Letné maľovanie - nebojte sa zmeny s pomocou Feng shui

Leto je v plnom prúde a ak ste sa práve teraz okolo jeho polovice konečne rozhodli konať v duchu zmeny, venujte pozornosť aj svojmu bývaniu. Okrem toho, že sa počas letných mesiacov pracuje lepšie – nátery aj laky rýchlejšie schnú, vidíme pri dennom svetle dlhšie, ešte si aj môžeme priniesť z dovoleniek nielen nejaké cudzokrajné inšpirácie, ale tiež  zaujímavé bytové doplnky. Ak sa aj vám zachcelo pustiť do interiérovej zmeny, nebojte sa inšpirovať napríklad učením feng shui. Čo hovorí o zmenách vám prezradíme v dnešnom článku.

 

Čo všetko teda táto čínska filozofia podporuje? Zmeny určite!

 

Do svojho bývania zahrňte spomienky. Všetky letné krásne okamihy, ktoré sa vám podarilo zachytiť, či už v podobe fotky, maľby, písma, alebo nejakého hmotného suveníru. Umiestnite veselé fotky plné šťastia do drevených rámčekov a uložte si ich napríklad do spálne, či obývačky. Podobne tak naložte s milými suvenírmi, či doplnkami, pri ktorých sa vám takmer okamžite vytvorí na tvári úsmev. Takéto drobnosti vnášajú do vašej domácnosti harmóniu, napĺňajú ju tiež radosťou a šťastím, ktoré ste na dovolenke pociťovali a zároveň vás zbavujú aj stresu z práce, či každodenných problémov. 

 

Odporúčame prečítať: TOP 10 rokmi overených tipov na čistú domácnosť

Letné bývanie - nebojte sa zmeny!

Zdroj: Shutterstock®

Vymaľujte si. A pokojne presne žiarivo podľa vašej letnej nálady. Len dávajte pozor na niektoré chybičky, ktoré sa nám môžu vmiesť do životov, pokiaľ to s tými farbami na stenách (ale aj na doplnkoch, či nábytku) preženieme. Vo feng shui platí jednoduché pravidlo – čím jemnejšia farba, tým jemnejší účinok. Oceníte to najmä pri negatívnych vlastnostiach, ku príkladu slúži napríklad sýtočervená farba v spálni, ktorá okrem vášní môže vyvolať aj hnev, žiarlivosť a agresiu. Taká ružová je už ale o jemnocite, o nehe a rozhodne pôsobí pokojnejšie na samotný vzťah.

 

Horúce farby dokombinujte tiež s tými chladnejšími. Zabezpečíte tak, aby vám v už beztak vyhriatom byte nebolo ešte teplejšie. Ideálne sú morské odtiene, ako napríklad tyrkysová, odtiene zelenej, modrej, ale tiež fialovej a samozrejme biela.

 

Kvety a bylinky len na určité miesta. Feng shui rastliny v spálni veľmi nepodporuje. Naopak umiestniť by ste ich určite mali tam, kde máte priveľa elektrotechniky. Obývačka je jasná vec, bylinky v kuchyni neublížia len pomôžu, no a v pracovni by ste aspoň s jedným kvetináčom mali tiež rátať. Nevyberajte si „agresívne“ kvety typu bodliaky, pokiaľ nepotrebujete vyvolať priveľmi akčnú náladu. Pri výbere kvetín sa ale určite riaďte aj intuíciu a pokojne aj sentimentalitou – ak ste si trebárs z dovolenky priniesli nejaké zaujímavé semiačka, ktoré rozhodne chcete zasadiť. Kvety by nemali chýbať ani na vašom balkóne – kúsok prírody oceníme nielen z pohľadu estetiky, ale aj zdravia a vnútornej harmónie.

 

Odporúčame prečítať: Chudnutie podľa ajurvédy

Letné bývanie - nebojte sa zmeny!

Zdroj: Shutterstock®

Ak vám je horúco a uvažujete nad ventiláciou, aj tá má podľa feng shui isté pravidlá. Vyhnite sa veľkému prievanu a tiež nedopusťte aby ventilátor zasahoval len vás. Vzduch by sa mal príjemne víriť. Nie len kvôli energiám, ale aj kvôli tomu, aby ste neprechladli, či sa ráno nezobudili s poriadnou bolesťou krížov.

 

Odporúčame prečítať:

7 letných tipov pre vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby

7 letných tipov pre zemské znamenia: Býk, Panna a Kozorožec

7 letných tipov pre ohnivé znamenia: Lev, Strelec a Baran

7 letných tipov pre vzdušné znamenia: Vodnár, Blíženci a Váhy

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE