Prípravky na intímnu hygienu pre ženy: Používať ich alebo nie?

Správnou starostlivosťou o intímne partie dokážete predísť mnohým gynekologickým ochoreniam, ktoré na nás striehnu v podstate kdekoľvek. Nestačí si len pravidelne premieňať spodnú bielizeň. Mali by ste dbať aj na to, čo si aplikujete do intímnych partií. Mnoho odborníkov uvádza, že je najlepšie používať prípravky určené na starostlivosť o intímne partie žien. Iní zase uvádzajú, že by ste nemali používať žiadne prípravky. Vystačíte si len s čistou vodou, ktorá dokáže udržať normálnu hladinu pH v pošve, a tým vám pomôže predchádzať vzniku akýchkoľvek gynekologických problémov.

Ako všetky dobre vieme, intímne partie sú veľmi citlivé na akékoľvek zmeny. Napríklad aj zmena pracieho prostriedku, v ktorom periete svoju spodnú bielizeň, môže spôsobiť vaše nepohodlie. V zdravom prostredí pošvy sa nachádzajú „dobré“ a „zlé“ baktérie, ktoré sú za normálnych okolností v rovnováhe. Ak dôjde k zvýšeniu „zlých“ baktérií, môžete pociťovať pálenie, svrbenie a celkovo diskomfort. Práve z toho dôvodu mnoho žien na udržanie normálnej hladiny pH v pošve používa intímne prostriedky.

Pozri aj: Prírodná sibírska zubná pasta: Zmrazí i vybieli ti úsmev?!

ako sa starať o intímne partie

Zdroj: Shutterstock®

Používať ich alebo nie?

Ako sme načrtli vyššie, aj názory odborníkov sa v tomto prípade rozchádzajú. Jedno je však isté, starostlivosť o intímne partie netreba podceňovať v prípade, keď vediete aktívny sexuálny život, pretože v takom prípade je prirodzená mikroflóra intímneho prostredia citlivejšia. K jej precitliveniu dochádza aj v prípade, ak užívate antikoncepciu alebo antibiotiká. Samozrejme, k správnej hygiene treba viesť aj mladšie slečny či malé dievčatá!

Pokiaľ sa však ide o prípravky určené na intímne partie, tak si ich treba vyberať s rozumom a s ohľadom na obsiahnuté zložky. Rovnako, ako si vyberáte zubnú pastu, pleťový krém, šampón na vlasy, tak si starostlivo vyberte aj prípravok na intímnu hygienu. Zabudnite na voňavé sprchové gély alebo telové mydlá! Voľte skôr neparfumované prípravky bez obsahu chemických prísad. Vhodné sú prípravky, ktoré majú kyslejšie pH, a tým nenarúšajú obranyschopnosť sliznice.

Prípravky na intímnu hygienu

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Gél, krém alebo pena?

Nielen samotné zloženie, ale aj konzistencia výrobku je pre mnohé ženy dôležitá. Keďže každá z nás je iná, tak preferuje aj inú konzistenciu výrobku. V prvom rade máte na výber medzi gélmi na intímnu hygienu. Natural Intimate Gel obsahuje organický amarantový olej, výťažky zo sladu a fialky, vďaka ktorým upokojujú pokožku v intímnych partiách, vyživujú pokožku, zjemňujú ju a hydratujú. Natural Intimate Cream-soap, teda krémové mydlo, obsahuje organický borovicový olej, šípkový olej a výťažky z ľubovníka bodkovaného. Tieto zložky poskytujú trvalý pocit sviežosti, upokojujú pokožku a udržiavajú rovnováhu v intímnych partiách. Natural Intimate Mousse – intímna pena, obsahuje kyselinu mliečnu pre optimálne pH pokožky a organický pupalkový olej pre upokojenie pokožky, pocit jej čistoty a pohodlia.

ako predchádzať gynekologickým problémom

Zdroj: Shutterstock®

S hygienou to však nepreháňajte!

Všetko s mierou! A to platí aj v prípade starostlivosti o intímne partie. Agresívnym umývaním, či už s použitím alebo bez použitia intímnych prostriedkov alebo len s čistou vodou, môžete podporiť zápal v intímnych partiách a narušiť prirodzené prostredie. To platí aj v prípade častých vaginálnych výplachov. Škodu tiež môžu spraviť rôzne špongie alebo hubky, ktoré mnohé dámy veľmi rady používajú. Na jednej strane vám pomôžu lepšie „vyčistiť“ intímne partie, no na druhej strane vám môžu spôsobiť podráždenie. Tiež neplatí, že ak nejaký prípravok na intímne partie vyhovuje vašej kamarátke, tak automaticky bude sedieť aj vám! Ak vám produkt „nesadne,“ tak sa u vás môže prejaviť alergická reakcia, ktorá by mala byť pre vás varovným signálom a signálom toho, že by ste nemali dané produkty používať! V prípade vyššie uvedených produktov sa však obávať nemusíte, pretože sú vyrobené na prírodnej báze s ohľadom na ženské intímne partie.

Odporúčame: TEST: Proteínová maska na tvár a krk Caviar Gold od Natura Siberica

Galéria - Natura Siberica prípravky na intímnu hygienu

6 komentárov
Kristína Dická

Kristína Dická

27.04.2020 20:14

Osobne som nikdy nepoužívala špeciálne prípravky na starostlivosť o intímnu hygienu. Ale raz som natrafila na nie veľmi dobrý sprchový gél, po ktorom ma všetko svrbelo, tak som si kúpila gél na intímnu hygienu Saforele a odvtedy čo mi pomohol ho používam stále :-)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

05.05.2020 14:43

Na intímnu hygienu treba používať prípravky na to určené

Vaše meno:

Beáta Havala

Beáta Havala

02.11.2022 13:25

ja ich pouzivam, sprchovy sampon ktory mam na cele telo by som na intimnu hygienu nepouzivala

Vaše meno:

Inga Lodr

Inga Lodr

07.11.2022 08:51

ja ich pouzivam a aj muz si ich zvykol pouzivat, je to rozdiel ked pouzijem pripravok urceny na intimu hygienu ako obycajny sprchac

Vaše meno:

Linda Nijkl

Linda Nijkl

12.11.2022 13:37

ja niekedy pouzivam len vodu ale to sa stava malokedy, zväcsa beriem rovno do ruky intimny gel

Vaše meno:

Anna Nusk

Anna Nusk

16.11.2022 08:35

ja si ich objednavam cez internet, pouzivam herbalon a ten sa da zohnat v internetovych lekarnach

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE