Trendy jesenné dekorácie pre tvoju domácnosť: Necháš sa inšpirovať?

Čarovná jeseň je dávno tu a presne tak, ako aj každý rok nás prekvapila svojimi nádhernými farebnými kombináciami. Všetci ju milujeme. Chladné večery v teplej deke pozorujúc jemné dažďové kvapky stekajúce po okne. Šuchotanie lístia pod nohami, vôňa pečených gaštanov, tekvice rôznych tvarov, studený vietor nútiaci nás vybrať kabáty zo šatníkov, babičkin lahodný jablkový koláč. Aj toto je kúzlo jesene, ktoré si môžeme preniesť i do našich domovov. A práve nastal ten najvyšší čas aktualizovať výzdobu v domácnosti! Dni sa krátia a sychravé počasie nám nedovoľuje byť dlho vonku. Využime tento čas a pustime sa do jesenných dekorácií. 

Častokrát stačí niekoľko malých zmien vďaka ktorým v miestnosti navodíme náladu typickú pre toto magické ročné obdobie. Samozrejme, môžeme byť i trochu kreatívnejší. Poďme teda na to!

Neprehliadni: Jesenná dekorácia v nádobe, ktorú si zvládneš urobiť aj sama

Dekorácie

Zdroj: pinterest.com

Prírodné materiály, keramika, sušené kvety

Vyberte zo škatúľ a pivníc predmety s teplými drevenými akcentmi, zmiešanými s kovmi a kusmi keramiky. Nezabudnite na veľké sklenené vázy. Myslite na textúru a farby, ktoré by mali byť jemnejších odtieňov ako je napríklad biela, krémová, šedá, horčicová, bledohnedá. Naaranžujte si kytice zo sušeného žita či stebiel pampovej trávy. Oživte ich konármi bobuľových kríkov či konármi s oranžovými, okrovými či veselými červenými listami. Pre túto jeseň je v trende aj bielený eukalyptus, ktorý vyzerá naozaj veľmi pútavo. Kyticu môžete vložiť do vázy, prúteného košíka, keramickej alebo plechovej nádoby.

Nezameniteľnou dekoráciou, ktorá jednoznačne k tomuto ročnému obdobiu patrí je tekvica. Malé, veľké, farebné, rôznych tvarov. Sú veľmi univerzálnym prvkom, ktorý sa dá jednoducho a pomerne ľahko zakomponovať skoro všade. Môžete ich uložiť na misku a dozdobiť lístím, vyrezať, nastriekať a položiť pred dvere, napichať ich na špajdle a pridať do kytice alebo nimi ozdobiť svietnik. Ak nemáte k dispozícii skutočné prírodné tekvice, použite umelé alebo si vyrobte ich napodobneniny z látok, papiera, vrecoviny, špagátu či konzervy.

Výzdoba domácnosti

Zdroj: pinterest.com

Textil vo farbách jesene

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vykonať finančne celkom nenáročnú zmenu s výrazným  účinkom sú vankúše. Ak doma žiadne nemáte, niekoľko ich kúpte a ak ich máte, navlečte ich do návlečiek teplých odtieňov. Na pohovke v neutrálnych odtieňoch krásne vyznejú kárované vzory výraznejších farieb alebo i motívy s lístím a tekvicami. Prehoďte cez kreslo deku horčicovej farby, zakryte stôl ľanovým obrusom. 

Pozri aj: Kendall Jenner dáva prednosť neutrálnym tónom a organickým textúram. Ako teda vyzerá jej domácnosť?

Veniec

Zdroj: pinterest.com

Vkusné a nápadité

Ak radi vymýšľate a majstrujete, pustite sa do výroby jesenného venca. Nie je to nič zložité. Ako základ môžete použiť polystyrénový kruh alebo vŕbové konáre, ktoré si vytvarujete do akéhokoľvek tvaru. Vyberte sa do prírody na prechádzku, pozbierajte žalude, šišky, konáre, lístie, kôru. Pomocou drôtu alebo silikónovej pištole pripevníte všetok materiál na váš základ a máte originálny veniec, ktorý môžete zavesiť na dvere či položiť na jedálenský stôl.

Nechajte sa inšpirovať galériou nižšie a dodajte vášmu domovu príjemnú jesennú atmosféru. 

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.10.2020 06:04

Krásne, vkusné, nápadité!

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

18.10.2020 10:20

Mám rada vôňu jesene v záhrade a jesenné dekorácie.

Vaše meno:

Jana Križanová

Jana Križanová

18.10.2020 11:22

Veľmi pekné a dobre jednoducho zladené

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

19.10.2020 07:35

Krásne jesenné dekorácie....

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

19.10.2020 19:01

mám rada jesenné dekorácie, tiež mám doma zopár ozdobných tekvíc i kukuričiek, oranžovú machovku, kvitnúce trávy, či papričky

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.10.2020 22:31

Mám rada jeseň skvelá inšpirácia

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

19.10.2020 23:13

Jeseň je krásna,farebná a aj tieto inšpirácie sú krásne.Ešte určite niečo pridám k tomu,čo už doma mám.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

20.10.2020 19:04

Veľmi krásne a pekné

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

20.10.2020 21:50

Pekné nápady , v príjemných odtieňoch

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE