Dokonalá feng shui spálňa

Trpíte zlým spánkom, v noci sa často prehadzujete, alebo sa vo vašej spálni s partnerom najčastejšie hádate? Rôzne problémy sa dajú vyriešiť jednoduchými zmenami. Podľahnite čaru feng shui aspoň v menšom rozmere a zistite, že pre dokonalú spálňu postačí zopár nenáročných ťahov.

 

Spálňa sa podľa tejto filozofie považuje za druhú najdôležitejšiu miestnosť v byte, alebo v dome. Spálňa by mala byť hlavne o oddychu, relaxe, regenerácii a o láske. Vaše telo sa tu počas spánku napĺňa energiou čchi. Aby ale energia mohla správne prúdiť, je potrebné miestnosť prevzdušniť a aj rozmiestnenie nábytku tu zohrá svoju rolu.

Dokonalá feng shui spálňa

Zdroj: Shutterstock®

S pokojným svedomím môžeme povedať, že v spálni strávime cca jednu tretinu svojho života. Spánok je pre nás nutnosťou, vďaka nemu sme vitálnejšie, zdravšie aj lepšie vyzeráme. Isto už väčšina z nás aspoň raz zažila, aké to je nevyspať sa do ružova. Vstaneme celé ubolené, zničené, vyčerpané. Aby sme tomu zabránili, potrebné je aby v našej spálni vždy prúdil čerstvý vzduch, farby by mali harmonické, rozhodne nič agresívne.

 

Zbavte sa elektroniky – v spálni nemá čo hľadať. Elektronika nás vyčerpáva, odoberá pozitívnu energiu a celkovo disharmonizuje priestor. Do spálne preto nepatria ani len elektrické hodiny, nie to ešte telka, počítať, tlačiareň, rádio, fax...

 

Zabezpečte si oblý nábytok – hrany sú „útočné“, pôsobia agresívne a takúto náladu dokonca tiež dokážu vytvoriť. Isteže bude zložité mať všetko v okrúhlych tvaroch, sústreďte sa preto aspoň na to, aby boli hrany vášho spálňového nábytku zaoblené. 

 

Odporúčame prečítať: Ako si naplánovať dokonalú kuchyňu?

Dokonalá feng shui spálňa

Zdroj: Shutterstock®

Farebné ladenie – ako sme už spomenuli, agresívne tóny do spálne nepatria. Síce taká červená môže chvíľu pôsobiť vášnivo, neskôr však bude podporovať hádky a rozpory. Voľte radšej jemné, upokojujúce tóny, ako napríklad marhuľová (ktorá údajne podporuje plodnosť), krémová, či zelená – ktorá je pre relax tou najvhodnejšou farbou. Pozor tiež na doplnky a ich farby.

 

Bez zrkadiel – v prípade, že žijete v páre a spálňu zdieľate so svojou polovičkou vyvarujte sa zrkadlám. Najmä takým, ktoré by boli nasmerované na vašu posteľ. Zrkadlá oproti manželskej posteli nie sú ideálnym riešením, najmä kvôli tomu, že môžu do vzťahu priniesť problém nevery. Namiesto dvoch, ste tak v spálni spolu s odrazom ako keby štyria. Na druhej strane ak niekto žije sám a márne si hľadá spriaznenú dušu, zrkadlo oproti jeho posteli by mu v tom mohlo pomôcť.

 

Posteľ by mala byť vhodne umiestnená – určite nie nohami k dverám (ide o pozíciu s nepríjemným názvom – pozícia smrti), nemala by byť ale ani na stene za ktorou je toaleta, alebo kúpeľňa – to prináša zdravotné problémy. Posteľ, ktorá stojí medzi dverami a oknom prináša nespavosť a zlé sny. Nemala by byť ani priamo pod oknom. Najideálnejšou voľbou je postaviť posteľ uhlopriečne oproti dverám do spálne. Vďaka tomu budete mať výhľad na všetko v spálni a zároveň umožníte energii voľne plynúť.

 

Odporúčame prečítať: Posteľ, z ktorej vstanete ako znovuzrodení

Dokonalá feng shui spálňa

Zdroj: Shutterstock®

Obrazy a poličky – nad posteľou by mala byť stena prázdna. Určite žiadne skrinky, poličky a v nich kopec kníh, šatstva, hocičoho... Dokonca aj ťažké lustre môžu spôsobiť tak nepríjemné pocity, ktoré by časom viedli k fyzickým, ale aj psychickým ťažkostiam.

 

Rovnako nie je dobré, aby ste si pod posteľou nechávali ležať škatule s množstvom vecí. Najlepšie sú postele bez úložného priestoru ( aj keď praktický rozum nám kričí čosi iné). Pod posteľou by nemalo byť nič, ani vrstvy prachu – pravidelné upratovanie spálne je ďalším „kúzlom“ ako v nej ponechať pozitívnu energiu.

 

Neporiadok v spálni – rovná sa neporiadok v živote. Čím väčší chaos máte v spálni, tým väčší zmätok máte aj v sebe a vo svojom svete. Udržiavajte túto miestnosť čo najčistejšiu, nenechávajte veci pohodené po zemi, či nábytku a nerobte si zo spálne sklad.

 

Odporúčame prečítať: Máte v šatníku poriadok?

Dokonalá feng shui spálňa

Zdroj: Shutterstock®

Ak máte problémy vo vzťahu – okrem toho, že sa zbavíte zrkadiel v spálni a posnažíte sa zvoliť harmonické farby, vsaďte aj na doplnky. Pokojne popustite uzdu svojej fantázii a do spálne vyberte čokoľvek, čo sa vám aj vašej polovičke páči. Pre uvoľňujúcu atmosféru siahnite aj na vonné tyčinky, mäkké vankúše, hebké materiály... nebojte sa ani kameňov ako napríklad ruženín, ktorý lásku podporuje.

 

Skúste si určiť tiež jedno pravidlo – že spálňa nebude miestom, kde sa budete s partnerom hádať. A že spať nepôjdete nahnevaní, či urazení. Emócie majú zvláštnu moc a tak si nechcite zo spálne vyhnať pozitívu energiu.

 

Odporúčame prečítať: Telový olej - zázrak pre telo aj myseľ

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

28.01.2015 19:55

Veľmi dobré rady budem aplikovať :)

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

10.02.2015 10:58

skvelé rady musím si ešte raz precitat

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE