Zatočte s dehydratáciou pleti

Zimné obdobie, prechádzanie z mrazivého prostredia do vykúreného bytu a postupné starnutie pokožky, to všetko negatívne vplýva na pleť.

Prvé známky starnutia pleti sa u ženy prejavia už okolo jej 25 roku. Starnutie a dehydratácia sa môžu prejaviť u žien s mastnejšou, i suchšou pleťou. Pri mastnejšej pokožke sú príznakmi šupinky a naopak pri suchšej sa na tvári vytvoria pri nadvihnutí lícnych častí ryhy.

 

Pri správnom pitnom režime a starostlivosti o pleť sa dá týmto nepríjemným prejavom predchádzať. „Telo je treba hydratovať dovnútra a to dostatočným pitím tekutín. No na druhú stranu sa nám z pokožky počas dňa vyparuje voda, tak by sme mali pitný režim dopĺňať v rámci pleti hydratačnými maskami, tonikami v závislosti od typu pleti a taktiež hydratačnými krémami,“ vysvetľuje odborníčka na starostlivosť o pleť Ľubomíra Repková. 

 

Odporúčame vyskúšať: Pripravte si prírodný šampón či kondicionér

 

Táto starostlivosť zahŕňa aj každodenný rituál, ktorý by mali ženy dodržiavať, ak chcú, aby ich pokožka vyzerala sviežo a mladistvo. „Hydratačné prípravky by sa mali v našej suchej stredoeurópskej klíme používať celoročne. Pravidelne by mali ženy využívať peelingy extrémne mastné alebo suché v závislosti od typu pleti,“ hovorí Ľubomíra Repková s dodáva: „Následne treba aplikovať hydratačnú masku. Tú môže používať kedykoľvek podľa potreby aj dva až trikrát do týždňa.“ Súčasťou dennej starostlivosti je používanie odličovacích prípravkov, denného a nočného krému a krému na oči. 

Krémová maska

Zdroj: Shutterstock®

Hoci kozmetický priemysel rozlišuje produkty aj podľa veku ženy, v rámci hydratácie žiadne limity nie sú. Dehydratáciu pleti tak môžu pociťovať ženy, ktoré majú 45, ale i 27 rokov. Zatiaľ čo mladším ženám postačuje na dostatočné vyživenie hydratačný krém, ženy okolo 40-ky by nemali zabúdať na používanie masky. Hydratačné masky bývajú textúrou krémovitého charakteru starajú sa o pevnosť pleti a taktiež predchádzajú tvoreniu vrások,“ objasňuje odborníčka na vizáž Ľubomíra Repková. 

 

Odporúčame prečítať: Vyrobte si domáci regeneračný krém

Dokonalá pleť

Zdroj: Shutterstock®

S dehydratáciou bojujú nielen ženy, ale i muži. Tí často krát starostlivosť o pleť a krk zanedbávajú. I pre lenivcov však vymysleli kozmetické spoločnosti čistiace peelingy a peny, ktoré vyhovujú pórovitejšej pokožke muža a zbavia ju nečistôt v priebehu pár minút. Tí snaživejší nezabúdajú rovnako ako ženy aj na krémy.

 

Ak teda chcete, aby vaša pleť vyzerala zdravo a mlado, nezabúdajte sa o ňu pravidelne starať a používať vhodné kozmetické prípravky.  

 

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

31.01.2015 07:55

aj keď mám mastnejšiu pleť, teraz v zimnom období je dosť vysušená takže používam viacej krémov ako zvyčajne napr. v lete. Občas si doprajem aj masku na tvár.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

04.02.2015 16:11

každá pleť je iná, každú trápia iné starosti a nedokonalosti ale potrebná hydratácia je vždy dôležitá

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE