TEST: Paleta očných tieňov Gosh Grab & Go – From Dusk Till Dawn

Multifunkčné paletky, ktoré okrem očných tieňov ukrývajú napríklad aj lícenky či rôzne púdre, sú hlavne praktickými kozmetickými pomocníkmi. Ich mnohofunkčnosť sa dá perfektne využiť najmä pri cestovaní. V takomto prípade nie je potrebné so sebou ťahať niekoľko produktov, ale len jeden, ktorý je možné využiť mnohými spôsobmi. A na jednu multifunkčnú paletku sa pozrieme aj v dnešnej recenzii. Ide o novinku známej značky Gosh, ktorá má vo svojej ponuke najrozličnejších zástupcov dekoratívnej kozmetiky. Teraz prichádza s paletou očných tieňov Gosh Grab & Go v dvoch farebných prevedeniach, a to 001 Get Ready To Glow a 002 From Dusk Till Dawn.

Kým prvá paletka obsahuje skôr tiene v studených tónoch, druhá je výrazne teplejšia. A čo všetko obe palety ponúkajú? Sú zložené z dvanástich očných tieňov, troch kontúrovacích púdrov a troch rozjasňovačov. V nasledujúcej recenzii sa bližšie pozrieme konkrétne na paletku Gosh Grab & Go s názvom From Dusk Till Dawn, ktorá ukrýva množstvo krásnych zlatistých a teplých hnedých aj červenkastých očných tieňov. Oplatí sa paletku vyskúšať?

Testovali sme aj: Tekutá očná linka Gosh Intense Eye Liner Pen

Gosh paleta očných tieňov

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo všetko paletka ukrýva?

Ako prvé sa poďme na paletku Gosh Grab & Go pozrieť bližšie a trochu si ju popísať. Ja som testovala paletu v odtieni 002 s názvom From Dusk Till Dawn, čo môžeme preložiť ako Od súmraku do úsvitu. A tento názov samotnú paletku dokonale charakterizuje. Mohli by sme totiž povedať, že v paletke nájdeme všetky odtiene a farby, ktorými obloha hýri pri východe aj západe slnka. Všetky sú teplé a hrejivé. Čo sa týka konkrétne očných tieňov, nájdeme tu matné tiene, taktiež tiene s jemným perleťovým odleskom aj výrazne sa lesknúce tiene.

Farebná škála je rozsiahla. K dispozícii sú bledšie zlatisté tiene a potom aj sýte oranžové, červené a hnedé. V paletke tiež nájdeme tri pomerne výrazné rozjasňovače, ktoré pleti dodajú skutočne dostatok lesku a jasu. Dva z nich sú decentnejšie a tretí je veľmi výrazný a podľa môjho názoru sa hodí skôr k tmavšej či dozlatista opálenej pleti. Do tretice majú v paletke Gosh Grab & Go miesto púdre na kontúrovanie, jeden svetlejší a dva tmavšie.

očné tiene Gosh

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako sa s ňou pracuje?

Už pri prvom testovaní paletky Gosh Grab & Go som si všimla hlavne úžasnú pigmentáciu tieňov, či už svetlejších alebo tmavších, matných aj lesklých. Všetky sú veľmi dobre pigmentované, čo je pri očných tieňoch zvyčajne dobré znamenie. Tiene však nesklamali ani pri prvom líčení. Dobre sa nanášajú štetcami i prstami, už v jednej vrstve sa na pokožke krásne ukazujú a i bez podkladovej bázy výborne držia. Dobre sa strácajú, dajú sa s nimi vytvoriť pekné prechody a netvoria žiadne fľaky. Jednoducho povedané, spĺňajú všetky parametre, ktoré by očné tiene mali napĺňať.

Najviac som si zamilovala predposledný tieň z druhého radu, ktorý má výraznú a živú tmavo tehlovú farbu a nádherne sa leskne. Na celom pohyblivom očnom viečku vyzerá skrátka dokonalo. Jednotlivé farby sa krásne dopĺňajú, ladia spolu a dobre sa kombinujú. Vďaka tomu je možné pomocou paletky vytvoriť niekoľko rozličných líčení. Spokojná som aj s kontúrovacími púdrami. Bledý púder skvelo rozjasní pleť pod očami a dva tmavšie zase zvýraznia kontúry tváre. Sú skôr v neutrálnom odtieni a nemajú nežiaduci oranžový odlesk. Na pleti vďaka tomu vyzerajú veľmi prirodzene.

Testovali sme aj: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10

multifunkčná paleta očných tieňov

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kvalitné sú, podľa môjho názoru, i rozjasňovače. Na pleti v jemnej vrstve vytvárajú perleťový lesk a krásne odrážajú svetlo. Neobsahujú žiadne veľké trblietavé čiastočky, ktoré by na pokožke pôsobili nepekne a neprirodzene, zvýrazňovali by štruktúru a nedokonalosti pleti. Keďže ja rozjasňovače bežne nepoužívam, zvyknem ich využívať ako očné tiene, a to najmä na rozjasnenie vnútorných kútikov očí. Je zrejmé, že s paletkou som skutočne spokojná. Je pekne poskladaná, funkčná, dobre sa s ňou pracuje. No i napriek tomu môžem spomenúť zopár maličkostí, ktoré by som na paletke pozmenila, čím by som ju, aspoň pre mňa, priviedla k dokonalosti.

V palete sú dva tmavšie hnedé tiene, ktoré však na očiach vyzerajú pomerne podobne. Veľmi by sa mi páčilo, ak by namiesto jedného z nich bol v palete výrazne tmavší tieň hnedej farby, ktorý by bol dokonalý na stmavenie vonkajšieho kútika oka. Ako druhé by som pristala, aby sa v paletke nachádzala i jedna lícenka, ktorá by zapadla do teplého konceptu paletky. Mohla by pokojne zabrať miesto jednému rozjasňovaču. To sú však len moje malé pripomienky. S paletkou som vo všeobecnosti nadmieru spokojná.

Oplatí sa ju vyskúšať?

Áno, áno a ešte raz áno. Paletu Gosh Grab & Go sa rozhodne oplatí vyskúšať. Predstavuje perfektný pomer ceny a kvality. Jej cena je 20 eur, no hodnota je, podľa môjho názoru, oveľa vyššia. Testovaná paleta obsahuje skutočne kvalitné tiene, ktoré sú vysoko pigmentované a na očiach držia ako prilepené, a to počas celého dňa v práci i na nočnej párty či oslave. Okrem toho sú v cene úžasné trblietavé rozjasňovače, ktoré sú zároveň aj krásnymi tieňmi na oči a taktiež kontúrovacie púdre, ktoré majú výbornú neutrálnu farbu a dajú sa nimi podtrhnúť prirodzené kontúry tváre. Odkedy som začala Gosh Grab & Go paletu testovať, som ju prakticky ani nepustila z ruky. Nie je síce najmenšia, no je tenučká, a tak jej vždy miesto v kozmetickej taštičke nájdem.

Viem, že sa na ňu môžem spoľahnúť a že vďaka nej v prípade potreby vytvorím jemné denné aj výraznejšie večerné líčenie. Testovanej novinke skutočne nemám, až na pár vyššie spomenutých drobností, čo vytknúť. Momentálne nedám na ňu dopustiť a teším sa, ako si teplé tehlové a hrdzavé farby budem užívať budúcu jeseň, ku ktorej mi neodmysliteľne patria. Páči sa mi, že Gosh priniesol paletky v dvoch prevedeniach, a teda s teplejšími aj studenejšími tieňmi. V redakcii som si odskúšala i paletu s názvom Get Ready To Glow a rozdiel medzi kvalitou som nepostrehla. Obsahuje niektoré pekné tiene s ružovkastým a fialkovým nádychom a rovnako stojí za pozornosť. Rôznym ženám pristanú iné tóny, a tak si každá môže vybrať paletku v tých správnych farbách. 

Multifunkčnú paletu Gosh Grab & Go nájdete v predaji na www.fann.sk alebo v kamenných predajniach FAnn parfumérií.

1 komentár
Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

02.03.2020 11:32

Iste sa hodí na nude make up

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE