Ako sa dať po párty dokopy? Sleduj naše tipy a triky!

Nielen vianočné, ale hlavne silvestrovské oslavy nám zvyknú dávať poriadne zabrať. Obzvlášť, ak počas roka nie sme zvyknuté prejedať sa či holdovať viac ako poháru vínka. Ak ste sa po bujarej oslave zobudili do nového dňa s poriadnu bolesťou hlavy a neuhasiteľným pocitom smädom, zoznámte sa so svojou opicou. Päť minút po zobudení predýchajte a potom šup, napravte všetko, čo ste počas párty poškodili. Aby vám opica prehrmela, je potrebné telo čím skôr detoxikovať. Ako na to, vám rady poradíme.

Pozri aj: Závažná pľúcna hypertenzia skracuje dĺžku života. Ako sa prejavuje?

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Najedzte sa!

Aj keď máte pocit, že žalúdok je naruby, svojmu organizmu potrebujete dodať živiny. Tak smelo do toho. Kúsok po kúsočku. Zabudnite však na údeniny či pozostatky z chlebíčkov, ktoré sa na oslave podávali. Pripravte si nejaké zdravé jedlá. Dobre padne určite čistý biely jogurt, prípadne jogurt s čerstvým ovocím (urobte mix banány, mandarínky, jablko, dodajte aj vlašské orechy). Dodáte si tak nielen proteín, ale aj dôležité vitamíny. Váš žalúdok dá do poriadku aj proteín v podobe vajíčka, úplne postačí bielka z vajíčok uvarených natvrdo. Ďalšie vitamíny a minerály telu dodáte aj vďaka zelenine. Urobte si ju len na pare, jej chuť a šťavnatosť zároveň prebudia aj vaše chuťové poháriky, ktoré len pred pár hodinami dostali poriadne zabrať.

Čo určite vynechať? Sladkosti a tučné a mastné jedlá! Zabudnite na chipsy, soletky, údeniny a všetko s prívlastkom hriešne. Zbavte sa toxínov! Tie sa vám kvalitne v tele nahromaždili počas prehýrenej noci. Toxíny z alkoholu, cigariet, ako aj nezdravej stravy. S tým všetkým teraz popri triezvení musí bojovať vaše telo. Urýchlite tento boj vďaka pitnému režimu. Obzvlášť vám pomôže voda obohatená o magnézium a vápnik. Účinne bude pôsobiť aj aloe vera, ktoré je mimoriadne bohaté na antioxidanty, prípadne žihľavový čaj, ktorý prečisťuje krv. Ak nevládzete jesť, pokúste sa aspoň vypiť silný kurací, zeleninový alebo hovädzí vývar.

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

Dajte si dokopy trávenie!

A to za pomoci byliniek. Uvarte si do termosky čaj a popíjajte ho pokojne aj celý deň. Vaše trávenie dá dokopy opäť mäta, aníz, rovnako tak harmanček.

Zachráňte svoje vlasy

Zadymené prostredie, lak na vlasy, žehlička, kulma. Svojmu účesu ste pravdepodobne venovali pred odchodom na párty dôkladnú starostlivosť. Teraz ju venujte svojim vlasom opätovne. Prioritne potrebujú dôkladne umyť, ideálne šampónom s obsahom byliniek. Vyživujúci a regeneračný kondicionér by im mal dodať na objeme a celkovo ich vzpružiť.

osviežujúca sprcha

Zdroj: Shutterstock®

Ošetrite si pleť!

Na pleti hneď vidno, že ste „deň po“. Je unavená, bledá a nezdravá. Tvári ale aj pokožke celého tela doprajte peeling. Zbavíte sa tak odumretých buniek a zároveň si unavenú pokožku premasírujete. Peeling, prípadne aj sprchový gél zvoľte s vôňou citrusov – tie dodajú energiu aj vašej psychike. Pleť je zároveň odvodnená alkoholom, dodajte jej preto kvalitný hydratačný krém. Pokožku v okolí očí si premasírujte očným krémom. Na opuchnuté oči pomôžu tiež chladené gélové okuliare, prípadne čajové vrecúška schladené v chladničke. Tvári dobre urobí aj pleťová maska s výťažkami z ovocia alebo morských rias.

Pozri aj: TOP voňavé izbové rastliny: Ktoré rozvoňajú tvoj domov?

1 komentár
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 18:05

mne to nehrozí, všetko s mierou:))

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE