DIY adventné kalendáre: Vyrob ich sama a poteš svojich blízkych!

Najkrajšie obdobie roka sa blíži. Všetci milujeme Vianoce, vôňu zdobených medovníkov, žiarivé svetlá, zasnežené kopce, chutný vianočný punč, koledy znejúce na každom rohu, zdobenie vianočného stromčeka, klasické rozprávky a ten vzácny čas strávený s blízkymi. Samozrejme, pre mnohých z nás je to i stresujúce obdobie. Kde zohnať darček pre dcéru? Čo kúpiť starej mame? Stihnem napiecť tých päť druhov koláčov? Kedy umyjem okná a nachystám vianočné dekorácie? Aj toto všetko patrí k Vianociam.

Najväčšiu radosť z Vianoc majú pravdepodobne deti. Tešia sa na darčeky, na vylizovanie misy od krému a pyžamové párty v rodičovskej posteli. Nevedia sa dočkať, kedy nastane Štedrý večer a netrpezlivo odpočítavajú dni.

Ak chcete svojim deťom spríjemniť čakanie, zaobstarajte im adventný kalendár. V obchodoch a na internetových stránkach nájdete množstvo krásnych kalendárov. A čo tak deti prekvapiť originálnym adventným kalendárom, ktorý im sami vyrobíte? A verte nám, potešíte ním nielen tých najmenších.

Pozri aj: Zbohom, čokoláda: Tu sú inšpirácie na kreatívne adventné kalendáre

Nezahadzujte

Zdroj: pinterest.com

Nevyhadzujte

Na to, aby ste si vyrobili krásny a originálny adventný kalendár nepotrebujete žiadny špeciálny materiál. Väčšinu z neho nájdete doma. Napríklad také rolky z toaletného papiera (začnite ich šetriť hneď a poproste aj susedov :). Môžete ich vyskladať do tvaru vianočného stromčeka alebo ich obaliť farebným papierom a urobiť z nich veľké salónky s prekvapením. 

Nevyhadzujte ani drobné škatuľky z tovarov či darčekov. Ozdobte ich mašľami a zaveste. To isté platí aj o zápalkových škatuľkách. Aj tie môžete zlepiť do ľubovoľného vianočného motívu. 

Kúsok z prírody

Zdroj: pinterest.com

Kúsok prírody

Prineste si do svojho domova kúsok zo zimnej prírody a vyrobte si tak jedinečný adventný kalendár, ktorý nielen poteší, ale bude ich vkusnou vianočnou dekoráciou. Na konár pomocou prírodného špagátu zaveste dvadsaťštyri škatuliek s cukrovinkami. Kruh na výrobu lapačov snov dozdobte zelenými ihličnatými vetvičkami. 

Z pevnejších a rovných konárov si môžete zase pomocou špagátu a drôtu zmajstrovať vianočný stromček, pod ktorý môžete i na Štedrý večer poukladať darčeky. Krásny a netradičný nápad. Alebo jemnejšie vetvy z kríkov dajte do vyššej vázy a pozavesujte na ne vrecúška označené číslami. 

Kalendár

Zdroj: pinterest.com

Jedinečné adventné kalendáre si môžete tiež pripraviť zo starých nohavíc na ktoré našijete vrecká. Takisto aj kúsky látky, staré textílie, závesný organizér na oblečenie, drevený rebrík  jednoducho premeníte na nápaditý kalendár. Použite starý rám, korkovú tabuľu cez ktorú natiahnete špagáty a malými štipcami pripevnite škatuľky s dobrotami.

Prezrite si galériu nižšie s niekoľkými ďalšími nápadmi a nechajte sa inšpirovať.

Neprehliadni: 3 recepty na sviatočný drink, ktoré musíš vyskúšať

8 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

21.11.2020 17:44

milujem takúto kreativitu a zároveň recykláciu

Vaše meno:

Ľubica Križanová

Ľubica Križanová

21.11.2020 19:36

Milujem adventné kalendáre :-)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.11.2020 20:38

Super nápady :-) Adventné kalendáre sú príjemným spestrením čakania na Vianoce, mňa osobne vždy najviac poteší adventný kalendár s kozmetikou, ale také tie vlastnoručne vyrobené môžu byť skvelým darčekom pre blízkeho, pričom sa doňho dajú veci, o ktorých vieme, že ich má obdarovaný rád a potešili by ho :-)

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

22.11.2020 06:51

Inšpiratívne a nápadité! Určite potešia nielen najmenších.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

22.11.2020 09:16

Krásne nápady, potešia nielen deti, ale aj dospelých a skrášlia domácnosť.

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

22.11.2020 13:43

super nápady ...kreatívne

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

22.11.2020 21:44

Skvelé nápady,môj vnúčik by sa určite potešil.A ešte vymyslieť niečo pre dospelých a originálny adventný kalendár bude na svete.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

25.03.2021 23:06

štýlová predvianočná dekorácia, škoda rozbaliť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE