Káva nie iba lahodný nápoj

S mliekom, smotanou, s penou, s príchuťou, šľahačkou, ale aj čistá chuť. Tento horkastý životabudič väčšina z nás pozná hlavne ako horúci nápoj, ktorý dokáže pomôcť v mnohých zúfalých situáciách. Avšak káva sa dá použiť viacerými spôsobmi.

Grunt na peeling

Ak máte doma kávovar a pravidelne si kupujete mletú kávu alebo kávové zrná, začnite si odkladať práve kávový grunt – teda usadeninu, ktorá sa vyhadzuje už ako použitá káva. Práve tieto zvyšky môžete využiť na kvalitný peeling. Stačí, ak grunt zmiešate spolu s kokosovým alebo olivovým olejom a môžete začať roztierať po celom tele. Nielen, že sa vám pokožka krásne prekrví, ale zbavíte sa tak aj odumretých buniek kože. 

Keď už sme pri peelingovaní, skúsili ste ho niekedy použiť aj inde ako na tele? Ak máte radi ekologický spôsob života, grunt sa dá využiť aj na čistenie usadenín na kuchynskej linke alebo pri odstránení uschnutých zvyškov jedla na riadoch. 

 

Odporúčame prečítať: Aké masáže si dopriať na jeseň?

Kávový peeling

Zdroj: Shutterstock®

Absorbuje pachy

 

Možno ste si všimli, že v parfumériách majú často sklenenú nádobku plnú kávových zŕn. Je to práve preto, že pri množstve vôní vám môžu začať jednotlivé parfumy splývať do jedného. Preto, keď chcete vyskúšať rôzne druhy, je dobré sa medzi jednotlivými vôňami nadýchnuť aj vône kávy, ktorá pachy neutralizuje.

 

Tento jej benefit je užitočný aj v bežnom živote. Napríklad pri pocite nepríjemnej chute v ústach. Na osvieženie dychu stačí pohrýzť jedno kávové zrnko a problém je razom preč. Ak sú kávové zrnká pomleté, takáto čerstvá káva sa môže vložiť aj do topánok. Stačí ju nechať pôsobiť počas noci a ráno jednoducho vysypať. Nepríjemný zápach obuvi už nebudete cítiť.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako šetrne na pranie a sušenie bielizne, podľa jej druhu

Káva ako výživa

Zdroj: Shutterstock®

Vyživuje

 

Káva sa pre svoj obsah draslíka môže využívať aj v záhradkárstve. Ak v byte pestujete kvetiny či zeleninu a chcete im dodať výživu, kávové zrná jednoducho primiešajte rovno do zeminy.

 

Vyživiť môžete aj svoje unavené oči či pleť po sobotňajšej párty. Ak necháte kávovú usadeninu vychladnúť a na krátku chvíľu ju vložíte do chladničky, pre vaše oči to bude priam osviežujúci zábal. Jemne rozotriete usadeninu na očné okolie a na pár minút so zatvorenými očami si doprajete kávový relax.

 

Čo tak vyskúšať to práve teraz? 

 

Odporúčame prečítať: Kávu STARBUCKS rozširuje SHELL po celom Slovensku

7 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

30.10.2016 12:35

Dobré rady.Kávový peeling si robìm pravidelne,raz do tyždňa,nepoznam nič lepšie...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

30.10.2016 13:08

kávu milujeme, občas si urobíme kávový peeling na telo

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

04.11.2016 22:02

kávu nepijem ale ako peeling je skvelá :)

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

28.11.2016 11:29

zaujimave tipy a rady

Vaše meno:

ivana hodova

ivana hodova

02.12.2016 15:27

No vidím,ze som toho o káve veľa nevedela

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

02.12.2016 20:58

to som ani nevedela

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

19.12.2016 16:29

kávička je dobrá na všetko

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE