Ako originálne zabaliť vianočné darčeky

Smažíte kapra, pripravujete zemiakový šalát a popri tom dokončujte zákusok. Ešte treba povysávať, pred štedrou večerou upratať neporiadok v kuchyni a v neposlednom rade chcete aj vy vyzerať dobre. A potom si spomeniete, že ste ešte stále nezabalili darčeky, lebo ste si to vždy odložili na neskôr.

 

Ak chcete predísť stresu na Štedrý deň, jednou z účinných rád je zabaliť darčeky pre vašich blízkych v predstihu. Najlepšie je zabaliť ich hneď, ako ich prinesiete domov. Aj keď by niekto náhodou alebo aj úmyselne vianočné darčeky našiel, zabalené ich určite otvárať nebude. Máte tak istotu, že ich nikto skôr než pod stromčekom neuvidí.

 

Balenie darčekov v časovom predstihu má ďalšie výhody. Keďže nebudete v strese ani v časovej tiesni, môžete si na túto kreatívnu chvíľku vyhradiť dostatok času a ešte sa pri tom aj zabavíte. Vianočný baliaci papier s vločkami, hviezdičkami alebo inými motívmi nechajte v skrini a zabaľte darčeky trochu netradične. V prípade detí je to úplne jedno, ale ak balíte darček napríklad kamarátke, tá sa originálnemu obalu určite poteší. Prinášame vám niekoľko video tutoriálov, ktorými sa môžete pri balení inšpirovať.

 

Odporúčame prečítať: Vianočné darčeky, ktoré vyrobíte doma 

 

10 tipov, ako nepoužiť baliaci papier

 

Samozrejme, že najjednoduchším a najrýchlejším riešením je zabaliť všetky darčeky do rovnakého baliaceho papiera. No existuje veľa celkom jednoduchých spôsobov, ako takéto základné balenie ozvláštniť. Zapojte svoju kreativitu, vymedzte si čas a možno si pri takejto činnosti aj oddýchnete.

 

Ak máte radi prírodné dekorácie, použite recyklovaný hnedý papier, špagát a dekorujte čečinou a sušeným ovocím. Moderné umenie sa zase dá využiť tak, že už zabalený darček pofŕkate farbou a dozdobíte farebnou stuhou. Využite nálepky, pečiatky, farebné fixky, vianočné ozdoby či samolepiace farebné pásky. Možností je naozaj veľa, inšpirujte sa nasledujúcim videom.

 

Rýchle nápady na balenie drobných darčekov

 

Kúpili ste náušnice, náramok alebo iný drobný darček? Ak nie sú zo zlatníctva, pravdepodobne vám ich nezabalili do krásnej krabičky. To vôbec nevadí, lebo práve na takéto malé drobnosti si môžete veľmi jednoducho a rýchlo vyrobiť peknú krabičku sami. Nemá typický hranatý tvar a to viac je zaujímavá.

 

Ak darujete kupón – čo je teraz veľmi častý darček, nechcete ho dať len tak v obálke. Riešením je ozdobiť obyčajnú obálku alebo si vyrobiť vlastnú. Trvá to pár minút a bude zaručene originálna. Môžete použiť rôzne farby, stuhy, glitre alebo pečiatky. Okrem kupónu tento spôsob balenia, môžete použiť aj pri darovaní peňazí.

 

 

 

Tipy pre náročných – papierová taška a pánska košeľa

 

Samozrejme myslíme aj na tých zručnejších, ktorí predchádzajúce nápady už dávno poznajú a zvládli ich ľavou zadnou. Ak si na balení darčekov skutočne potrpíte a nevadí vám pri tom stráviť váš drahocenný čas, inšpirujte sa nasledujúcimi videami. Jedno z nich ponúka návod na výrobu krásnej papierovej taštičky, ktorá vyzerá ako z obchodu a už samotná pôsobí ako pekný darček. Môžete ju využiť na zabalenie kozmetiky alebo aj kvalitnej zrnkovej kávy či sypaného čaju.

 

V ďalšom videu uvidíte naozaj netradičné balenie darčeka v tvare pánskej košele. A aká by to bola košeľa bez kravaty? Tá tiež nesmie pri balení chýbať. Je vhodné, aby bol tento darček v krabici, lebo len tak docielite podobnosť s košeľou. Tento tip je však naozaj len pre trpezlivých. Pri pomyslení, že po toľkej námahe by tento obal niekto len tak roztrhol by vás asi prešla chuť darčeky vôbec baliť.

 

9 komentárov
Alexandra Petriková

Alexandra Petriková

19.12.2016 09:22

Skvelé tipy :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

19.12.2016 11:26

skúsim,snáď to vyjde

Vaše meno:

simona v.

simona v.

19.12.2016 12:14

veľmi napadite :) naozaj pekne :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

19.12.2016 15:24

rada sa priučím

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

19.12.2016 16:29

určite vyskúšam

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

19.12.2016 17:31

Krasne,dobré nápady!

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

19.12.2016 18:37

prostredne vyskusam, dakujem....

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

20.12.2016 21:28

dobré napady

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

21.12.2016 00:01

Super nápady :).. Ja som bežne knihy balila ako košeľu s kravatou :).. Veľmi sa tomu tešili :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE