Spôsoby, ako využiť alkohol v domácnosti: Poslúži nielen na dezinfekciu!

Alkohol je verným spoločníkom každej domácnosti. Teda aspoň v tomto období to tak je. Po tom, čo sa objavili informácie, že aj alkohol má dezinfekčné účinky, mnoho ľudí v dôsledku vypredanej dezinfekcie v obchodoch, siahli práve po ňom. Síce je metlou ľudstva, aktuálne nevymetá, ale zachraňuje. A nielen zvnútra, ale aj zvonka! Ak sa aj vám podarilo ukoristiť nejakú tu fľašu čistého alkoholu alebo destilátu, tak si osvojte niekoľko základných trikov, pri ktorých môžete alkohol využiť.

Rôzne koncentrovaný lieh má niekoľko možností využitia. Odhliadnuc od toho, že pomáha uvoľňovať stres a zmierňovať napätie, tak ho v domácnosti môžete využiť aj inak. Nechajte sa inšpirovať a neotvárajte fľašu alkoholu len vtedy, keď k vám príde návšteva!

Pozri tiež: Čo je syndróm suchého oka? Ako ho spoznať a ako ho liečiť?

dezinfekcia telefónu

Zdroj: Shutterstock®

Dezinfekcia

Ako sme teda v úvode načrtli, tak alkohol pôsobí ako skvelý dezinfekčný prostriedok. Ideálny na dezinfekciu rúk alebo väčších pracovných plôch. Stačí ho preliať do nádoby s rozprašovačom a používať na dezinfekciu čohokoľvek. Avšak pozor, nepreháňajte to s jeho používaním na ruky, pretože ich môže z dlhodobého hľadiska vysušovať. Majte preto stále pri sebe aj krém na ruky.

Alkohol tiež môžete využiť aj na dezinfekciu kozmetiky. Čas od času je potrebné vyčistiť práve aj tú. Totižto, usádzajú sa na nej rôzne baktérie, ktoré môžu byť dôvodom, prečo vás svrbia oči a pod. Kozmetiku stačí postriekať alkoholom a nechať vyschnúť. Platí to v prípade očných tieňov, tuhých či krémových líceniek, púdrov a bronzerov, no týka sa to aj rúžov na pery, ktoré denne používate.

čo pomáha na roztoče

Zdroj: Shutterstock®

Proti roztočom

Roztoče sa radi usádzajú v matracoch, pohovke, ale aj v nábytku. Ak patríte k alergikom alebo nejakého doma máte, tak použite alkohol aj na dezinfekciu domácnosti. Dokonca ním môžete postriekať aj koberec, v ktorom sa môže nachádzať mnoho roztočov. To isté platí aj o plyšových hračkách, dekách a pod. Alkohol tieto miniatúrne zvieratká dokáže vyhubiť.

Maskovanie zápachu

Ideálny trik na robotnícke topánky či inú zapáchajúcu obuv. Stačí alkohol nastriekať do topánok a nechať vyschnúť na slnku. Takto jednoducho sa zbavíte zápachu a nebudete sa báť u niekoho vyzuť. Trik odporúčame využiť aj v prípade, ak ste si kúpili nové topánky a prekáža vám ich „novučičký“ výrobný zápach.

Zaujme ťa: Ako odstrániť žuvačku z oblečenia? Nožničky odlož, toto ti pomôže!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE