Ako na to... Vidieť sa v zrkadielku šťastnou

Pamätáte sa na to, keď bolo v detstve vašou jedinou starosťou vyvinúť „úsilie“, aby ste boli šťastná? Keď sme malkáčky, nenecháme sa tak ľahko rozrušiť malými vecami. Pokojne mnohými zbytočnosťami pohŕdame a rovno na ne zabúdame.

 

Ako velkáčky sme schopné umárať sa kadečím a strácame mnoho nenahraditeľných hodín tým, že sa zamýšľame nad mrzutosťami, ktoré nechceme, aby sa nám diali.

 

Ako je možné, že keď vyrastieme, niekto nám chodí pocit šťastia kradnúť?

 

Žijeme v dobe, ktorá praje obchodovaniu so šťastím, lebo ho zažívame čoraz menej. Kde čo a kde kto nám nasľubuje splnenie túžob a my radi uveríme každému záblesku rozkoše či vzrušenia, lebo ich považujeme za šťastie. Než zistíme, že sme kŕmené ilúziami, ktoré nás majú akože vyživovať, skončíme frustrované s duševnou podvýživou a pochybnosťami o sebe. Aj to má svoj význam – využiť to znamená vydať sa hľadať viac než šťastie. Lebo potrebujeme pohľadať svoj vlastný zmysel, cieľ a spojenie. Zmysel, aby náš život stál za to. Pozitívny cieľ, aby ho nenahrádzal negatívny. Spojenie so sebou samým aj s inými. 

 

Odporúčame prečítať:  Jesenná únava? Toto vám vráti energiu!

Ako na to... Vidieť sa v zrkadielku šťastnou

Zdroj: Shutterstock®

A nech sa motáme kde kade v tom svojom hľadaní, jedno je isté – svietielko v tmavom lese nám ponúka vždy tri základné zdroje šťastia:

  1. môžeme na niečo pekné spomínať,
  2. môžeme niečo pekného prežívať,
  3. môžeme sa na niečo pekné tešiť.

Jednoduchšie, než olupovať perník a piecť Ježibabu. Len keby nás to „trklo“, než sa nás pokúša niekto vykŕmiť. Mám niečo na záchranu. Stačí si pripomínať, že pocit šťastia nám vytvára nastavenie pozerať sa na veci ako na dar. Je nebezpečné a neisté brať veci ako samozrejmosť - či už je to partner, deti, priatelia, práca alebo vlastné zdravie. 

 

Odporúčame prečítať:  Ako na to... Vyrásť v „šťavnatú jahodu“

Ako na to... Vidieť sa v zrkadielku šťastnou

Zdroj: Shutterstock®

Chcete mať po ruke tú správnu potravu pre dušu? Vytvárajte si „denník vďačnosti", do ktorého si raz týždenne zapíšete tri veci, za ktoré ste vďačné. Tak sa vám bude prirodzene diať, že svoj život venujete hodnotným činnostiam a oblastiam, skvelým myšlienkam, skutočnému záujmu o ľudí okolo seba a zmysluplným udalostiam, ktoré vám prinesú veľa pozitívnych emócií a radosti. Na to je každá manipulácia krátka.

Ako na to... Vidieť sa v zrkadielku šťastnou

Zdroj: Shutterstock®

Mne funguje ešte jedno skvelé zaklínadlo, ktoré si hovorím každé ráno pred zrkadlom: „Pozeráš sa do tváre človeku, ktorý je zodpovedný za tvoje šťastie.“

Vaša Janette

 

P.S. Buďte v strehu, keď vám niekto ponúka zaručené šťastie. Je to podvodník s otráveným jablkom, ktoré sa síce nádherne bliští, ale...

 

Odporúčame prečítať:  Ako na to... Postaviť nový hrad a neoplakávať starý

Ako na to... Vidieť sa v zrkadielku šťastnou

Zdroj: Shutterstock®

Vaša Janette

 

O týždeň sa pozrieme na to, ako urobiť z minulosti kartotéku.

Svoje otázky píšte na: janette.simkova@lifekoucing.sk

Viac o Jannette Šimkovej na jej webe: www.lifekoucing.sk

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.05.2016 20:16

...a zalozim si dennik

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.06.2018 13:44

Skvelý článok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE