Ako sa stať superženou? Vďaka týmto trikom budeš tou najlepšou!

Byť superženou ešte neznamená to, že budete dokonalé pre celý svet. Dokonca to neznamená ani to, že zvíťazíte napríklad v tenise nad Serenou Wiliamsovou. Omnoho jednoduchšie a dôležitejšie je stať sa superženou pre svoju rodinu, priateľov a kolegov. Vaše okolie vás tak môže vnímať a ani o tom nemusíte vedieť. Nasledujúce kroky vás usmernia v tom, ako sa správať sama k sebe a svojmu okoliu.

Pozri aj: Recept na pečenú koreňovú zeleninu: Univerzálna jesenná príloha!

priatelia

Zdroj: Shutterstock®

Krok č. 1: Kto za to stojí a kto je na obtiaž

Prvým krokom je vyselektovať si spomedzi vašich známych svojich skutočných priateľov. Pokojne si spravte zoznam s menami. Vpíšte si doň, kto vám za posledné obdobie niečo dal a naopak, kto z vás len vycuciava energiu. Mali by ste sa obklopiť ľuďmi, ktorí majú pozitívny vplyv na vás a váš život. S odstupom času uvidíte, že bez „pijavíc“ sa vám bude žiť ľahšie. Stretávajte sa zásadne s ľuďmi, pri ktorých sa cítite byť šťastná. Pravdou je však aj fakt, že s nepriaznivými ľuďmi sa budete musieť tak či tak stretnúť. Či už sa jedná o rodinu alebo kolegov v práci. Bohužiaľ, tieto dve sféry sú nám dané. Skúste sa len zhlboka nadýchnuť a prekusnúť tých pár minút.

Krok č. 2: Aký požičaj, taký vráť

Krok číslo 1 máte úspešne za sebou. Fajn. Teraz stačí už len definovať svoju lásku k určitým ľuďom. Jednoduchšie povedané, ako sa budete správať k svojmu okoliu. Asi najúčinnejším pravidlom je, že nikdy nerob druhým to, čo nechceš, aby robili oni tebe. Čo by ste chceli počuť napríklad od svojej blízkej osoby? Sú to slová lásky alebo karhania a nadávok? Preto sa nezabudnite k ostatným správať tak, ako by ste chceli, aby reagovali oni na vás.

organizovanie

Zdroj: Shutterstock®

Krok č. 3: Organizujte

Spravte si plán vecí, ktoré by ste chceli tento rok dosiahnuť. Zariaďte si život tak, aby vám všetko so všetkým zapadalo do seba. Samozrejme, budete potrebovať aj štipku stratégie a rozumu. Vytýčte si svoje ciele a nasledujte ich. Budete príjemne prekvapené, aké pokroky urobíte.

Krok č. 4: Rozdávajte lásku

Sú vám už jasné vlastné ciele? Ďalšou úlohou je nájsť správnu cestu. Pozorne sledujte túto cestu. Dostanete sa tam, kam chcete ísť. Jediné, čo musíte urobiť, je sústrediť sa na jazdu. Môžete skontrolovať dopravné značky, ale hlavne nezabúdajte sledovať správnu cestu. Každá z nás bola obdarená vlastnosťami, ako je starostlivosť a láska k svojmu okoliu. Ženy sa vždy s láskou dotýkajú svojich manželov, detí, priateľov a blízkych. Vlastne, každá z nás je superžena? Stanovte si svoje priority. A rozdávajte lásku všade tam, kde je potrebná. Ľuďom, ktorí si vašu lásku nevážia, sa zďaleka vyhýbajte.

sebaúcta

Zdroj: Shutterstock®

Krok č. 5: Sebaúcta je na prvom mieste

Hľaďte hlavne sama na seba. Majte sa viac rada. Nechceme po vás, aby ste začali byť sebecká a egoistická. Latku si nastavte primerane. Najcennejšie, čo máte, je váš život. Pozerajte na to, čo je dobré hlavne pre vás. Veď, kto by nechcel prežiť šťastný život? Starajte sa nielen o svoju dušu, ale aj o telo a myseľ. Starostlivosť o telo spočíva v troch veciach – hygiena, dobrá životospráva a pohyb. Udržujte svoje telo čisté a voňavé. Rovnako nezabúdajte na čisté oblečenie. Dobrú životosprávu si taktiež musíte nastaviť sama. Správnou voľbou je jesť menej a častejšie. Nezabudnite na čerstvú zeleninu a ovocie každý deň. Pohyb je potrebný za každých okolností. Ak máte plné ruky práce a neviete čo skôr, postačí aj prechádzka na čerstvom vzduchu. Vytiahnite von svojho domáceho miláčika, ratolesť alebo priateľov. Svoju myseľ musíte udržiavať v pohybe. Veľa čítajte, či už knihy alebo časopisy. Vždy sa dozviete niečo nové. Čo tak navštíviť kurz španielčiny alebo angličtiny?

Každá superžena by mala byť ocenená. Nejde o materiálne veci. Stačí pohladenie, bozk alebo slová úcty. Pokúste sa zaradiť predošlé kroky do svojho každodenného života. Vystúpite do výšok, o ktorých sa vám ani nesnívalo.

Odporúčame: Ako uvoľniť upchatý odtok v kuchyni? Neuveríš, ale toto ti pomôže!

3 komentárov
Ondakova Iveta

Ondakova Iveta

17.02.2013 19:09

 „nikdy nerob druhým to, čo nechceš aby robili oni tebe“ aká velká škoda, že sa týmto heslom riadi tak málo ludí....

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 09:08

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 09:08

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE