Ako naštartovať vnútornú energiu? Tu je zopár tipov, ako na to!

Pri každom rannom zvonení budíka máte aj vy pocit, že potrebujete ešte ďalších päť hodín spánku? Najradšej by ste vypli budík a pokračovali v snení a ničnerobení? Cítite sa bez energie? V tom prípade s tým musíte niečo spraviť. Nemôžete predsa všetko odkladať na zajtra.

Život bez energie nie je to pravé orechové. Je to len obyčajné prežívanie. Viete si však predstaviť život plný vášne a energie, až kým nezapadnú posledné slnečné lúče?
V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako správne naštartovať svoju vnútornú energiu.

Pozri aj: Prírodný liek na ženské problémy: Objav silu kvetov z juhoamerických Ánd!

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Správna strava

To, čo jete, zohráva obrovskú úlohu vo vašom živote. Chcete celý deň stráviť na gauči, alebo radšej využijete celý deň na rôzne činnosti a užijete si ho naplno? Zo začiatku si musíte dať dobrý pozor na stravu, ktorú konzumujete, aby vás zasýtila, ale nezaťažila. Vyhľadávajte potraviny obsahujúce bielkoviny, aby sa bunky a svaly rozhýbali. Dostatok zeleniny a ovocia zaistí všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré potrebujete pre svoj aktívny životný štýl. Vyvarujte sa mastným jedlám s vysokým obsahom kalórií. Tie akurát tak pochovajú aj to zrnko energie, ktoré vo vás je.

vplyv hudby

Zdroj: Shutterstock®

„Nadupaná“ hudba

Tak ako deti uspáva večerné čítanie rozprávok, aj vás môže naštartovať počúvanie nejakej hudby. Rozprávky na deti pôsobia upokojujúco. Pre niektoré z nás to môže byť hip-hop alebo heavy metal. Pre iné zas niečo rytmickejšie. Zistite, ktorá hudba prebudí vo vás tú šelmu.

Energy nápoje

Väčšina ľudí siahne po nejakom kofeínovom nápoji, akonáhle sa cíti unavene. Toto nabudenie však trvá veľmi krátko. Energiu, ktorú vám dá plechovka, rýchlo vyprchá a budete sa cítiť ešte horšie ako predtým. Najvhodnejším nápojom pri letargii je voda. Voda udržuje vaše telo na optimálnej úrovni,  aby ste dokázali fungovať počas celého dňa rovnako.

Odporúčame: Ako využiť voľný čas počas leta? Odporúčame workshop Feng Šuej

pozitívne myslenie

Zdroj: Shutterstock®

Pozitívne myslenie

Áno, presne tak. Naše myšlienky majú vplyv aj na túto sféru nášho života. Preto sa sústreďte na pozitívne a povznášajúce myšlienky. Už pri zvonení budíka si premyslite, čo by ste chceli počas dňa vykonať. Nakopne vás to smerom dopredu. Pokiaľ sa zobudíte s tým, že sa vám nič nechce, aj ten deň bude vyzerať rovnako.

cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Aktívny životný štýl

Pohyb, pohyb a ešte raz pohyb. Samozrejme, najjednoduchšie je presedieť celú sobotu na gauči sledovaním televízie. Čo tak sa začať hýbať? Nedostatok energie má za následok aj minimum pohybu. Čím viac sa fyzicky začnete zapájať do rôznych aktivít, tým viac energie každý deň získate. Možno sa vám niektoré aktivity po čase začnú zunovať a stanú sa pre vás sterotypnými. Potom treba vymyslieť niečo nové, nepoznané. Je to ako bumerang, čo vyšlete, dostanete späť. Tak ako milé dámy? Je na čase začať žiť naplno?

Odporúčame: Ako odhalíš nedostatok tekutín v tele? Prezradí ti to farba moču!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE