Rozšírené cievky - ako na ne?

Pleť je pre ženu veľmi dôležitá.

 

Denne jej venujeme nemalú starostlivosť v podobe denných či nočných krémov, odličovadiel či voňavých pleťových olejov. Vek však väčšinou neoklameme a časom sa prejaví aj na našej tvári. Na niektorých z nás menej, na iných viac, a to v podobe výraznejších vrások, tmavých kruhov pod očami či rozšírených cievok na pleti.

 

Práve o cievkach dnes bude reč. Prečo vlastne vznikajú a ako je možné ich eliminovať? To sa dozviete o pár riadkov nižšie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Začína bežecká sezóna - predídite kŕčom

plet

Zdroj: Shutterstock®

Rozšírené cievky – estetický problém

 

Cievky na pleti nevyzerajú príliš pôvabne. Môžu byť zapríčinené genetickým faktorom, výnimkou nebýva ani poškodenie zvonka, ktoré môže byť zapríčinené mrazom, mechanickým poškodením, sálavým teplom, častou konzumáciou horúcich jedál a nápojov či nanášaním krémov s hormonálnym účinkom. Okrem pleti sa môžu objaviť aj na dolných končatinách.

 

 

Prečo sa cievky rozširujú?

 

Rozšírené cievky vznikajú najčastejšie tým, že strácajú svoju elasticitu. Postupne sa rozširuje a krv v nej môže prúdiť vo väčšom množstve. Cievka sa takýmto spôsobom stáva viditeľná (na pleti sú viditeľné žilky a metličky), čo na pleti nepôsobí esteticky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Keď vám stres a napätie nedajú spávať - zbavte sa ich!

plet

Zdroj: Shutterstock®

Akým spôsobom je možné cievky eliminovať?

 

  • Je viacero spôsobov, ako cievky obmedziť. Prvou možnosťou je prevencia. Vyhýbať by sme sa mali príliš veľkým teplotným rozdielom a taktiež obmedziť časté opaľovanie na slnku.
     
  • Ďalšou možnosťou je navštíviť odborníkov, ktorí vám môžu navrhnúť laser. Ten funguje na princípe spálenia poškodenej cievy. Tá sa po čase stratí. 
     
  • Vyskúšať však môžete aj špeciálne krémy, ktoré cievky redukujú a pomáhajú predchádzať aj začervenaným miestam na pleti. Také sú aj prípravky Coupeliac – Skin in balance

 

 

Odporúčame prečítať: Ako riešiť halitózu - zápach z úst

gel lak

Zdroj: Shutterstock®

Skin in balance Coupeliac – Špeciálny gél

 

Dermatologický gél na citlivú pleť so sklonom k začervenaniu. Citlivú začervenanú pleť intenzívne upokojuje. Rozšírené cievky sú viditeľné menej. Gél zabraňuje aj vzniku nových začervenaných miest. Účinok gélu je klinicky overený. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako rozhýbať spomalené trávenie?

krem

Zdroj: Shutterstock®

Skin in balance Coupeliac – Upokojujúci denný krém plus proti vráskam

 

Dermatologický krém s UV ochranou je vhodný pre citlivú pokožku. Krém redukuje vrásky a zmierňuje začervenanie pleti, a to najmä obsahom termálnej vody a vyváženým komplexom účinných látok. Tie pleť vypínajú, redukujú vrásky, upokojujú podráždenú pokožku. Pleť navyše hydratuje, zmierňuje viditeľnosť drobných vrások a minimalizuje podráždenie pleti. Krém je bez konzervačných látok, parafínových, silikónových olejov a alergizujúcich vonných látok. 

 

 

Odporúčame prečítať: Olivy nám pomáhajú udržiavať našu krásu

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Bojujete s rozšírenými cievkami? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

04.05.2015 18:46

tak to určite vyskúšam ja mám s tým problem už 3 roky

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 13:45

rozsirene cievky nemaju rady teplo, ak masku, tak len nieco chladive a na citlivu plet, na prekrytie su dobre korektory a opalovacie kremy s vysokym faktorom

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE