Domáca rosnička - nemala by vám chýbať

V posledných rokoch sa meteorologické stanice stali obľúbeným pomocníkom slovenských domácností. Okrem toho, že plnia rad užitočných funkcií, svojim dizajnom aj vkusne dotvárajú interiéry. Značka Hyundai sa môže popýšiť vskutku širokým sortimentom meteostaníc.

 

Ako sa v tejto ponuke orientovať? Vo všeobecnosti by sme mohli meteostanice rozdeliť do dvoch kategórií:

 

  • Dizajnové 
  • Profesionálne 

 

Pred kúpou je na mieste úvaha, akú funkciu bude vaša nová meteostanica plniť. Prinášame vám zopár ukážok dizajnových a profesionálnych meteostaníc.

 

 

DIZAJNOVÉ METEOSTANICE HYUNDAI

 

STRIEBORNÁ ELEGANCIA

 

Elegantná meteostanica Hyundai WS 2005 v striebornom prevedení je ako stvorená pre tých, ktorí obľubujú čisté línie. K dispozícii je v dvoch farebných variantoch – strieborno-bielom a strieborno-sivom. Oceníte ju predovšetkým vďaka jej adaptabilite – môžete ju pripevniť na stenu alebo ju postaviť na poličku. Okrem svojho vzhľadu, poteší aj funkčnosťou. Hyundai WS 2005 vás bude informovať nielen o vývoji počasia, ale tiež o vnútornej a vonkajšej teplote a vlhkosti vzduchu. Navyše zmeria a uloží hodnoty barometrického tlaku a zobrazí tlakovú tendenciu. Znázorní aj fázy Mesiaca a čas východu a západu Slnka a Mesiaca. Okrem predpovede počasia môžete meteostanicu používať aj ako hodiny, pretože zobrazuje aktuálny čas a dátum, či ako budík s možnosťou opakovaného budenia. Vyniká funkciou Comfort index pre zobrazenie optimálneho prostredia.

 

Zoženiete ju od 37 € (hej.sk).

meteostanica Hyundai WS 2005

Zdroj: Shutterstock®

KRÁSA ODLESKOV

 

Milovníci moderných dizajnov a farebných odleskov ocenia meteostanicu Hyundai WSC 2180 v niekoľkých farebných variáciách – perleťovej, bielej, modrej a čiernej. Takže si môžete vybrať takú, ktorú najvhodnejšie zladíte s inými interiérovými doplnkami. Okrem svojej estetickej funkcie splní táto meteostanica i vaše meteorologické požiadavky. Jej veľký LCD displej zobrazuje predpoveď počasia, vonkajšiu a vnútornú teplotu a vnútornú vlhkosť vzduchu. Informuje o vývojových fázach Mesiaca a disponuje funkciou Comfort index pre zobrazenie optimálneho prostredia. Spáči si obľúbia zabudovaný budík s možnosťou opakovaného budenia. Nechýba ani kalendár. Obrovskou výhodou meteostanice sú jej možnosti umiestnenia – môžete ju položiť na stôl alebo zavesiť na stenu.

 

Zoženiete ju už od 37 € (hej.sk).

meteostanicu Hyundai WSC 2180

Zdroj: Shutterstock®

meteostanicu Hyundai WSC 2180

Zdroj: Shutterstock®

PROFESIONÁLNE METEOSTANICE HYUNDAI

 

 

FUNKCIAMI NADUPANÁ

 

Už na pohľad atraktívna a vlastnosťami nabitá je meteostanica Hyundai WS 2077 R WIND, ktorá disponuje vetromerom a zrážkomerom na meranie rýchlosti a smeru vetra a množstva dažďových zrážok. Model ponúka okrem štandardných údajov, akými sú dátum, čas, vnútorná a vonkajšia teplota, vlhkosť, aj množstvo unikátnych funkcií. Predpoveď počasia vám zobrazí pomocou farebnej animácie. Uchováva históriu počasia a históriu dažďových zrážok v grafe, a to za posledné dni, týždne a mesiace. Nechýba ani zobrazenie barometrického tlaku, jeho histórie a vývoja. Meteostanica teda poteší najmä tých, ktorých zaujíma dlhodobé správanie sa počasia.

 

Zoženiete ju už od 70 € (hej.sk).

meteostanica Hyundai WS 2077 R WIND

Zdroj: Shutterstock®

meteostanica Hyundai WS 2077 R WIND

Zdroj: Shutterstock®

MAJSTER NA POČASIE

 

Profesionálna meteostanica Hyundai WSP 2080 R WIND je určená náročným záujemcom. Vo svojej výbave má napríklad zrážkomer, snímač na meranie smeru a rýchlosti vetra a kombinovaný senzor na meranie vonkajšej teploty a vlhkosti. Všetky namerané dáta zachytené vonkajším senzorom, ktorý má v otvorenom priestore dosah až 100 metrov, sú bezdrôtovo prenášané do hlavnej jednotky s pamäťou na 4080 dátových súborov. Všetky tieto dáta si potom môžete cez USB port stiahnuť od svojho PC pomocou priloženého programu EasyWeather a sledovať históriu vašich meraní napríklad aj pomocou grafov. Okrem týchto profi funkcií meteostanici nechýbajú ani tie základné ako budík, kalendár a hodiny.

 

Cena od 109 € (hej.sk)

meteostanica Hyundai WSP 2080 R WIND

Zdroj: Shutterstock®

meteostanica Hyundai WSP 2080 R WIND

Zdroj: Shutterstock®

Meteostanice Hyundai dostanete v elektropredajniach DOMOSS, NAY a na e-shope Hej.sk. Na všetky modely sa vzťahuje záruka po dobu 40 mesiacov. Viac informácií na: www.hyundai-electronics.cz

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

18.05.2015 21:32

máme je to fajn pomocník

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 13:47

dobry pomocnik info o pacasi

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE