10 tipov ako zdravo odštartovať ráno

Nie je ráno ako ráno. Raz vstaneme akoby ľavou nohou, všetko nás bolí, sme celé dolámané až dobité a viac vyčerpané, či mrzuté, než svieže a plné energie. Aby boli každé rána pozitívne, stačí si zaužívať pár jednoduchých rituálov. Možno niektoré z nich aj patria medzi tie vaše. A možno sa dnes dozviete čosi nové, čo vám dokáže prekonať rannú „frustráciu“ zo vstávania a odchodu do práce, či školy.

 

Odporúčame prečítať: Ako si predĺžiť život? Zaraďte do svojej kuchyne rozmarín!

 

Aby ste ráno nestresovali a stihli všetky úkony, vďaka ktorým sa dostanete do fit formy aj si privodíte dobrú náladu a dostatok energie na celý deň, skúste toto:

10 tipov ako zdravo odštartovať ráno

Zdroj: Shutterstock®

1. Veci si pripravte už ráno – kabelka, šaty, topánky, makeup, sponky, čelenka, topánky, desiata, peniaze... Všetko, čo každé ráno v zmätku hľadáte a zhŕňate z jednej kabelky do druhej si nachystajte už večer. Ráno tak budete môcť v kľude zvládať prípadne „prekážky“.

 

2. Nastavte si viacero motivačných budíkov – ak viete, že máte problém so vstávaním nastavte si radšej viacero budíkov. Pokiaľ máte modernejší telefón pokojne si k nim pripíšte aj motivačné heslá ako „to dáš“, „krásne ránko“, „have a fun“.. fantázii sa medze nekladú :)

 

3. Vstaňte o pár minút skôr – čím viac sa ráno zamotáte, tým viac času by sa vám zišlo. Samé seba poznáme najlepšie a tak len vy viete, že vám k dobru pomôže 5 minút, alebo pol hodinka. Platí však, že čím skôr vstanete, tým pokojnejšie budete mať ráno. 

 

Odporúčame prečítať: Pálenie záhy? Problémy s trávením? 2 SYMPTÓMY – JEDNO RIEŠENIE

10 tipov ako zdravo odštartovať ráno

Zdroj: Shutterstock®

4. Začnite ráno pohárom vody -  telo je po celej noci vysmädnuté a preto najlepšie ako ho prebrať je dopriať mu pohár vody. Ideálne vlažnej so štipkou kajanského korenia, alebo s čerstvou citrónovou šťavou (prípadne jedno aj druhé). Okrem toho telo môžete hydratovať aj vďaka sprche a vhodným pleťovým krémom.

 

5. Zašportujte si – oj oj... takto si mnohé z nás vzdychnú pri myšlienke, že by sa mali ukrátiť o spánok a donútiť sa k pohybu. Avšak. Stačí sa naozaj prekonať len raz – dvakrát a vaše telo si endorfíny neprestane pochvaľovať. Ranné cvičenie sa tak pre vás stane príjemnou a zdravou drogou. Navrhujeme beh, bicykel, plávanie, alebo aj jogu.

 

6. Energiu si dodajte ovocím – sladké je najlepšie konzumovať v dopoludňajších hodinách, kedy je náš metabolizmus plne naštartovaný. A keď už sladké tak rovno ovocie, ktoré vám dodá dostatok síl. Ideálne napríklad banán, jahody, melón, čučoriedky, maliny... to všetko spolu s ovsenými vločkami, či nízkotučným tvarohom a chutné zdravé raňajky máte ako vyšité.

 

Odporúčame prečítať: Bylinkové čaje: Ktorý si vybrať a kedy ich radšej nepiť?

10 tipov ako zdravo odštartovať ráno

Zdroj: Shutterstock®

7. Raňajkové maškrty – ak vás prepadne neskutočná chuť hneď zrána si zamaškrtiť, pokojne zhrešte. Vyskúšajte napríklad „paleo palacinky“: zmiešajte dva vaječné bielky, rozmixovaný banán, ovsené vločky a ochuťte štipkou škorice. Opečte na panvici a vychutnávajte.

 

8. Nalaďte sa energickou hudbou – nič nedokáže organizmus nabudiť lepšie než rytmy obľúbenej hudby. Doprajte si svoje obľúbené songy každé ráno, zatancujte si, zahrajte sa pred zrkadlom na superstar, urobte si veselú náladu.

 

9. Vychutnajte si nový deň – vyjdite na balkón, či terasu s voňavým čajom, alebo kávičkou a zhlboka sa nadýchnite. Nech je akékoľvek počasie, vychutnajte si východ Slnka, dažďové kvapky, vietor aj šum lístia. Započúvajte sa do ruchov prírody aj mesta a predpripravte sa krátkou meditáciou na všetko, čo vás čaká.

 

10. Vyznajte sa z lásky – k sebe, k svojim blízkym. Nikdy z domu neodchádzajte nahnevané na niekoho z blízkych. Rozlúčte sa pusou, objatím, pekným slovom, či zaľúbeným odkazom na lístočku. Len tak pre krajšie ráno, krajší deň. 

 

Odporúčame prečítať: Privolajte si šťastie do životov – vyberte si talizman podľa znamenia

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.05.2016 07:06

pekne a dobre rady, niektore robim

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

25.05.2016 07:43

to cvičenie ráno nestíham.... ale ostatné sa snažím podľa návodu...

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

25.05.2016 12:40

nemusí to byť podľa tohto návodu,hlavne aby sa človek cítil fit a zdravo

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

26.05.2016 21:00

nič nie je lepšie ako vstať z postele svieža a oddýchnutá a pripravená na nejaké tie povinnosti

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE