Pracovňa podľa feng shui

Mnohí z nás už majú vo svojich domácnostiach vyčlenené aj miesto na prácu. Niekto pracuje priamo z domu, iný si prácou z domu privyrába, prípadne si robotu nosí z kancelárie aj domov. Aby nám to šlo od ruky, domáca kancelária by mala spĺňať niekoľko základných požiadaviek.

 

Dostatok svetla, miesta, pohodlné sedenie, ale aj tú správnu atmosféru, ktorá v nás udrží pozornosť a rozprúdi kreativitu.

 

 

Na pomoc si môžete prizvať aj učenie feng shui, ktoré vám v usporiadaní domácej pracovni dokonale pomôže.

 

 

Výber a rozmiestnenie nábytku 

Pracovňa podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Feng shui uprednostňuje prírodné materiály, oblé tvary podporujú jemnosť a nežnosť, ostré zas aktivitu až agresiu. V domácej kancelárii by ste harmóniu mali nájsť ich kombináciou, odporúča sa tiež kombinovať drevo s kovom a tmavšie odtiene farieb s tými svetlejšími.

 

Pracovný stôl by mal byť v tvare I, alebo O, nie však U, ani L. Ak sa o pracovňu delíte dvaja, vyhnite sa umiestneniu stolov oproti sebe. Tie udržiavajú negatívnu energiu. Stoly vedľa seba naopak umožnia prúdiť pozitívnej energii bez akýchkoľvek problémov a prekážok.

 

Pracovný stôl sa snažte umiestniť čo najďalej od vchodových dverí, tiež nie tak, aby ste sedeli chrbtom ku vchodu, ale aby ste naň mali výhľad. Nevhodné je aj umiestnenie oproti stene, sedenie čelom k stene vyvoláva nechuť aj nevôľu pracovať. Pôsobí tiež demotivujúco. 

Pracovňa podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Súčasťou stola by mali byť aj zásuvky. Je to vyslovene z pohľadu poriadku, keďže akýkoľvek zmätok na pracovnom stole, podporuje aj zmätok a problémy v práci.

 

 

Doplnky v kancelárii

 

Chýbať by nemala voda. Či už v podobe fontánky, alebo akvária.. Tečúca voda je voda aktívna, ktorá má schopnosť rozprúdiť život aj našu pracovnú nasadenosť. Voda je symbolom emócii, vo feng shui ale aj peňazí a bohatstva. Pre prosperitu môže v menšej kancelárii pozitívne pôsobiť aspoň obrázok vody, podobne tiež pracovná plocha vo vašom monitore, či notebooku. Symbolom hojnosti a matérie sú aj rybky, preto ak máte miesto, akvárium bude správnou voľbou.

 

S vodnou témou sa viete vyhrať napríklad aj prostredníctvom záclony, či závesov. Prestavovať ju môžu napríklad aj vlnité zásoby, či iné bytové doplnky.

Pracovňa podľa feng shui

Zdroj: Shutterstock®

Farby vhodné do pracovne

 

Žltá farba podporuje kreativitu aj aktívnosť. Ak sa rozhodnete napríklad pre tmavšiu modrú, opäť ňou môžete privolať hojnosť  a prosperitu (farba vody). 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

08.04.2015 14:38

Rada by som si podla toho zariadila bývanie aj sa snažím, len ked o tom ešte malo viem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE