Čím urobiť deťom radosť? Tu je zopár tipov, ako si ich získať

Blíži sa prvý jún, známy na celom svete ako Medzinárodný deň detí. Či už máte vlastné deťúrence, ste akurát v radostnom očakávaní, ešte len plánujete, alebo sa hrdíte pyšným titulom „teta“, ak si neviete dať rady s čím vyvolať tým najmenším úsmev na tvári, máme pre vás zopár tipov!

Pozri aj: Efektívny tréning na nohy bez náčinia: Cvič doma, ušetri za posilku!

darčeky pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Čím urobiť deťom radosť?

V skratke by sme to mohli zhrnúť do pár jednoduchých materiálnych hesiel – hračky, sladkosti a rozprávky. Dnešné deti však zvyknú byť chtiac-nechtiac náročnejšie. Ich detské izby občas vyzerajú ako hračkárstva, všade sa im povaľuje množstvo hračiek od výmyslu sveta, tak ako sa trafiť práve do tej aktuálne vytúženej? Musíte dieťa veľmi dobre počúvať, vnímať jeho požiadavky, pri ktorej hračke zhíkne, o ktorej sa mu hoc aj sníva. Nie všetky deti si potrpia na prekvapenia. Ak je práve to vaše presne tento typ, vezmite ho do hračkárstva a nechajte na ňom, čo si vyberie. Bez prevracania očami! Aj keď vám sa môže hračka XY zdať absolútne zbytočná a nepotrebná, váš drobec už určite vie, čo s ňou.

Ak ste predsa len prívržencami praktických darov, dieťa-nedieťa, voľte aspoň také, z ktorých bude mať tá vaša ratolesť radosť. Oblečenie a obuv potešia skôr väčšie, už školopovinné deti. Podobne tak aj nová školská taška či písacie potreby, ktoré mesiac pred koncom školského roka, potešia vskutku máloktorého žiaka. Pokiaľ má to vaše dieťa vo svojej detskej izbičke dostatok miesta, zožeňte mu napríklad detský sedací vak, do ktorého sa môže hádzať a váľať sa po ňom, koľko sa mu len zachce.

Odporúčame prečítať: Poznáme najobľúbenejšie mená roku 2013

hračky pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Ešte praktickejším darčekom v štýle dva v jednom sú bezpochyby rozprávky a poviedky. A prečo dva v jednom? Knihy v sebe nesú pútavý príbeh, kúsok zo sveta fantázie, ktorú väčšina detí silne vyznáva a pokiaľ je príbeh dostatočne silný na to, aby vaše dieťa zaujal, získavate bonus s prívlastkom učebný. Pri čítaní si totiž deti precvičujú a rozširujú slovnú zásobu, podvedome vnímajú gramatiku aj spisovnosť slovenčiny a priúčajú sa tiež štylistickým slohom. Minimálne podvedome.

Pokiaľ vás neoslovili ani hračky, detský nábytok, či knihy, ešte vždy môžete vsadiť na milé sladké drobnosti. Najkrajším darčekom býva ale aj tak krásny spoločný zážitok.

Pripravte svojmu dieťaťu či deťom príjemné chvíle, či už prostredníctvom programu v mieste vášho bydliska, alebo vlastnej súkromnej párty. Deň detí je predsa len raz do roka!

Odporúčame prečítať: Nedarí sa vám? Vystúpte z roly obete!

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

22.02.2014 21:13

deti mám už dospelé no na deň detí každý dostane veľkú milku čokoládu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE