Náš domov je zrkadlom nášho života. Ako sa zbaviť zmätku v živote?

Ako sa doma cítite? Je váš domov príjemný a usporiadaný? Cítite sa v ňom pohodlne a dobre alebo máte všade okolo porozhadzované veci a pociťujete zmätok a stres?

Keď chceme mať jasno v hlave a v živote, treba si vyhrnúť rukávy a poupratovať dom! Mnohí z nás sa však vyhýbajú upratovaniu a zastávajú názor, že upratovanie domu je strata času, vyžaduje úsilie a je to nanajvýš nezaujímavá činnosť. Keď však pochopíme pomocou základného pravidla Feng Šuej, že neporiadok

  • spôsobuje stagnáciu a tá bráni plynulému a voľnému prúdeniu toku energie v našom domove;
  • vyvoláva chaos a zmätok v našom živote;
  • znižuje šancu, že sa náš život bude vyvíjať ľahko a bez problémov;

tak zistíme, že ak žijeme v zajatí neporiadku môže to negatívne ovplyvniť alebo dokonca úplne zablokovať tok energie a udalostí v mnohých oblastiach nášho života. Rozhádzané predmety, ktoré nám stoja v ceste alebo len tak ležia dookola, hromada oblečenia, staré noviny, krabice, hračky, kopa zbytočností a nepotrebných veci, rozbité a pokazené prístroje, atď... sú určitou formou stresu, ktorá nám odoberá energiu. Môžeme sa cítiť unavene a letargicky.

Uvedomíme si, že pravidelné upratovanie nám prinesie schopnosť jasne sa rozhodovať a zjednoduší nám život. Zbavíme sa zmätku, získame radosť, chuť do života a taktiež príležitosť, aby sme objavili a vytvorili si život, po akom túžime. Energia vo vašom dome sa uvoľní a prebudí vaše telo k novému životu. Pravdepodobne budete prekvapení (a aj všetci ostatní okolo vás), že sa vám zachce robiť veci, ktoré ste dlho odkladali. Zrazu získate motiváciu presadiť záhradu, zapísať sa na kurz, zavolať kamarátke, odísť na dovolenku a tak ďalej. Usporiadaný, čistý a voňavý domov je prekrásnou metaforou života bez prekážok, kde energia môže voľne prúdiť.  

Odporúčame: Feng Šuej v partnerstve a láske: Ako rozprúdiť zmyselnosť?

kde začať s upratovaním domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Rada sa s vami podelím o pár skúsenosti:

Niekedy nevieme, kde začať. Zdá sa, že čím viacej vecí doma máme, tým viacej nás vyčerpávajú. Vyčistite dom postupne. Začnite malými krôčikmi: jednou poličkou, skrinkou alebo izbou. Ak začnete s jednou izbou a poriadne ju vyčistíte a upracete, stane sa z nej príjemné miesto a inšpirácia na ďalšie upratovanie. Začnite tým, čo Vás najviac otravuje každý deň. Ak sa pohybujete najviac a hlavne v kuchyni, je to miesto, kde treba začať. Ak sedíte pri počítači každý deň, je rozumné začať s Vaším pracoviskom.

Vo Feng Šuej symbolizuje stav vašej kuchyne stav vášho zdravia, najmä stav pečene. Pečeň je hlavným detoxikačným orgánom v tele. Urobte svojej pečeni a svojmu zdraviu veľkú láskavosť a zbavte kuchyňu neporiadku!

  • Odstráňte neporiadok v chladničke.
  • Vyčistite sporák, všetky hrnce a panvice.
  • Zvoľte prírodné čistiace prostriedky namiesto agresívnych chemických.
  • Umyte všetky zásuvky, povrchy, svietidlá atď.
minimalistické usporiadanie vstupnej haly

Zdroj: Shutterstock®

Vchodové dvere a vstupná hala

Váš vchod a vstupná hala je miestom, kde vstupuje energia do vášho príbytku. Človek by mal mať už pri vstupe do domu pocit usporiadanosti priestoru. Zbavte sa tu zbytočností a všetkých nepotrebných predmetov, ktoré vytvárajú v živote prekážky a zmätok.

Do skrine dajte iba sezónne šatstvo (napríklad iba letné alebo iba zimné kabáty a bundy) a zaveste sem iba to, čo naozaj práve teraz nosíte.

Zamerajte sa na túto oblasť, pretože vo Feng Šuej určuje stav vášho hlavného vchodu kvalitu energie Chi, ktorá sa šíri ďalej v celom vašom dome. Vytvorte tu jasnosť a pohodu a premyslite si spôsob uskladnenia topánok, tašiek, kľúčov, dáždnikov a športových potrieb.

prečo upratovať pivnicu i vinotéku

Zdroj: Shutterstock®

Vzácna rada na záver

Nezabudnite na pivnicu a na povalu, ak bývate v dome. Je priam neuveriteľné, koľko zbytočných harabúrd tam niekedy nájdeme. Pivnica reprezentuje „podvedomie,“ upratanie tohto priestoru nám často padne ťažko a niekedy je dokonca nabité „emóciami.“ Povala zase znamená „staré bremeno,“ ktoré nesiete so sebou. Doprajte si dostatok času, avšak neprestajne dávajte do poriadku „uskladnenú“ minulosť.   

Ak je priestor zaprataný neporiadkom, potom niet miesta pre nič nové, čo by mohlo vstúpiť do života. Aj v myšlienkach sa zaoberáme minulosťou a problémami, ktorým sme sa nejaký čas vyhýbali. Upratanie nazhromaždeného neporiadku nám dovolí, aby sme sa pohli vpred a čelili problémom a výzvam života.  

Želám mnoho úspechov!    

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

31.10.2020 21:44

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE