.2015 09:47

poznám tieto trx, no ešte som na nich necvičila

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

24.02.2015 14:37

už som toto cvičenie videla ale nezaujalo ma, myslím že toto mi ani skúšať netreba

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE